החזר מס בגין תואר שני – מה החוק אומר בנושא     

סיימתם תואר שני ולא דיווחתם לרשויות המס? יש סיכוי טוב שמגיע לכם כסף מהמדינה!
אז איך מקבלים החזר מס על תואר שני?

 

לקבל כסף מהמדינה בלי להתאמץ

החזרי מס הן אחת הדרכים הנחמדות ביותר לקבל כסף ועוד מהמדינה…

אבל איך זה קורה?

המדינה למעשה מעוניינת לעודד אזרחים שלה לצאת ללימודי תואר. אזרחים משכילים הם בעלי פוטנציאל גדול יותר להתקדם, להביא תועלת ולעמוד בזכות עצמו לטווח ארוך.

 

לכן, אנשים שמצליחים לסיים בהצלחה לימודי תואר, זכאים לקבל מהמדינה הטבה במס.

באופן אופטימלי, כדי לקבל את ההטבה יש לדווח לרשויות המס, דרך רואה החשבון של המעסיק שלכם – אם אתם שכירים – על סיום לימודי התואר שלכם, על ידי מילוי של טופס 101 מעודכן.

 

הבעיה היא שרוב השכירים לא מודעים לאפשרות הזו ולא טורחים לעדכן את הרשויות, לפחות עד תחילת שנת המס הבאה, שאז צריך למלא טופס 101 חדש.

 

לכן, במקרים כאלה, מצטברת זכאות להחזר מהמדינה, עבור ההטבה אותה לא קיבלתם לאורך כל החודשים שעברו מאז קיבלתם את התואר.

 

תארים שונים – הטבות שונות

רשויות המס משנות מפעם לפעם את גובה הזכאות ואת משך הזכאות (במקרים מסוימים הזכאות נמשכת לאורך שנה ובמקרים אחרים שלוש שנים), אבל יש גם הבדלים בין גובה ההטבה למסיימי תואר ראשון, או שני, או שלישי.

כך למשל, ייתכן כי מגיעה לכם הנחה בגובה 2.3 נקודות מס לחודש במשך 3 שנים.

אם לא מימשתם אותה בזמן אמת, תוכלו לבקש החזר רטרואקטיבי, עד 6 שנים לאחר קבלת התואר.

 

כתוצאה, רבים זכאים לקבל החזר נכבד, של כמה אלפי שקלים מהמדינה, בשל הטבת מס שלא מומשה.

 

איך מקבלים החזר מס לתואר שני?

הדרך המסודרת לקבלת ההטבה היא על ידי מילוי טופס 101 לעדכון פרטים – מייד עם קבלת התואר. ניתן לבקש מהנהלת החשבונות של מקום העבודה לטפל בתהליך עבורכם ואז תקבלו הנחה במס לפרק זמן שהוגדר מראש על ידי רשויות המס (התנאים משתנים מפעם לפעם).

אם לא עשיתם זאת בזמן, תוכלו למלא ולהגיש טופס בקשה להחזר מס, לצרף אליו אישור על קבלת תואר שני, או אישור ממוסד הלימודים שלכם על הלימודים ועל התואר, בצירוף אישור מהבנק, או צילום צ'ק לצורך וידוא פרטי חשבון בנק להעברת הכסף.

לאחר בדיקה של רשויות המס, תוכלו לקבל את הכסף ישירות לחשבון הבנק שלכם.

 

לסיכום

קבלת החזר מס בגין לימודים לתואר שני היא סוג של אילוץ, שנוצר כאשר לא מדווחים בזמן לרשויות המס על הזכויות שלכם לקבלת הטבה במס. מדובר על תהליך פשוט למדי, אך בכל זאת מומלץ לפנות לגוף שעוסק בהחזרי מס באופן מקצועי – כי ייתכן מאוד שמגיעים לכם החזרים נוספים, בגין תנאים נוספים שהמדינה קבעה בתור תנאים לזכאות הטבות במס.

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
מקסיקו
מהם הסודות שהרבה לא יודעים על מקסיקו

בתקופה האחרונה אנחנו עדים ללא מעט סיפורים מיוחדים על מקסיקו. סיפורים שגורמים לכל אחד ואחת לתהות לגבי היעד המיוחד הזה. הבוקר שמענו סיפור שגרם לנו להבין שצריך להעמיק בתחום ולבדוק פרטים נוספים אודות היעד. לכן, יצאנו לשמוע סיפורים נוספים וסודות

מטבעות
ביטוח לעסק – מה חשוב לדעת לפני שסוגרים אחד

רוב האנשים המבוגרים מבינים באופן די אינטואיטיבי את החשיבות של ביטוח. בזמנים קשים, כשיכולת ההשתכרות נפגעת, וכשהעתיד שלכם לוט בערפל – טוב לדעת שיש לכם רשת ביטחון בדמות פוליסת ביטוח. זה נכון גם להתנהלות היום – יומית שלנו כאנשים פרטיים,

סמל רפואה
האם אופטיון הינו טיפול אידאלי לגליובלסטומה

מכשיר אופטיון משמש לטיפול בגידולי גליובלסטומה במוח באופן לא פולשני. המכשיר למעשה משבש את השדות החשמליים של התאים ומונע את תהליך ההתפצלות של התאים הסרטניים ובכך עוצר את המשך ההתפשטות של הגידולים הממאירים במוח. במאמר זה נסביר את אופן הפעולה

מדיניות חיסכון
איך לבחור פוליסת חיסכון שמתאימה לצרכים שלכם

כשיוקר המחייה רק עולה ואף אחד לא יודע איך יראה העתיד – חיסכון לעתיד נראה כמו צעד מתבקש. כדי לחסוך כסף לעתיד, אתם יכולים לבחור באחד (או יותר) משלושה אפיקי חסכון – פוליסת חיסכון, קופת גמל להשקעה ותיק השקעות. בטקסט