חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ארבעה משחקי קופסה שמפתחים מחשבה

כמעט כל סוג של משחק מעודד מחשבה, במובן כלשהו. יחד עם זאת, בין שפע האפשרויות של משחקי קופסה, שקיימות על מדפי חנויות הצעצועים, ניתן לבחור משחקים שמעודדים באופן ישיר התמודדות עם דילמות, ואתגרים שמסייעים בשיפור כישורים שקשורים לפתרון בעיות, בביסוס חשיבה אסטרטגית ובהתמודדות עם חשיבה הגיונית וחשיבה ביקורתית. משחקי קופסה הם בדרך כלל כאלה שאפשר ומעניין לשחק בכל גיל, ולכן הם אלו שדרכם לומדים ילדים להפעיל את היכולות המנטליות שלהם גם  בסביבה תחרותית מאתגרת וחדשה. קבלו ארבעה מהם… 

 

1 – משחקי אסטרטגיה

בין הסוגים השונים של משחקי קופסא מפתחי מחשבה, ניתן למצוא גם משחקי אסטרטגיה שהם משחקים שדורשים מהמשתתפים לתכנן את המשחק מראש, לחשוב כמה צעדים קדימה ולהחליט על המהלכים שירצו לבצע.

משחק האסטרטגיה המוכר ביותר הוא כמובן שחמט, משחק שדורש שימוש מדויק בכישורים אסטרטגיים כדי להביס את היריב. משחק נוסף שעוסק באסטרטגיה הוא מונופול, משחק שמציב את השחקנים בעולם של מסחר ונדל"ן ומאפשר להם להחליט ולפעול על פי אסטרטגיה אישית, בעזרת החלטות כלכליות.

משחקי לוח המפתחים מחשבה

2 – משחקי מילים

משחקי מילים הם משחקי קופסה שמשתמשים במילים ובאותיות ככלי משחק. אל המשחקים האלה אפשר להוסיף כל משחק שעוסק בכתיבת סיפורים או שירים למשל. משחקי מילים בוחנים את אוצר המילים ואת כישורי פתרון הבעיות של המשתתפים בהם. שבץ-נא למשל הוא משחק שמבוסס על הרכבת מילים מאותיות ושיבוץ מילים על גבי לוח המשחק. משחק מילים מוכר נוסף הוא בוגל, בו מערבבים אותיות וכל משתתף צריך להרכיב מהאותיות שנבחרו כמה שיותר מילים בזמן נתון.

 

3 – משחקי תעלומה

משחקי תעלומה מכונים לפעמים גם משחקי בלש, משום שזה הוא התפקיד שצריכים לקחת על עצמם המשתתפים ולאסוף רמזים כדי להגיע לעובדות ולתפוס את הפושעים. משחקי בלש נפוצים מאוד בשנים האחרונות וחלק מהמשחקים עברו למשחק פיסי כמו חדרי בריחה למיניהם ואירועי מסיבה, בהם מתרחש רצח שעל האורחים לפענח.

משחק קופסה מוכר ששייך לתחום משחקי התעלומה הוא הרמז, משחק קלאסי בו נעים המשתתפים כדמויות על הלוח שמדמה את הבית בו התרחש הרצח ומנחשים בתורם את פרטי הרצח, כדי לפענח אותו בעזרת הסקת מסקנות.

משחקי מסתורין

4 – חידות ופאזלים

חידות מסוגים שונים משמשות במשחקים כמו משחקי טריוויה שונים ותחרויות שונות של חידות. דוגמאות מפורסמות של משחקי קופסה שעוסקים גם בחידות או בפאזלים הם בול פגיעה, משחקי הגיון שונים מעץ כמו קטמינו בו יש לשבץ צורות עץ כדי לייצר דוגמה מסוימת, משחקים כמו סט שבהם יש למצוא סטים של שלושה קלפים ברשת של קלפים שעליהם צורות שונות.

 

משחקים עם הגדולים

משחקי קופסה שמהווים אתגר מחשבה עוזרים לילדים להתכונן לעולם המבוגרים משום שהם חושפים את הילדים לעולם, בעזרת משחקי הקופסה וגם מאפשרים להם ללמוד ולפתח כישורים חשובים בתחום השכלי ובתחום החברתי. משחקי קופסה מעוררי מחשבה מלמדים בין השאר לתכנן אסטרטגיות פעולה, לפתור בעיות באופן יצירתי, לעבוד היטב עם אחרים ולתקשר איתם באופן חיובי וגם ללמוד מטעויות ולהתמודד עם אכזבות.

משחקי לוח

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
פוקר משפר יכולת אסטרטגית
למד איך פוקר משפר את היכולת האסטרטגית והחשיבה לטווח ארוך

פוקר הוא לא רק משחק קלפים מרתק, הוא גם דרך מעולה לשיפור היכולת האסטרטגית והחשיבה לטווח ארוך. המשחק דורש מהשחקנים לקבל החלטות מושכלות תחת לחץ, לנתח את התנהגות היריבים ולתכנן מהלכים קדימה. כישורים אלו הם בעלי ערך רב לא רק

גג פאנל סולארי
כיצד בניה ירוקה תעזור לנו לחסוך כסך כל חודש?

הבנייה הירוקה (אקולוגית) מקודמת ברחבי הארץ והעולם בשנים האחרונות. תרחיש זה נובע מתוך מניעים אידיאולוגיים והכרה בפוטנציאל כלכלי אדיר. מדריך זה עולה לאתר, במטרה להעלות את המודעות לפן הכלכלי שמוביל להתעניינות ערה בנושא. הישארו כאן ותגלו איך הבנייה הירוקה תעזור

אוהבים פוקר 5 דברים שצריך לדעת לפני שנכנסים לטורניר
אוהבים פוקר? 5 דברים שצריך לדעת לפני שנכנסים לטורניר

כל מי שאוהב לשחק פוקר ודאי חולם לקחת חלק בטורניר אמיתי, בין אם מדובר בטורניר שמתקיים בבית קזינו פיזי או בטורניר אונליין באחד מאתרי ההימורים ברשת. לפני שנרשמים ומתחילים לשחק, חשוב לקחת בחשבון כמה דברים חשובים.   1. למדו את