הרופא הביא לך מינון לא נכון של תרופות – מה ניתן לעשות?

רשלנות רפואית מוגדרת על פי החוק בצורה ברורה. מטרת ההגדרה היא לבדוק את התנהגות הרופא המזיק ביחס לזהירות המקובלת בתחום, לכן פחות חשוב איפה בדיוק הרשלנות באה לידי ביטוי – אלא בעיקר איזה נזק היא גרמה. במאמר הבא נתמקד במקרים של מינון לא נכון של תרופות ונבין את המשמעות שלהם

הדרך להוכיח רשלנות רפואית היא להראות שהרופא סטה מרמת הזהירות הסבירה. לאחר מכן, צריך להראות שאותה סטייה מרמת הזהירות הסבירה היא זו שגרמה נזק למטופל. יתרה על החוק, הקובע קובע שמדובר ברשלנות רפואית רק אם הסטייה של הרופא מרמת הזהירות הסבירה גרמה נזק למטופל, שהיה נגרם אלמלא הסטייה המדוברת.

על פניו, הוכחת רשלנות רפואית היא משימה מורכבת. בפועל, היא מוגדרת על פי החוק בצורה ברורה ויש אף שורה ארוכה של דוגמאות לנסיבות שבהן אפשר לדרוש ולקבל פיצוי כספי גבוה. אז על מנת לקבל את הפיצוי הכספי ההולם, חשוב להוכיח רשלנות רפואית לפי פרטי כל מקרה לגופו.

 

איך מוכיחים רשלנות רפואית בגלל מינון לא נכון של תרופות?

קודם כל, איסוף מידע מקדים הוא תמיד צעד חשוב אם רוצים להתמודד נכון עם מצבים שונים של רשלנות רפואית. מידע רלוונטי אפשר למשל להשיג דרך מקור כגון https://www.df-law.co.il/ על מנת ליצור קשר עם עורך דין שמכיר את התחום ובקיא בו, או לתאם פגישת התייעצות בלבד. בשלב הזה, מטרת פגישת ההתייעצות היא לבחון את פרטי המקרה על מנת לבדוק האם אכן קיימת עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית.

שנית, צריך לאסוף באופן עצמאי את כל המסמכים, האישורים, המרשמים והעדויות המבססים את הטענה העיקרית של הניזוק. אם לדוגמא בוחרים לטעון שהרופא הביא מינון לא נכון של תרופות, יש צורך להוכיח את זה בצורה מסודרת. בשביל להגדיל את הסיכוי לשכנע את השופט, מראים גם את המרשמים שניתנו על ידי הרופא – אך גם חוות דעת חיצונית ואובייקטיבית של רופא מומחה שטוען אחרת.

 

מה החשיבות של חוות דעת רפואית?

חוות דעת רפואית שנכתבת על ידי בעל מקצוע אובייקטיבי היא הכלי היחידי והעיקרי שבו בית המשפט יכול להשתמש על מנת לבחון האם אכן חלה סטייה מרמת הזהירות הסבירה. בגלל שלשופט אין את הידע המקצועי שיש לרופא, הוא לא יכול להכריע באופן עצמאי האם הרופא התרשל. אז כדי לסייע לו, גם התביעה וגם ההגנה יכולים להציג חוות דעת רפואית חיצונית.

במקרים של מינון לא נכון של תרופות, ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית אם מחזיקים ביד חוות דעת רפואית ומוכחת שמראה שבגלל זה נגרם נזק למטופל. אם מצליחים להוכיח את זה, כל שאר השלבים עד קבלת הפיצוי הכספי כבר יהיו פשוטים יותר.

רופא בחדר ניתוח
רופא בחדר ניתוח
תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
מקסם את המרחב החיצוני שלך גלה את הפוטנציאל של מטבחי חוץ
מקסם את המרחב החיצוני שלך: גלה את הפוטנציאל של מטבחי חוץ

בשנים האחרונות, הרעיון של ניצול איזורי חוץ זכה לפופולריות עצומה בקרב בעלי הבתים. אנשים מבינים כעת את הפוטנציאל של ניצול השטחים החיצוניים שלהם ליצירת חללים פונקציונליים ומזמינים למנוחה ואירוח. מרכיב מרכזי אחד שהפך למוקד בחללים חיצוניים אלה הוא מטבחי חוץ.

הלוואה מובטחת
כיצד להשתמש בהלוואות בערבות מדינה לאיחוד חובות

איחוד חובות היא אסטרטגיה פיננסית פופולרית המאפשרת לאנשים לשלב מספר חובות להלוואה אחת, מה שמקל על הניהול ועוזר להפחית את שיעורי הריבית הכוללים. אפשרות אחת שיש לקחת בחשבון כאשר מחפשים איחוד חובות היא הלוואה בערבות מדינה. במאמר זה נסביר מהי

3 דברים שכדאי לבדוק לפני שקובעים ניתוח עיניים
3 דברים שכדאי לבדוק לפני שקובעים ניתוח עיניים

תחום רפואת העיניים מתקדם כל העת, ואנו נחשפים לשינויים מרחיקי לכת ומרתקים בענף ניתוחי העיניים.לצד ההליכים החדשניים נוכל למצוא את הניתוחים הפופולאריים והמוכרים יותר, שנמצאים בשימוש כבר עשרות שנים. ניתוח עיניים יכול להיות החלטה משנה חיים, המציעה פוטנציאל לשיפור הראייה

עסקים
כיצד מיתוג בענן מעצים עסקים בסביבה דינמית

בנוף העסקי המהיר והמתפתח של היום, ביסוס של נוכחות מותג חזקה, היא חיונית כדי שחברות ישגשגו. עם הופעת מחשוב הענן, לעסקים יש כעת הזדמנות למנף את הענן למטרות מיתוג, מה שיאפשר להם לנווט בסביבה הדינמית בביטחון. במאמר זה נחקור את