החזר מס בגין תואר שני – מה החוק אומר בנושא     

סיימתם תואר שני ולא דיווחתם לרשויות המס? יש סיכוי טוב שמגיע לכם כסף מהמדינה!
אז איך מקבלים החזר מס על תואר שני?

 

לקבל כסף מהמדינה בלי להתאמץ

החזרי מס הן אחת הדרכים הנחמדות ביותר לקבל כסף ועוד מהמדינה…

אבל איך זה קורה?

המדינה למעשה מעוניינת לעודד אזרחים שלה לצאת ללימודי תואר. אזרחים משכילים הם בעלי פוטנציאל גדול יותר להתקדם, להביא תועלת ולעמוד בזכות עצמו לטווח ארוך.

 

לכן, אנשים שמצליחים לסיים בהצלחה לימודי תואר, זכאים לקבל מהמדינה הטבה במס.

באופן אופטימלי, כדי לקבל את ההטבה יש לדווח לרשויות המס, דרך רואה החשבון של המעסיק שלכם – אם אתם שכירים – על סיום לימודי התואר שלכם, על ידי מילוי של טופס 101 מעודכן.

 

הבעיה היא שרוב השכירים לא מודעים לאפשרות הזו ולא טורחים לעדכן את הרשויות, לפחות עד תחילת שנת המס הבאה, שאז צריך למלא טופס 101 חדש.

 

לכן, במקרים כאלה, מצטברת זכאות להחזר מהמדינה, עבור ההטבה אותה לא קיבלתם לאורך כל החודשים שעברו מאז קיבלתם את התואר.

 

תארים שונים – הטבות שונות

רשויות המס משנות מפעם לפעם את גובה הזכאות ואת משך הזכאות (במקרים מסוימים הזכאות נמשכת לאורך שנה ובמקרים אחרים שלוש שנים), אבל יש גם הבדלים בין גובה ההטבה למסיימי תואר ראשון, או שני, או שלישי.

כך למשל, ייתכן כי מגיעה לכם הנחה בגובה 2.3 נקודות מס לחודש במשך 3 שנים.

אם לא מימשתם אותה בזמן אמת, תוכלו לבקש החזר רטרואקטיבי, עד 6 שנים לאחר קבלת התואר.

 

כתוצאה, רבים זכאים לקבל החזר נכבד, של כמה אלפי שקלים מהמדינה, בשל הטבת מס שלא מומשה.

 

איך מקבלים החזר מס לתואר שני?

הדרך המסודרת לקבלת ההטבה היא על ידי מילוי טופס 101 לעדכון פרטים – מייד עם קבלת התואר. ניתן לבקש מהנהלת החשבונות של מקום העבודה לטפל בתהליך עבורכם ואז תקבלו הנחה במס לפרק זמן שהוגדר מראש על ידי רשויות המס (התנאים משתנים מפעם לפעם).

אם לא עשיתם זאת בזמן, תוכלו למלא ולהגיש טופס בקשה להחזר מס, לצרף אליו אישור על קבלת תואר שני, או אישור ממוסד הלימודים שלכם על הלימודים ועל התואר, בצירוף אישור מהבנק, או צילום צ'ק לצורך וידוא פרטי חשבון בנק להעברת הכסף.

לאחר בדיקה של רשויות המס, תוכלו לקבל את הכסף ישירות לחשבון הבנק שלכם.

 

לסיכום

קבלת החזר מס בגין לימודים לתואר שני היא סוג של אילוץ, שנוצר כאשר לא מדווחים בזמן לרשויות המס על הזכויות שלכם לקבלת הטבה במס. מדובר על תהליך פשוט למדי, אך בכל זאת מומלץ לפנות לגוף שעוסק בהחזרי מס באופן מקצועי – כי ייתכן מאוד שמגיעים לכם החזרים נוספים, בגין תנאים נוספים שהמדינה קבעה בתור תנאים לזכאות הטבות במס.

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
מאזניים
איזה זכויות מגיעות לך לאחר תאונת דרכים

תאונות דרכים הן לצערנו תופעה נפוצה ביותר היום במדינת ישראל, בשנת 2021. אם עברתם תאונת דרכים עליכם להכיר את מלוא הזכויות המגיעות לכם, ומה עליכם לעשות כדי לקבל אותן. במאמר זה יפורטו הפעולות שעליכם לעשות לאחר שעברתם תאונת דרכים, החל

אוזניות
בדיקה יעילה לגילוי האזנות סתר

לצערנו, עולמנו הופך ליותר ויותר טכנולוגי ודברים שבעבר לא יכולנו לעלות על הדעת, היום הופכים לסבירים למדי. כך גם עולם האזנות הסתר הפך לנגיש לכל מי שחושק לעשות כן. כל אחד יכול היום לקנות ציוד האזנה ולשתול אותו בבית או

פטיש
אודות משרד עורכי הדין פייפר כהן

משרד עורכי הדין פייפר כהן הוקם בשנת 2007, ע"י עורכי הדין אייל פייפר ושרית כהן. המשרד הינו משפחתי ומלבד בעלי המשרד, אשר מנהלים אותו, הוא כולל עוד מספר עורכי דין אשר עוסקים בכמה תחומי התמחות.   תחומי ההתמחות של המשרד

דף
מה ניתן להדפיס על פרספקס ומה העלויות?

פרספקס הוא אחד משמותיו הרבים של חומר העשוי מתיל מתאקרילקט. חומר זה מוכר גם כזכוכית אקריליק, או כפלסטיק שקוף. הוא נמצא בתעשייה שנים רבות וניתן למצוא אותו משמש לשימושים שונים. בין היתר, בתאי טייסים, חדרי ההמתנה לרופאים ובבתים רבים. בתחום