חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האם יש שוני בין גזעי הכלבים לבין האוכל שהם אוכלים?

התשובה היא כמובן – כן! כפי שלא כל בני האדם ניזונים מאותו האוכל, כך גם לא כל הכלבים ניזונים מאותו המזון. התפישה לפיה "אוכל לכלבים" מתאים לכל הכלבים כבר מזמן הוכחה כמוטעית. פרטים נוספים לפניכם!

 

איך נזהה אוכל מומלץ לכלבים?

אוכל לכלבים מומלץ ייקבע על פי קריטריונים שונים. למשל – גילו של הכלב (אוכל לגורים שונה מאוכל לכלבים בוגרים), גזע הכלב וגודלו, מצבו הבריאותי ואפילו האופי שלו (למשל, כלבים אנרגטיים זקוקים למזון קצת אחר מכלבים ישנוניים). חשוב להתאים את המזון לכלב שלכם.

 

עם מי נתייעץ?

תוכלו להיוועץ בחנות בה אתם רוכשים את המזון, כמו למשל אצל אקאנה אוכל לכלבים, ובמקרה שמדובר בעניינים בריאותיים, מומלץ להתייעץ גם עם הווטרינר המטפל.

 

אבל למה הגזע משפיע?

אמנם, ישנם גם צרכים דומים לכל הגזעים, אך יש גם שוני שצריך לתת עליו את הדעת. שוני זה מתבטא בגודלו של הכלב וברמת האנרגיה שלו, במבנה הלסת, בנטייה לנשירה ועוד.

 

גודלו של הכלב

גודל הגזע משפיע באופן ישיר על הלחץ שמופעל על העצמות והעומס המופעל על המפרקים. מזונות עבור גזעים גדולים צריכים להכיל חלבונים רבים, וכן מרכיבים התומכים בבריאות המפרק והעצם (כמו לדוגמה, גלוקוזאמין או כונדרויטין).

 

לסת ושיניים

סוג המזון צריך להיות מותאם למבנה הלסת ולגודל השן של הכלב. בעוד שכלבים מגזעים קטנים יתקשו להתמודד עם מזון המגיע בגרגרים גדולים, כך כלבים גדולים עלולים "לפספס" את שלב הלעיסה במזון המורכב מגרגירים קטנים, ומצב זה עלול להוביל אפילו לחנק.

 

סוג הפרווה

המזון משפיע באופן ישיר על מצב העור, גירוד ונשירות מהפרווה. חשוב להתייעץ עם הווטרינר על המזון המותאם לגזע שלכם (למשל, אורז עלול לסייע בפתרון בעיות נשירה וגירוד).

 

פעלתנות

ישנם גזעים פעלתניים יותר, שמתרוצצים לאורך היום, משחקים ומוציאים הרבה אנרגיה, וגזעים שאינם כאלה. חשוב להתאים את המזון לאופיו של הכלב, כך שהקלוריות "הנכנסות" יזינו אותו ברמת אנרגיה מספקת ויסייעו לו להמשיך באורח חייו השמח והפעלתני.

 

מערכת העיכול

מערכת העיכול ופעילות המעיים של הכלב עלולות להיות בעיתיות בקרב גזעים מסוימים, וגם בקרב כלבים ספציפיים. במצב זה, כדאי להתייעץ עם הווטרינר לגבי מזונות שיקלו על הקיבה והמעיים לבצע את פעולותיהם, וכן מומלץ לשקול מעבר למזון טבעי (שלו יתרונות מרובים).

 

השפעת הגיל

גורים ניזונים ממזון שונה מכלבים בוגרים, וכן גם בקרב הגורים ישנו שוני בין הגזעים. השוני מתבטא בשלב הגמילה מהחלב, באורך תהליך המעבר למזון מוצק ויבש ועוד. חשוב להקפיד להתאים את המזון הנבחר לגזע הכלב ולגילו, בדיוק כפי שאצל בני האדם אנחנו מייצרים תהליך הדרגתי אצל התינוק עד שמפגישים אותו עם מזון מוצק.

אין לקחת את עולם התזונה של הכלב כמובן מאליו – עשו מאמץ והתאימו לחברכם הטוב את התפריט הבריא והנכון לו!

בונזו

 

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
מעבר לקנדה
חושבים על רילוקיישן לקנדה? ככה תתחילו את התהליך

מעבר דירה למדינה זרה הידוע בתור רילוקיישן הוא תהליך מורכב. כמו כל מעבר דירה, מדובר על שינוי משמעותי, וכאן השינוי הזה גדול עוד יותר. מעבר בין מדינות הוא לא רק מעבר בין מקומות שונים אלא החלפה של תרבות, נורמות, ולמעשה

דירוג אשראי
האם שווה לשלם עבור ייעוץ לשיפור דירוג האשראי?

דירוג אשראי גבוה הוא כלי חשוב להצלחה פיננסית. אנשים רבים מתמודדים עם דירוג אשראי נמוך שעלול להקשות עליהם לקבל הלוואות, משכנתאות וכרטיסי אשראי, ולגרום להם לשלם ריביות גבוהות יותר. במקרים אלו, ייעוץ מקצועי יכול לסייע בשיפור דירוג האשראי ובשיפור המצב

האם ניתן לתבוע חברת תעופה זרה על איחור בטיסת קונקשן
האם ניתן לתבוע חברת תעופה זרה על איחור בטיסת קונקשן?

נסיעה יכולה להיות הרפתקה מרגשת, אבל כשאיחור בטיסת קונקשן הורס את התוכניות שלך, התסכול יכול להופיע במהירות. אם חווית טיסת קונקשן מתעכבת עם חברת תעופה זרה, אתה עשוי לתהות אם יש לך סעד משפטי בישראל. במאמר זה נבחן את האפשרויות

אילו חוזים מחייבים אתכם לחתימת אפוסטיל

חותמת אפוסטיל היא חותמת בינלאומית המאשרת אמיתות ותוקף של חוזים בינלאומיים. חותמת זו נדרשת במקרים רבים לצורך שימוש במסמכים ציבוריים במדינות אחרות. המאמר יפרט אילו חוזים מחייבים אתכם לחתימת אפוסטיל.   מה זה אפוסטיל? אפוסטיל הוא אישור בינלאומי המאמת את