שיטות להשתלת שיניים

שיניים חסרות הם הרבה מעבר למפגע אסתטי או מטרד שכן שיניים חיוניות להישרדות היומיומית שלנו, לשם הזנה עצמית למשל ותקשורת.

מסיבה זאת ניתן להתייחס להמצאת השתלים הדנטליים באמצע המאה הקודמת כמהפכה רפואית של ממש ומאז השתלים הדנטליים רק הוסיפו להשתכלל ולהתפתח.

כיצד אפוא אפשר לבחור איזה שיטה להשתלת שיניים תספק את התוצאה הטובה ביותר? המדריך הבא יסביר כיצד עובדת השתלת שיניים ויפרט את היתרונות והחסרונות של ארבע השיטות העיקריות ובכך יסייע לכם לבחור את השיטה שתתן לכם את המענה הטוב ביותר.

 

כיצד עובדת השתלת שיניים

כל סוגי השתלות השיניים מתבססים על מספר עקרונות זהים. בשלב הראשון מחדירים ללסת של המטופל מעין דיבל מתכתי. המתכות בהן נעשה שימוש לצורך הכנת רכיב זה הן מתכות אצילות כגון טיטניום או זירקוניה ואלו הם למעשה השתלים הדנטליים. לאחר מכן מחברים לאותם שתלים שיניים מלאכותיות בצורה, גוון וגודל שישתלבו עם שאר השיניים הטבעיות של המטופל. לבסוף, מגיעה תקופת ההחלמה בה המטופל צריך להקפיד על היגיינה קפדנית עם תכשירים ייעודיים על מנת שהשתלים יקלטו היטב.

 

השיטה הקלאסית – השתלת שיניים רב שלבית

השיטה הוותיקה ביותר, על פי שיטה זאת לאחר החדרת השתלים המטופל נשלח הביתה לתקופת החלמה אשר במהלכה השתלים נטמעים ברקמות הרכות ובעצם בתהליך שנקרא כאוסאואינטגרציה. זהו תהליך שלרוב ייקח תקופה של כ-6 חודשים. לאחר שתהליך ההחלמה וההיטמעות מסתיים המטופל שב למרפאה ורופא השיניים יחבר לשתלים את השיניים המלאכותיות המתאימות. היתרון הגדול של שיטה זאת היא שהתוצאות שלה עמידות מאוד ומתאימות למגוון רחב של מטופלים. החיסרון העיקרי נעוץ בעובדה שמדובר בתהליך ארוך.

 

השיטה המהירה – השיטה החד שלבית

השיטה החד שלבית אשר מכונה גם השתלת שיניים ביום אחד זוכה לפרסום רב בשל התוצאות המהירות שהיא מספקת למטופלים וכאן טמון היתרון העיקרי שלה. בשיטה זאת השתלים מוחדרים ללסת אך באופן שמותיר את הקצה האחד שלהם מבצבץ מתוך הרקמה. מייד לאחר ההחדרה מרכיבים את השיניים המלאכותיות המתאימות והמטופל למעשה יוצא מן הטיפול עם סט שיניים מלאות. החיסרון של שיטה זאת שהוא לא מתאים לכולם אלא רק למטופלים בריאים עם צפיפות גבוהה בעצמות הלסת.

 

שיטת ההעמסה המיידית

בדומה לשיטה החד שלבית גם בשיטת ההעמסה המיידית מרכיבים שיניים מיידית לאחר החדרת השתלים. במקרה של שיטה זאת מדובר בהרכבה של תותבות, גשרים או כתרים. שיטה זאת דורשת תכנון קפדני ומיומנות גבוהה במיוחד מצד רופא השיניים.

 

שיטת ארבעת השתלים

שיטה חדשה יחסית שמתאימה לאנשים עם מחסור של מספר שיניים רציפות על פי שיטה זאת מחדירים ללסת המטופל ארבעה שתלים מיוחדים עליהם מרכיבים שורה של שיניים מלאכותיות. הייחוד של השיטה נובע מכך שהשתלים המיוחדים למעשה מחלקים את העומס על השיניים בצורה חכמה יותר.

השתלת שיניים יכולה לשדרג את איכות החיים שלכם בצורה דרסטית. השיטות הרבות וההכרח להתאים לכל מטופל את השיטה הנכונה מחייבת בחירה ברופא שיניים מקצועי ומנוסה שידע להתאים לכם את השיטה הטובה ביותר עבורכם

 

מרפאה

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
שלוש בנות
גירל פאוור: איך להיות חברה טובה יותר לחברות שלך

האם את מרכלת על החברות שלך או לעתים קרובות נקלעת איתן לריבים? האם בסתר ליבך את שמחה לאיד כשאחת מחברותיך מוסיפה כמה קילוגרמים למשקלה? האם את שופטת לחומרה את הנשים שאת אוהבת? או שאולי קשה לך להתקרב לנשים אחרות מלכתחילה?

שעון ומטבעות
מהו יועץ שיווקי? מה בדיוק תפקידו?

יועץ שיווקי הנו אדם המומחה במתן ייעוץ שיווקי לעסק ולחברה, למען הגדלת מספר הלקוחות שלה ושיפור השם והמותג שלה. יועץ שיווקי הוא אדם שמתמחה בשיווק וכך מסוגל לייעץ לחברה כדי לשפר את האסטרטגיה השיווקית והתוצאות שזו מקנה לה. יועצים שיווקיים

בחירת משמורת
ההבדל בין משמורת מלאה למשמורת חלקית

אם הגעתם לכאן, סביר להניח שאתם נמצאים בפני הליך של גירושים שמעורבים בו ילדים מתחת לגיל 18. אם אתם נמצאים בתחילת ההליך, חשוב מאוד שתקראו את כל הפרטים הנוגעים למשמורת של הילדים. ככל שתדעו יותר, כך תוכלו להיות יותר חכמים