חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מה הם התנאים לקבלת פטור ממס הכנסה?

המדינה מתקצבת עבורנו דברים מסוימים, אך לא כל מה שאנחנו מקבלים מהמדינה בחינם הוא באמת בחינם. לימודים אקדמאיים, שנחשבים לזולים בישראל, מסובסדים מכספי המיסים שלנו. חלק משמעותי מתקציב המדינה מבוסס למעשה על המיסים של האזרחים השונים.

אותם מיסים מושקעים במקומות שונים, כמו בתוכניות ממשלתיות, משרדי ממשלה או שירותים כאלו ואחרים. לא כל האזרחים משלמים מיסים. למעשה, יש כאלו שמקבלים פטור מלא ממס הכנסה. אלו התנאים לקבלת הפטור.

 

קבלת פטור ממיסוי מטעם המדינה

אנחנו רגילים לשלם מס למדינה כדרך קבע. בין אם מדובר על העבודה שלנו בתור שכירים ובין אם מדובר על הגשת דוח שנתי למס הכנסה בתור עצמאים, תשלום מיסים הוא בהחלט דבר שנראה הגיוני עבור הרוב המוחלט של האזרחים. למרות זאת, ישנם מצבים שונים, המוכרים על ידי המדינה, בהם אזרח לא נדרש לשלם מס. מקרים כאלו עשויים לזכות בקבלת פטור ממס הכנסה.

מדינה

תנאים לפטור ממס הכנסה

פטור מלא ממס הכנסה הוא דבר שאזרחים רבים היו רוצים להיות זכאים לו, אך רק כמות מצומצמת של אזרחים יכולה לקבל את הפטור הזה. תנאי הזכאות העיקרי והמרכזי, הוא הימצאות של לקות מסוימת, כתוצאה מפציעה, תאונת דרכים, תאונת עבודה או מחלה, בין היתר, שגורמת לנכות. גובה אחוז הנכות שייקבע עבור הלקות צריך לעמוד על לא פחות מ-90% כדי להקנות זכאות לפטור.

 

מצבים מיוחדים

ישנם מצבים מיוחדים, בהם לאדם יש לקות שנקבעו לה פחות מ-90% נכות, אך הוא עדיין זכאי לפטור ממס הכנסה. המקרים הללו נפוצים בעיקר כאשר לאדם מסוים יש מספר לקויות שמהן הוא סובל.

 

מה קובע החוק עבור מצבים אלו?

החוק קובע שאם לאזרח יש מספר לקויות, הוא יכול בכל זאת לקבל פטור ממס הכנסה. הגובה של סך אחוזי הנכות שנקבעו לאותו אדם, כתוצאה מהלקויות השונות שלו, צריך לעמוד על 90% ומעלה, כאשר על לקות אחת צריכים להיקבע לפחות 40% נכות.

 

אחוזי נכות נמוכים יותר

ישנם מצבים בהם אזרח שמעוניין בקבלת פטור ממס הכנסה לא יכול לקבל את הפטור, מכיוון שאחוזי הנכות שנקבעו לו נמוכים יותר ממה שהחוק מחייב. במקרים הללו קיימות הטבות אחרות, אך לא ניתן יהיה לקבל פטור ממס הכנסה, גם אם אחוזי הנכות קרובים לרף המינימלי.

 

גוף אחד שמוסמך לקבוע אחוזי נכות

חשוב להכיר את הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי. הביטוח הלאומי הוא הגוף היחידי שמוסמך לקבוע אחוזי נכות במקרים הללו, כאשר הוא עושה זאת באמצעות וועדות רפואיות אותן הוא מפעיל.

 

הגשת ערעור

ישנם לא מעט מצבים בהם אדם הסובל מלקות אחת או ממספר לקויות, מקבל אחוזי נכות שלא גבוהים מספיק בשביל להקנות לו זכאות לפטור. ניתן להגיש במצבים הללו ערעור על החלטת הוועדה הרפואית.

תנאים

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
פוקר משפר יכולת אסטרטגית
למד איך פוקר משפר את היכולת האסטרטגית והחשיבה לטווח ארוך

פוקר הוא לא רק משחק קלפים מרתק, הוא גם דרך מעולה לשיפור היכולת האסטרטגית והחשיבה לטווח ארוך. המשחק דורש מהשחקנים לקבל החלטות מושכלות תחת לחץ, לנתח את התנהגות היריבים ולתכנן מהלכים קדימה. כישורים אלו הם בעלי ערך רב לא רק

גג פאנל סולארי
כיצד בניה ירוקה תעזור לנו לחסוך כסך כל חודש?

הבנייה הירוקה (אקולוגית) מקודמת ברחבי הארץ והעולם בשנים האחרונות. תרחיש זה נובע מתוך מניעים אידיאולוגיים והכרה בפוטנציאל כלכלי אדיר. מדריך זה עולה לאתר, במטרה להעלות את המודעות לפן הכלכלי שמוביל להתעניינות ערה בנושא. הישארו כאן ותגלו איך הבנייה הירוקה תעזור

אוהבים פוקר 5 דברים שצריך לדעת לפני שנכנסים לטורניר
אוהבים פוקר? 5 דברים שצריך לדעת לפני שנכנסים לטורניר

כל מי שאוהב לשחק פוקר ודאי חולם לקחת חלק בטורניר אמיתי, בין אם מדובר בטורניר שמתקיים בבית קזינו פיזי או בטורניר אונליין באחד מאתרי ההימורים ברשת. לפני שנרשמים ומתחילים לשחק, חשוב לקחת בחשבון כמה דברים חשובים.   1. למדו את