ביטוח קטנוע – כל המידע

רבים מאיתנו בוודאי השתתפו בדיונים לגבי רכיבה על קטנועים, וברוב המקרים?

אנו נתקלים באותן טענות ואותם משפטים במסגרת הדיונים הללו.

אחת הטענות המוכרות היא לגבי ביטוח קטנועים, ורוב האנשים מיד ימהרו לציין כמה הוא יקר…

האם זוהי טענה נכונה?

על מנת לעשות סדר, אספנו עבורכם מספר נקודות עיקריות לגבי ביטוחי קטנועים, קריאה נעימה!

 

חיסכון במחיר הביטוח לקטנוע

כשאנו בדרך לרכישת קטנוע חדש – ההתרגשות היא גדולה, ולרוב עניין הביטוח נדחק הצידה. המוכרים של מטלון אופנועים – אחת החנויות הפופולאריות לקטנועים חדשים או מיד שניה, מספרים לנו שעד כמה שזה מצער, יש רוכבים רבים שלא מתמצאים כלל במדרגות הביטוחים – וחבל.
מסתבר שהיכרות עם סוגי הביטוחים, עשויה לחסוך לנו מאות שקלים בשנה!

 

כיצד חוסכים בביטוח הקטנוע?

כשאנו רוכשים ביטוח, מחירו ייקבע ע"פ מדרגת גודל הקטנוע. ככל שהקטנוע הוא בנפח מנוע גדול יותר ובעל יותר כוחות סוס – כך יעלה מחיר הביטוח השנתי. מה זה אומר בעצם? ובכן, ביכולתנו לחסוך מאות שקלים בשנה, במידה ונבחר את הקטנוע שלנו בצורה נכונה.
מי שמתנהל בצורה שקולה, יכול לבצע חישובים דרך מחשבוני חברות הביטוח השונות – ולקבל הצעות מחיר לגבי נפחים שונים של קטנועים. הצעות המחיר הללו יכולות להשפיע על ההחלטה איזה קטנוע לרכוש!

 

ע"פ מה נקבע מחיר הביטוח?

חברות הביטוח למעשה מנסות לצפות את הסיכון לתאונה, כיוון שאם זה יקרה – הן תצטרכנה לשלם לנו כסף. לכן, ככל שייעלה הסיכון לתאונה עבור רוכב מסוים, כך הצעת המחיר תהיה גבוהה יותר!

מהם הפרמטרים המשפיעים על מחיר הביטוח לקטנוע?

גודל הקטנוע

כפי שכבר נאמר, ככל שהקטנוע הוא גדול יותר – כך הצעת המחיר תהיה גבוהה יותר.

 

מספר שנות הרישוי

חברת הביטוח מסיקה, שככל שהרוכב הוא בעל ניסיון רב יותר – כך הסיכוי לביצוע תאונה הוא קטן יותר. מסיבה זאת, שנים רבות יותר ברישיון שלנו – מביאות עמן הצעת מחיר אטרקטיבית יותר.

 

מספר תאונות רשומות

חכו רגע! גם אם אתם בעלי ניסיון רב, אבל יש באמתחתכם מספר תאונות מדווחות – הדבר יבוא לרעתכם בעת רכישת ביטוח! חברות הביטוח מעלות את המחירים עבור לקוחות שביצעו תאונות בעבר, מכיוון שהדבר עשוי להצביע על הרגלי הנהיגה של הרוכב.

 

סוגי ביטוחים בישראל

ביטוח חובה

ביטוח חובה – כשמו כן הוא, וכל רוכב מחויב ברכישתו. ביטוח זה מבטח אותנו כנגד נזקי גוף בתאונה.

 

ביטוח צד ג'

ביטוח זה הוא בגדר רשות, והוא מבטח נזקים של צד שלישי בתאונה, שנגרמו כתוצאה מפגיעת הרכב שלנו.

 

ביטוח מקיף

הביטוח המקיף הוא היקר מכולם, והוא מבטח את הקטנוע שלנו מפני כל נזק אפשרי: גניבה, נזקי טבע, תאונה וכו'. ביטוח מקיף כולל בו גם ביטוח עבור צד שלישי בתאונה, ולכן הוא מסיר את הצורך ברכישת ביטוח צד ג'.

 

אופנוע חדש

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
מאזניים
איזה זכויות מגיעות לך לאחר תאונת דרכים

תאונות דרכים הן לצערנו תופעה נפוצה ביותר היום במדינת ישראל, בשנת 2021. אם עברתם תאונת דרכים עליכם להכיר את מלוא הזכויות המגיעות לכם, ומה עליכם לעשות כדי לקבל אותן. במאמר זה יפורטו הפעולות שעליכם לעשות לאחר שעברתם תאונת דרכים, החל

החזר מס בגין תואר שני – מה החוק אומר בנושא     

סיימתם תואר שני ולא דיווחתם לרשויות המס? יש סיכוי טוב שמגיע לכם כסף מהמדינה! אז איך מקבלים החזר מס על תואר שני?   לקבל כסף מהמדינה בלי להתאמץ החזרי מס הן אחת הדרכים הנחמדות ביותר לקבל כסף ועוד מהמדינה… אבל

אוזניות
בדיקה יעילה לגילוי האזנות סתר

לצערנו, עולמנו הופך ליותר ויותר טכנולוגי ודברים שבעבר לא יכולנו לעלות על הדעת, היום הופכים לסבירים למדי. כך גם עולם האזנות הסתר הפך לנגיש לכל מי שחושק לעשות כן. כל אחד יכול היום לקנות ציוד האזנה ולשתול אותו בבית או

פטיש
אודות משרד עורכי הדין פייפר כהן

משרד עורכי הדין פייפר כהן הוקם בשנת 2007, ע"י עורכי הדין אייל פייפר ושרית כהן. המשרד הינו משפחתי ומלבד בעלי המשרד, אשר מנהלים אותו, הוא כולל עוד מספר עורכי דין אשר עוסקים בכמה תחומי התמחות.   תחומי ההתמחות של המשרד