האם יש שוני בין גזעי הכלבים לבין האוכל שהם אוכלים?

התשובה היא כמובן – כן! כפי שלא כל בני האדם ניזונים מאותו האוכל, כך גם לא כל הכלבים ניזונים מאותו המזון. התפישה לפיה "אוכל לכלבים" מתאים לכל הכלבים כבר מזמן הוכחה כמוטעית. פרטים נוספים לפניכם!

 

איך נזהה אוכל מומלץ לכלבים?

אוכל לכלבים מומלץ ייקבע על פי קריטריונים שונים. למשל – גילו של הכלב (אוכל לגורים שונה מאוכל לכלבים בוגרים), גזע הכלב וגודלו, מצבו הבריאותי ואפילו האופי שלו (למשל, כלבים אנרגטיים זקוקים למזון קצת אחר מכלבים ישנוניים). חשוב להתאים את המזון לכלב שלכם.

 

עם מי נתייעץ?

תוכלו להיוועץ בחנות בה אתם רוכשים את המזון, כמו למשל אצל אקאנה אוכל לכלבים, ובמקרה שמדובר בעניינים בריאותיים, מומלץ להתייעץ גם עם הווטרינר המטפל.

 

אבל למה הגזע משפיע?

אמנם, ישנם גם צרכים דומים לכל הגזעים, אך יש גם שוני שצריך לתת עליו את הדעת. שוני זה מתבטא בגודלו של הכלב וברמת האנרגיה שלו, במבנה הלסת, בנטייה לנשירה ועוד.

 

גודלו של הכלב

גודל הגזע משפיע באופן ישיר על הלחץ שמופעל על העצמות והעומס המופעל על המפרקים. מזונות עבור גזעים גדולים צריכים להכיל חלבונים רבים, וכן מרכיבים התומכים בבריאות המפרק והעצם (כמו לדוגמה, גלוקוזאמין או כונדרויטין).

 

לסת ושיניים

סוג המזון צריך להיות מותאם למבנה הלסת ולגודל השן של הכלב. בעוד שכלבים מגזעים קטנים יתקשו להתמודד עם מזון המגיע בגרגרים גדולים, כך כלבים גדולים עלולים "לפספס" את שלב הלעיסה במזון המורכב מגרגירים קטנים, ומצב זה עלול להוביל אפילו לחנק.

 

סוג הפרווה

המזון משפיע באופן ישיר על מצב העור, גירוד ונשירות מהפרווה. חשוב להתייעץ עם הווטרינר על המזון המותאם לגזע שלכם (למשל, אורז עלול לסייע בפתרון בעיות נשירה וגירוד).

 

פעלתנות

ישנם גזעים פעלתניים יותר, שמתרוצצים לאורך היום, משחקים ומוציאים הרבה אנרגיה, וגזעים שאינם כאלה. חשוב להתאים את המזון לאופיו של הכלב, כך שהקלוריות "הנכנסות" יזינו אותו ברמת אנרגיה מספקת ויסייעו לו להמשיך באורח חייו השמח והפעלתני.

 

מערכת העיכול

מערכת העיכול ופעילות המעיים של הכלב עלולות להיות בעיתיות בקרב גזעים מסוימים, וגם בקרב כלבים ספציפיים. במצב זה, כדאי להתייעץ עם הווטרינר לגבי מזונות שיקלו על הקיבה והמעיים לבצע את פעולותיהם, וכן מומלץ לשקול מעבר למזון טבעי (שלו יתרונות מרובים).

 

השפעת הגיל

גורים ניזונים ממזון שונה מכלבים בוגרים, וכן גם בקרב הגורים ישנו שוני בין הגזעים. השוני מתבטא בשלב הגמילה מהחלב, באורך תהליך המעבר למזון מוצק ויבש ועוד. חשוב להקפיד להתאים את המזון הנבחר לגזע הכלב ולגילו, בדיוק כפי שאצל בני האדם אנחנו מייצרים תהליך הדרגתי אצל התינוק עד שמפגישים אותו עם מזון מוצק.

אין לקחת את עולם התזונה של הכלב כמובן מאליו – עשו מאמץ והתאימו לחברכם הטוב את התפריט הבריא והנכון לו!

בונזו

 

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
הר הביטוח עם סוכן
השוואת ביטוחים עם סוכן ביטוח או עצמאית

יש לא מעט אתרי ביטוח המציעים עריכת השוואת ביטוחים. המבוטח נדרש להזין פרטי ביטוח מסויים וכך עולים לו ביטוחים זהים / משתלמים יותר. למרות זאת, ההמלצה הכללית היא לערוך השוואת ביטוחים באמצעות סוכן ביטוח ולא באופן עצמאי הדורש ידע רב.

להפיג את הבדידות
בדד אלך: כך תפיגו את הבדידות

בדידות יכולה להגיע לכולם – לא משנה אם אתם מוקפים בחברים, אם יש לכם משפחה מדהימה או תחביבים מגוונים. בעולם המהיר והדיגיטלי שלנו, קל להרגיש מנותק מאחרים, מה שללא ספק גורם לאנשים רבים לחוש תחושת בדידות. עם זאת, ישנם צעדים

ציוד כיבוי אש
איזה ציוד כיבוי אש תצטרכו לעסק שלכם?

בישראל, לכל עסק יש צורך בהוצאת רישיון עסק. בכדי לקבל רישיון זה, יש לעמוד בכללים שונים שתוקנו על ידי משרדי הממשלה השונים ועל ידי הרשות המקומית שבשטחה נמצא העסק. אחד מהתחומים שבהם יש תקנות שיש צורך לעמוד בהן, הוא תחום

דום נשימה בשינה
דום נשימה בשינה – היכן לקבל את הטיפול הטוב ביותר?

ישנן תופעות רפואיות שהנזק שהן יוצרות עשוי להיות רחב. כזאת היא תופעת דום הנשימה במהלך השינה. במצב הפחות חמור, היא פוגעת באיכות החיים וגורמת להתעוררות מעטה במהלך השינה. במקרה החמור יותר, היא עשויה להוביל לכך שהסובל ממנה יתעורר עשרות פעמים