החזר מס בגין תואר שני – מה החוק אומר בנושא     

סיימתם תואר שני ולא דיווחתם לרשויות המס? יש סיכוי טוב שמגיע לכם כסף מהמדינה!
אז איך מקבלים החזר מס על תואר שני?

 

לקבל כסף מהמדינה בלי להתאמץ

החזרי מס הן אחת הדרכים הנחמדות ביותר לקבל כסף ועוד מהמדינה…

אבל איך זה קורה?

המדינה למעשה מעוניינת לעודד אזרחים שלה לצאת ללימודי תואר. אזרחים משכילים הם בעלי פוטנציאל גדול יותר להתקדם, להביא תועלת ולעמוד בזכות עצמו לטווח ארוך.

 

לכן, אנשים שמצליחים לסיים בהצלחה לימודי תואר, זכאים לקבל מהמדינה הטבה במס.

באופן אופטימלי, כדי לקבל את ההטבה יש לדווח לרשויות המס, דרך רואה החשבון של המעסיק שלכם – אם אתם שכירים – על סיום לימודי התואר שלכם, על ידי מילוי של טופס 101 מעודכן.

 

הבעיה היא שרוב השכירים לא מודעים לאפשרות הזו ולא טורחים לעדכן את הרשויות, לפחות עד תחילת שנת המס הבאה, שאז צריך למלא טופס 101 חדש.

 

לכן, במקרים כאלה, מצטברת זכאות להחזר מהמדינה, עבור ההטבה אותה לא קיבלתם לאורך כל החודשים שעברו מאז קיבלתם את התואר.

 

תארים שונים – הטבות שונות

רשויות המס משנות מפעם לפעם את גובה הזכאות ואת משך הזכאות (במקרים מסוימים הזכאות נמשכת לאורך שנה ובמקרים אחרים שלוש שנים), אבל יש גם הבדלים בין גובה ההטבה למסיימי תואר ראשון, או שני, או שלישי.

כך למשל, ייתכן כי מגיעה לכם הנחה בגובה 2.3 נקודות מס לחודש במשך 3 שנים.

אם לא מימשתם אותה בזמן אמת, תוכלו לבקש החזר רטרואקטיבי, עד 6 שנים לאחר קבלת התואר.

 

כתוצאה, רבים זכאים לקבל החזר נכבד, של כמה אלפי שקלים מהמדינה, בשל הטבת מס שלא מומשה.

 

איך מקבלים החזר מס לתואר שני?

הדרך המסודרת לקבלת ההטבה היא על ידי מילוי טופס 101 לעדכון פרטים – מייד עם קבלת התואר. ניתן לבקש מהנהלת החשבונות של מקום העבודה לטפל בתהליך עבורכם ואז תקבלו הנחה במס לפרק זמן שהוגדר מראש על ידי רשויות המס (התנאים משתנים מפעם לפעם).

אם לא עשיתם זאת בזמן, תוכלו למלא ולהגיש טופס בקשה להחזר מס, לצרף אליו אישור על קבלת תואר שני, או אישור ממוסד הלימודים שלכם על הלימודים ועל התואר, בצירוף אישור מהבנק, או צילום צ'ק לצורך וידוא פרטי חשבון בנק להעברת הכסף.

לאחר בדיקה של רשויות המס, תוכלו לקבל את הכסף ישירות לחשבון הבנק שלכם.

 

לסיכום

קבלת החזר מס בגין לימודים לתואר שני היא סוג של אילוץ, שנוצר כאשר לא מדווחים בזמן לרשויות המס על הזכויות שלכם לקבלת הטבה במס. מדובר על תהליך פשוט למדי, אך בכל זאת מומלץ לפנות לגוף שעוסק בהחזרי מס באופן מקצועי – כי ייתכן מאוד שמגיעים לכם החזרים נוספים, בגין תנאים נוספים שהמדינה קבעה בתור תנאים לזכאות הטבות במס.

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
האם שווה לקנות אייפון 14?

המכשיר המוביל כיום בעולם הסלולר הוא אייפון 14 ולא מעט אנשי שואלים את עצמם האם באמת כדאי לקנות את המכשיר הזה. התשובה לשאלה הזו אינה חד משמעית, ותלויה במספר פרמטרים. כמובן, אנחנו יכולים להגיד לכם די בוודאות שאם תקנו את

ספרי עיון
מהם ספרי עיון

מעוניינים להרחיב את האופקים, ללמוד לעומק נושא מסויים, לרכוש כלים חשובים להצלחה בחיים? הינכם מוזמנים לפנות למדף ספרי העיון בחנות הספרים 'סיפור פשוט' הממוקמת בנווה צדק. בחנות תוכלו למצוא שפע של ספרי עיון בנושאים מגוונים ואקטואליים מתמיד, החל מהגות בנושאי

דליפת מים
גיליתם נזילת מים? תכירו את הסיבות לכך

נזילות של מים עשויות לבוא לידי ביטוי בכל רגע נתון בבתים פרטיים, במגדלי מגורים, במשרדים ועוד. אלו שמגלים כי אירעה נזילה של מים בביתם תוהים לא פעם – מה גרם לכך? והאם הם יכלו למנוע את הדבר? יצאנו לבדוק אחת

פיסול שפתיים
איפה כדאי לעשות טיפולים אסתטיים?

טיפולים אסתטיים הפכו להיות בשנים האחרונות להליך נפוץ מאוד. אם תסתכלו מסביב, אתם תגלו שאנשים רבים בוחרים לבצע הליך כזה או אחר שמאפשר להם להיראות ולהרגיש הרבה יותר טוב. העלייה במספר המתעניינים בתחום גרמה לנו להבין כי עלינו לצאת ולבדוק