החצר האחורית של ישראל (אבל בקט טוב!)

כדי להגיע לסיני עומדות בפנינו, הישראלים, שתי אופציות. הראשונה היא טיסה לנמל התעופה הבינלאומי בשארם א שייח.

אופציה זו היא היקרה מבין השניים, ועל אף שלעיתים מרגישה כאילו חוסכת בזמן בגלל שטסים – למעשה פעמים רבות היא מאריכה את הדרך בגלל הזמן שצריך "לבלות" בשדה

התעופה, ולעיתים בגלל שאין טיסות ישירות ואז צריך לעשות סיבוב עד טורקיה או קהיר רק בשביל לחזור לשארם א שייח.

מי שמתכנן לסוע לשארם א שייח או לראס מוחמד וממש שונא נסיעות ברכב אולי זו האופציה המתאימה לו, אך רוב הישראלים היורדים לסיני בוחרים באופציה השניה – מעבר יבשתי.

 

מי ברכב ומי ברגל

אילת גובלת בטאבה – העיר המזרחית צפונית ביותר בסיני. גבול סיני שנמצא בעצם במעבר טאבה פתוח רגלית ולמכוניות. מעבר טאבה פתוח כל יום כל היום, כולל בחגים, אך לא כולל יום כיפור וחג הקורבן המוסלמי, ולצערנו גם לא בסגרי קורונה.

מי שמתכנן לחצות רגלית יכול מתחנת האוטובוס באילת, או מהיכן שהחניתם את רכבכם באילת לקחת מונית לגבול. תחילה יש לשלם אגרת מעבר בסך 107 שקלים, לעבור בידוק דרכונים ודרך הדיוטיפרי המצומצם לעבור לצד המצרי של מעבר טאבה. הצד המצרי יכול להיות מעט מבלבל אך אל דאגה, אם בטעות תקחו את הפניה הלא נכונה בשביל השוטרים המצרים הנחמדים יכוונו אתכם למקום הנכון.

 

סדרי המעבר

בצד המצרי של מעבר טאבה תצטרכו לעבור בידוק בטחוני של התיקים שלכם ולמלא טופס קטן אשר באמצעותו תקבלו ויזה לשבועיים לסיני. במקום בו חותמים לכם על הויזה לסיני ישנו גם דוכן להחלפת כספים. אם עוד לא החלפתם ללירות מצריות בארץ מומלץ להחליף שם. רק בטאבה, נואיבה, דהב ושארם א שייח תוכלו למצוא מקום להחלפת כספים או כספומט.

אמנם בהרבה מקומות בסיני יקבל שקלים/ דולרים/ יורו אך עדיף בכל מקרה להחליף ללירה מצרית מכיוון שלא כל מקום בהכרח יקבל כסף זר, ואם אתם ישנים בקמפים תצטרכו לארגן מונית במיוחד לעיר/ עיירה הקרובה על מנת להוציא או להחליף כסף. על מנת לחסוך זאת מכם, נסו לחשב מראש כמה כסף תוציאו בסיני ולהחליף קצת יותר מהסכום שאתם חושבים שיצא לכם כבר במעבר טאבה. מקסימום נשאר לכם עודף תמיד תוכלו להחליף בקלות בחזרה לשקלים בישראל.

 

מתי כדאי לעבור?

שימו לב שבעונות התיירותיות של סיני כמו בחגי תשרי או פסח ושבועות התורים במעבר טאבה יכולים להימשך שעות. אם אתם יורדים בימי העומס מומלץ להגיע מוקדם מאוד בבוקר או מאוחר מאוד בלילה.

אם לא נוסעים לסיני בתקופות העמוסות ביותר בתיירים עניין מעבר הגבול הוא מהיר וחלק ותוכלו לסיים עמו ב-20 דקות.

מחוץ למעבר טאבה נמצאת העיירה טאבה. ישנם שלושה מלונות הצמודים לגבול, אם תשהו בהם לא תצטרכו לשלם אגרת כניסה לסיני. אם אתם מעוניינים להמשיך דרומה למלונות אחרים בטאבה או לכל מקום אחר בסיני תצטרכו לשלם אגרת מעבר לסיני בסך 405 לירה מצרית לשוטרים אשר יעמדו במחסום על הכביש הראשי.

 

חלל מעוצב

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
שלוש בנות
גירל פאוור: איך להיות חברה טובה יותר לחברות שלך

האם את מרכלת על החברות שלך או לעתים קרובות נקלעת איתן לריבים? האם בסתר ליבך את שמחה לאיד כשאחת מחברותיך מוסיפה כמה קילוגרמים למשקלה? האם את שופטת לחומרה את הנשים שאת אוהבת? או שאולי קשה לך להתקרב לנשים אחרות מלכתחילה?

שעון ומטבעות
מהו יועץ שיווקי? מה בדיוק תפקידו?

יועץ שיווקי הנו אדם המומחה במתן ייעוץ שיווקי לעסק ולחברה, למען הגדלת מספר הלקוחות שלה ושיפור השם והמותג שלה. יועץ שיווקי הוא אדם שמתמחה בשיווק וכך מסוגל לייעץ לחברה כדי לשפר את האסטרטגיה השיווקית והתוצאות שזו מקנה לה. יועצים שיווקיים

בחירת משמורת
ההבדל בין משמורת מלאה למשמורת חלקית

אם הגעתם לכאן, סביר להניח שאתם נמצאים בפני הליך של גירושים שמעורבים בו ילדים מתחת לגיל 18. אם אתם נמצאים בתחילת ההליך, חשוב מאוד שתקראו את כל הפרטים הנוגעים למשמורת של הילדים. ככל שתדעו יותר, כך תוכלו להיות יותר חכמים