החזר מס בגין תואר שני – מה החוק אומר בנושא     

סיימתם תואר שני ולא דיווחתם לרשויות המס? יש סיכוי טוב שמגיע לכם כסף מהמדינה!
אז איך מקבלים החזר מס על תואר שני?

 

לקבל כסף מהמדינה בלי להתאמץ

החזרי מס הן אחת הדרכים הנחמדות ביותר לקבל כסף ועוד מהמדינה…

אבל איך זה קורה?

המדינה למעשה מעוניינת לעודד אזרחים שלה לצאת ללימודי תואר. אזרחים משכילים הם בעלי פוטנציאל גדול יותר להתקדם, להביא תועלת ולעמוד בזכות עצמו לטווח ארוך.

 

לכן, אנשים שמצליחים לסיים בהצלחה לימודי תואר, זכאים לקבל מהמדינה הטבה במס.

באופן אופטימלי, כדי לקבל את ההטבה יש לדווח לרשויות המס, דרך רואה החשבון של המעסיק שלכם – אם אתם שכירים – על סיום לימודי התואר שלכם, על ידי מילוי של טופס 101 מעודכן.

 

הבעיה היא שרוב השכירים לא מודעים לאפשרות הזו ולא טורחים לעדכן את הרשויות, לפחות עד תחילת שנת המס הבאה, שאז צריך למלא טופס 101 חדש.

 

לכן, במקרים כאלה, מצטברת זכאות להחזר מהמדינה, עבור ההטבה אותה לא קיבלתם לאורך כל החודשים שעברו מאז קיבלתם את התואר.

 

תארים שונים – הטבות שונות

רשויות המס משנות מפעם לפעם את גובה הזכאות ואת משך הזכאות (במקרים מסוימים הזכאות נמשכת לאורך שנה ובמקרים אחרים שלוש שנים), אבל יש גם הבדלים בין גובה ההטבה למסיימי תואר ראשון, או שני, או שלישי.

כך למשל, ייתכן כי מגיעה לכם הנחה בגובה 2.3 נקודות מס לחודש במשך 3 שנים.

אם לא מימשתם אותה בזמן אמת, תוכלו לבקש החזר רטרואקטיבי, עד 6 שנים לאחר קבלת התואר.

 

כתוצאה, רבים זכאים לקבל החזר נכבד, של כמה אלפי שקלים מהמדינה, בשל הטבת מס שלא מומשה.

 

איך מקבלים החזר מס לתואר שני?

הדרך המסודרת לקבלת ההטבה היא על ידי מילוי טופס 101 לעדכון פרטים – מייד עם קבלת התואר. ניתן לבקש מהנהלת החשבונות של מקום העבודה לטפל בתהליך עבורכם ואז תקבלו הנחה במס לפרק זמן שהוגדר מראש על ידי רשויות המס (התנאים משתנים מפעם לפעם).

אם לא עשיתם זאת בזמן, תוכלו למלא ולהגיש טופס בקשה להחזר מס, לצרף אליו אישור על קבלת תואר שני, או אישור ממוסד הלימודים שלכם על הלימודים ועל התואר, בצירוף אישור מהבנק, או צילום צ'ק לצורך וידוא פרטי חשבון בנק להעברת הכסף.

לאחר בדיקה של רשויות המס, תוכלו לקבל את הכסף ישירות לחשבון הבנק שלכם.

 

לסיכום

קבלת החזר מס בגין לימודים לתואר שני היא סוג של אילוץ, שנוצר כאשר לא מדווחים בזמן לרשויות המס על הזכויות שלכם לקבלת הטבה במס. מדובר על תהליך פשוט למדי, אך בכל זאת מומלץ לפנות לגוף שעוסק בהחזרי מס באופן מקצועי – כי ייתכן מאוד שמגיעים לכם החזרים נוספים, בגין תנאים נוספים שהמדינה קבעה בתור תנאים לזכאות הטבות במס.

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
ילד יהודי
אילו אטרקציות מעניינות אפשר להביא לאירוע בת מצווה?

אם הגעתם לכאן, סביר להניח שאתם מארגנים בת מצווה בקרוב, קודם כל – מזל טוב! בתור הורים לילדים בוגרים, אנחנו יודעים שארגון של בת מצווה אינו עניין פשוט. אתם צריכים לבחור מקום, צלם וכמובן – אטרקציה מעניינת שתגרום לבת המצווה

השכלה גבוהה
מהי הדרך הנכונה לבחור תחום לימוד?

את מרגישה צורך בשינוי בחיים או שבכלל החלטת על כיוון של התפתחות והתמקצעות אישית. לא משנה מה הסיבה, להחליט לפנות ללימודים גבוהים זו החלטה גדולה ומשמעותית, אך לא פחות ממנה חשובה ההחלטה איזה תחום ללמוד.    העדפות אישיות בשלב הראשון

שלטים לבית מבטון
שלטים לבית מבטון – מה כל כך יפה בהם?

שלט הכניסה לבית הוא האלמנט הראשון, יחד עם דלת הכניסה, שתופס את העין שלנו כשאנחנו מסתכלים על בית. לשלט הכניסה יש תפקיד חשוב, בהיותו נושא את שם המשפחה של דיירי הבית או את שם העסק שלנו, והעיצוב שלו יכול להשפיע

הדרכת בטיחות
למה חשוב להחזיק ממונה בטיחות בעסק

אם אתם בעלי עסק, סביר להניח שאתם יודעים שישנם תקני ונהלי בטיחות שאתם צריכים לעמוד בהם. במידה ותימצאו כלא עומדים בתקנים אלו, אתם עשויים למצוא את עצמכם עוברים על החוק וגורמים לעוול לא רק לכם, אלא לעובדים ולסובבים אתכם וזה