הטרדה מינית – איך פועלים ועם מי מדברים על כך?

הטרדה מינית היא חוויה לא נעימה בלשון המעטה שיכולה להיות טראומה נפשית לכל דבר ועניין. ככל אירוע משמעותי מאוד שאדם עובר – ישנם אנשים רבים שיכולים לעזור, מטבע הדברים – כל איש מקצוע יכול לעזור בתחומו שלו.

תחום ההטרדות המיניות חולש על מספר תחומים – התעסוקתי, החברתי, הפסיכולוגי ונפשי וכמובן המשפטי. מאמר זה יתמקד בפעולות שניתן לעשות ברמה המשפטית בכל הנוגע להטרדות מיניות ולטיפול המשפטי הניכר שתחום זה כולל.

 

מקום ההטרדה

הטרדות מיניות יכולות להתבצע ולהתקיים במקומות רבים – מקום העבודה, מקומות בילוי או אפילו "סתם כך" ברחוב. משום שמדובר בסיטואציה אישית המשתנה מאוד בהתאם לנסיבות – גם ההשפעה של ההטרדה על החיים שונה.

למשל, ככל שההטרדה המינית התקיימה במקום העבודה, על פי החוק למניעת הטרדה מינית על מקום העבודה לספק את המענה המתאים במצב שבו ישנה הטרדה מינית בעבודה. לכן, ניתן לפנות למשאבי אנוש או נציב (ובמקרים רבים, נציבת) ההטרדות המיניות במקום העבודה. פנייה מן הסוג הזה יכולה להוביל לבירור ואף פיטורין של המטריד במקרה הצורך.

כך או כך, במידה ומדובר באירוע משמעותי שהמוטרד או המוטרדת מרגישים שהם רוצים להמשיך את הטיפול בו, כבר בשלב זה כדאי מאוד להתייעץ עם עורך דין המתמחה בהטרדות מיניות על מנת לוודא שהתהליך נעשה כראוי.

 

פגישה עם עורך דין

בדומה למצבים של הטרדה מינית בעבודה – אחת הדמויות הראשונות שכדאי ליצור איתן קשר ועדיף בהקדם האפשרי הוא עורך דין המתמחה בתחום זה, למשל דורון ויינרייך – משרד עורכי דין. הפגישה עם עורך הדין תכלול תוכנית עבודה מפורטת – בהתאם לנסיבות הספציפיות של כל מקרה.

למשל, ישנן פעמים שבהם עורך הדין ימליץ על פגישה עם פסיכולוגית או מומחה בריאות הנפש בהקדם על מנת לקבל חוות דעת ולבנות תוכנית שיקומית, בעוד שבמקרים אחרים ההמלצה יכולה להיות לסדרי עדיפויות אחרים.

 

הגשת תלונה

ככל שמדובר בהטרדה חמורה – כדאי להתחיל ולפעול במישור הפלילי בכל הנוגע להטרדות מיניות ולהגיש על כך תלונה למשטרה, אשר מחויבת להתחיל ולחקור את הנושא בהתאם לעדויות השונות שנגבו בעת מתן התלונה על המטריד.

במידה ובוחרים שלא לפתוח הליכים פליליים יכול להיות שהגיעה העת לפתוח בהליכים אזרחיים – הליכים שתפקידם להעניק פיצוי כלכלי למוטרדת. פתיחה של הליכים אזרחיים, לפי החוק למניעת הטרדות מיניות יכול להוביל לפיצוי מקסימלי גבוה גם אם אין נזק, בעוד שאם ישנם נזקים כמובן שניתן לתבוע בכדי לקבל פיצוי גם עליהם.

אם פותחים בהליכים משפטיים – כדאי לוודא מראש האם ישנם עדים להטרדה המינית או אנשים וראיות שיכולים לגבות את העדות של המוטרדת. מדובר בווידוא שיכול להיות אינדיקציה חזקה לסיכויי ההצלחה של התביעה.

לסיכום, כל מקרה שונה, אולם מומלץ להיוועץ בעורך דין ומשם להמשיך את ההליכים ולפנות לפסיכולוגיים, עדים וכולי.

הטרדה מינית - איך פועלים ועם מי מדברים על כך

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
האם מומלץ לקנות נעלי צעד ראשון לתינוק באמזון

באינטרנט תוכלו למצוא חנויות אינטרנטיות מסוגים שונים, כאשר כל אחת מהן מוכרת מוצרים שונים. בחלק מהמקרים, חנויות אינטרנטיות גם מספקות שירותים ולא מוצר. אם אתם מחפשים אחר חנויות אינטרנטיות לרכישת ציוד תינוקות, השורות הבאות בשבילכם. צריכים ציוד תינוקות אבל לא

4 דרכים לאיתור כספים אבודים

כמעט כל אזרח ישראלי מפריש כספים לגופים פיננסיים שונים לאורך החיים – חברות ביטוח, בנקים, בתי השקעות ועוד. פעמים רבות, מי שמפריש את הכספים האלה הוא המעסיק ואתם – במיוחד אם אתם רק בתחילת דרככם כמבוגרים אחראים, לא תמיד יודעים

אותיות באנגלית
כל הטיפולים היעילים לקרטוקונוס

מחלת הקרטוקונוס פוגעת באחד מכל 1000 אנשים בישראל. אנשים הסובלים ממחלה זו מתחילים לחוש בשנות השלושים לחייהם (על פי רוב), תופעות של עיוותי ראייה והופעת קוצר ראייה. למחלת הקרטוקונוס מספר טיפולים אפשריים, חלקם פולשניים וחלקם פחות.   מהי מחלת הקרטוקונוס

לבוש אלגנטי
איך להתאים חליפה לשמלת כלה?

היום הגדול כמעט הגיע, בת הזוג שלך ואתה עומדים לצעוד יחד אל החופה בעוד חודש או שלושה חודשים ולך עדיין אין חליפה. אולי כי אתה מתלבט על הצבע או על הגזרה ואולי כי סתם לא יצא לך להקדיש זמן למחשבה