Search
Close this search box.

החייאת חזיתות מבנים: המומחיות שבשיקום יופי אדריכלי

מבנים רבים בארץ הם מבנים ישנים שאינם מוגנים, וטומנים בחובם ליקויים שעלולים להביא לצו של מבנים מסוכנים. מדובר לא רק על ליקויים פנימיים הנובעים מבלאי או נזילות, אלא גם על ליקויים במעטפת החיצונית שלהם. המאמר יעסוק בשיקום אדריכלי של מבנים.

 

ליקויים בחלק החיצוני של המבנה

בין אם מדובר על מבנים העשויים בטון ובין אם עשויים מעץ או אבן, החומרים אמורים לספק הגנה וחוזק כדי לאפשר איטום וחיפוי ראוי למבנה. למרות זאת, ישנם מבנים ישנים שיש צורך לחזק ולשפץ את החיפוי והאיטום החיצוני שלהם. כאן נכנס לתמונה המושג שיקום מעטפת מבנה.

כלומר, חידוש מעטפת המבנה באמצעות שיפוץ. לא פעם נראים אריחים רופפים במעטפת החיצונית של המבנה העלולים לסכן את עוברי האורח. הרפיון עלול לנבוע מתשתיות, צנרת, אלמנטים שלא קשורים לבנייה או חיווט בלוי שנראה מבחוץ. גם מזג אוויר סוער, שריפה של המבנה או תוצאה של רעידת אדמה עלולים להביא לשינויים כאלו, כמו גם תזוזת המבנה כתוצאה מסטייה. אלו סיבות שמחייבות תיקון המעטפת ושמירה על בטיחות המבנה.

ליקויים בחלק החיצוני של המבנה

איטום המעטפת

האיטום שנעשה מחומרים שונים מטרתו לבודד חום וקור, לבודד רעשים, למנוע רטיבות ונזילות ולהגן על מבנה מפני שריפות. כאשר האיטום החיצוני אינו מספק הגנה כזו או מתפורר לאורך השנים יש לבצע איטום מחדש. התוצאה של איטום נכון יאפשר מגורים תקינים לשנים ארוכות ויעשה בצורה שתשדרג את המבנה גם מבחינת הנראות שלו.

 

מה כולל שיקום של חזיתות מבנים?

שיקום חזיתות מבנים נעשה במעטפת החיצונית של המבנה. מעבר לאיטום, השיפוץ מתחיל מקירות הבטון ועד לאריחים החיצוניים כדוגמת מרפסות, סורגים, מעקות, צנרת חיצונית, גגות, מסתורי כביסה ועוד. כלומר, חיזוק ושיפוץ אדריכלי ברמות שונות ועל פי הצורך כדי לוודא שהמבנה מתחזק ובאותה מידה האסתטיקה נשמרת. ישנם אף שיפוצים בהם הדיירים ירצו להוסיף מרפסות, להחליף את האריחים או המעקות ולא רק לתקן אותם וכן הלאה.

מה כולל שיקום של חזיתות מבנים

מי מבצע שיקום אדריכלי?

את השיקום האדריכלי יש להזמין אך ורק מחברה בעלת רישיון לשיפוץ מבנים מסוכנים שיש לה צוות עובדים מקצועי ומנוסה, מהנדס בניין מוסמך ואדריכל. ישנם סוגי עבודות שיש להיות מוסמך לעסוק בהן ולכן לא מדובר בשיפוץ עצמאי או שיפוץ זול של חאפר. מעבר לכך, כאשר העירייה מוציאה למבנה מסוים צו מבנה מסוכן, יש לתקן תוך פרק זמן קצר את הליקויים באמצעות חברת שיפוצים שעוסקת בשיקום מבנים מסוכנים.

 

שיקום אדריכלי מקצועי

לסיכום, שיקום אדריכלי מקצועי צריך לתת מענה למעטפת מבנה וחזיתות שחוקות. יש לתת תשומת לב להתנתקות האריחים החיצוניים, לסדקים משמעותיים, כתמי רטיבות, בטון פגום, איטום תקין ושימוש בחומרים איכותיים ובשיטה שאינה מסכנת את הדיירים. ככל שמדובר בחברת שיפוץ מקצועית, כך גם העבודות יהיו יעילות ואסתטיות.

החייאת חזיתות מבנים המומחיות שבשיקום יופי אדריכלי

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
מכירת זהב
איך מוכרים זהב בישראל?

זהב – המתכת יקרת הערך שכישפה את האנושות. לאורך ההיסטוריה אנשים סחרו והשתמשו בזהב ליצור תכשיטים, מטבעות ועוד. גם היום ההשקעה בזהב נחשבת להשקעה יציבה וסולידית שכן הזהב שומר על מחירו ולרוב המחיר במגמת עלייה. מסיבה זו הרבה אנשים משקיעים

בגדים יוקרתיים
שילובים יצירתיים של פריטים זולים עם בגדים יוקרתיים

יצירתיות היא מילת מפתח בסיסית בתחום האופנה. שכן, היא הבסיס המושלם שמאפשר להמציא לוקים מנצחים. עובדה זו גרמה לנו לבחון את הנושא מקרוב, במטרה להכיר בשילובים הנפוצים ביותר ולהציג אותם בפניכם. הישארו כאן ותגלו מה עליכם לעשות כדי לצאת מהבית

מִטְבָּח
איך טוחן אשפה יכול לחסוך לכם זמן ומאמץ במטבח?

האם חשבתם פעם כמה זמן ומאמץ אתם מבזבזים על זריקת שאריות מזון לפח? בכל יום, אנחנו מוצאים את עצמנו משליכים שאריות מזון כמו קליפות ירקות, שאריות ארוחה, קליפות ביצים ועוד, לפח. הפעולה הפשוטה הזאת, שלמים נדמה שהיא לוקחת רק כמה

מערכת יחסים למרחקים ארוכים
צעצועים לזוגות למרחקים ארוכים: לשמור על החום גם מרחוק

בעולם המודרני, האינטרנטי והדיגיטלי בו אנחנו חיים זוגות רבים מוצאים את עצמם, לפחות לתקופה מסוימת, מנהלים מערכת יחסים מרחוק, מה שנקרא באנגלית long distant relationship . יכול להיות שאחד מבני הזוג נשלח לעבודה בארץ אחרת, אך בני הזוג רוצים להמשיך