החצר האחורית של ישראל (אבל בקט טוב!)

כדי להגיע לסיני עומדות בפנינו, הישראלים, שתי אופציות. הראשונה היא טיסה לנמל התעופה הבינלאומי בשארם א שייח.

אופציה זו היא היקרה מבין השניים, ועל אף שלעיתים מרגישה כאילו חוסכת בזמן בגלל שטסים – למעשה פעמים רבות היא מאריכה את הדרך בגלל הזמן שצריך "לבלות" בשדה

התעופה, ולעיתים בגלל שאין טיסות ישירות ואז צריך לעשות סיבוב עד טורקיה או קהיר רק בשביל לחזור לשארם א שייח.

מי שמתכנן לסוע לשארם א שייח או לראס מוחמד וממש שונא נסיעות ברכב אולי זו האופציה המתאימה לו, אך רוב הישראלים היורדים לסיני בוחרים באופציה השניה – מעבר יבשתי.

 

מי ברכב ומי ברגל

אילת גובלת בטאבה – העיר המזרחית צפונית ביותר בסיני. גבול סיני שנמצא בעצם במעבר טאבה פתוח רגלית ולמכוניות. מעבר טאבה פתוח כל יום כל היום, כולל בחגים, אך לא כולל יום כיפור וחג הקורבן המוסלמי, ולצערנו גם לא בסגרי קורונה.

מי שמתכנן לחצות רגלית יכול מתחנת האוטובוס באילת, או מהיכן שהחניתם את רכבכם באילת לקחת מונית לגבול. תחילה יש לשלם אגרת מעבר בסך 107 שקלים, לעבור בידוק דרכונים ודרך הדיוטיפרי המצומצם לעבור לצד המצרי של מעבר טאבה. הצד המצרי יכול להיות מעט מבלבל אך אל דאגה, אם בטעות תקחו את הפניה הלא נכונה בשביל השוטרים המצרים הנחמדים יכוונו אתכם למקום הנכון.

 

סדרי המעבר

בצד המצרי של מעבר טאבה תצטרכו לעבור בידוק בטחוני של התיקים שלכם ולמלא טופס קטן אשר באמצעותו תקבלו ויזה לשבועיים לסיני. במקום בו חותמים לכם על הויזה לסיני ישנו גם דוכן להחלפת כספים. אם עוד לא החלפתם ללירות מצריות בארץ מומלץ להחליף שם. רק בטאבה, נואיבה, דהב ושארם א שייח תוכלו למצוא מקום להחלפת כספים או כספומט.

אמנם בהרבה מקומות בסיני יקבל שקלים/ דולרים/ יורו אך עדיף בכל מקרה להחליף ללירה מצרית מכיוון שלא כל מקום בהכרח יקבל כסף זר, ואם אתם ישנים בקמפים תצטרכו לארגן מונית במיוחד לעיר/ עיירה הקרובה על מנת להוציא או להחליף כסף. על מנת לחסוך זאת מכם, נסו לחשב מראש כמה כסף תוציאו בסיני ולהחליף קצת יותר מהסכום שאתם חושבים שיצא לכם כבר במעבר טאבה. מקסימום נשאר לכם עודף תמיד תוכלו להחליף בקלות בחזרה לשקלים בישראל.

 

מתי כדאי לעבור?

שימו לב שבעונות התיירותיות של סיני כמו בחגי תשרי או פסח ושבועות התורים במעבר טאבה יכולים להימשך שעות. אם אתם יורדים בימי העומס מומלץ להגיע מוקדם מאוד בבוקר או מאוחר מאוד בלילה.

אם לא נוסעים לסיני בתקופות העמוסות ביותר בתיירים עניין מעבר הגבול הוא מהיר וחלק ותוכלו לסיים עמו ב-20 דקות.

מחוץ למעבר טאבה נמצאת העיירה טאבה. ישנם שלושה מלונות הצמודים לגבול, אם תשהו בהם לא תצטרכו לשלם אגרת כניסה לסיני. אם אתם מעוניינים להמשיך דרומה למלונות אחרים בטאבה או לכל מקום אחר בסיני תצטרכו לשלם אגרת מעבר לסיני בסך 405 לירה מצרית לשוטרים אשר יעמדו במחסום על הכביש הראשי.

 

חלל מעוצב

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
הר הביטוח עם סוכן
השוואת ביטוחים עם סוכן ביטוח או עצמאית

יש לא מעט אתרי ביטוח המציעים עריכת השוואת ביטוחים. המבוטח נדרש להזין פרטי ביטוח מסויים וכך עולים לו ביטוחים זהים / משתלמים יותר. למרות זאת, ההמלצה הכללית היא לערוך השוואת ביטוחים באמצעות סוכן ביטוח ולא באופן עצמאי הדורש ידע רב.

להפיג את הבדידות
בדד אלך: כך תפיגו את הבדידות

בדידות יכולה להגיע לכולם – לא משנה אם אתם מוקפים בחברים, אם יש לכם משפחה מדהימה או תחביבים מגוונים. בעולם המהיר והדיגיטלי שלנו, קל להרגיש מנותק מאחרים, מה שללא ספק גורם לאנשים רבים לחוש תחושת בדידות. עם זאת, ישנם צעדים

ציוד כיבוי אש
איזה ציוד כיבוי אש תצטרכו לעסק שלכם?

בישראל, לכל עסק יש צורך בהוצאת רישיון עסק. בכדי לקבל רישיון זה, יש לעמוד בכללים שונים שתוקנו על ידי משרדי הממשלה השונים ועל ידי הרשות המקומית שבשטחה נמצא העסק. אחד מהתחומים שבהם יש תקנות שיש צורך לעמוד בהן, הוא תחום

דום נשימה בשינה
דום נשימה בשינה – היכן לקבל את הטיפול הטוב ביותר?

ישנן תופעות רפואיות שהנזק שהן יוצרות עשוי להיות רחב. כזאת היא תופעת דום הנשימה במהלך השינה. במצב הפחות חמור, היא פוגעת באיכות החיים וגורמת להתעוררות מעטה במהלך השינה. במקרה החמור יותר, היא עשויה להוביל לכך שהסובל ממנה יתעורר עשרות פעמים