Search
Close this search box.

חשיבותם של מנדפים איכותיים במעבדות כימיות וביולוגיות

אם יש לכם מעבדה ואתם מבצעים בה ניסויים ביולוגיים או כימיים, אחד הדברים הכי חשובים הוא כמובן הקפדה על כללי הבטיחות הנדרשים מהעובדים במעבדה. אף אחד מאיתנו לא רוצה שבמשמרת שלו תהיה בעיה בטיחותית, וזו הסיבה שאתם צריכים לרכוש ציוד שיאפשר לכם לספק לעובדי המעבדה סביבת עבודה בטוחה. מנדפים הם חלק מהציוד הזה.

 

בטיחות במעבדה

עוד לפני שנדבר על מנדפים למעבדות, חשוב להבין שהמנדפים הם חלק ממכלול שנועד לשמור על בטיחותם של העובדים במעבדה. במעבדות שבהן נעשים ניסויים כימיים או ביולוגיים, יש סכנה של התפשטות חומרים מזיקים בחלל האוויר, חומרים שיכולים לפגוע בבני אדם או בחיות שיש במעבדה. אחת הדרכים להתמודד עם אותם חומרים היא בעזרת מנדפים שעליהם נספר לכם כאן.

 

מנדפים

מנדפים הם מכשירים רבי עוצמה שכפי שניתן להבין מהשם שלהם נועדו לנדף את האוויר ולמנוע התפשטות של חומרים מזיקים בחלל המעבדה. את המנדפים יש לחלק לשני סוגים, כימי וביולוגי כאשר לכל סוג מעבדה יש את המנדפים שמתאימים לה. המנדף הוא אמצעי חשוב כיון שבעזרתו תוכלו לסיים ניסוי, להפעיל את המנדף וכך המעבדה שלכם תהיה מוכנה במהירות לניסוי הבא.

טכנאי מעבדה המשתמש במנדף זרימה למינרית

איך לבחור מנדפים

בבחירה של מנדפים יש שני קריטריונים שעליהם צריך לתת את הדעת. הקריטריון הראשון הוא כמובן סוג המנדף. במעבדה שבה אנחנו עושים ניסויים ביולוגיים, יש צורך במנדף ביולוגי שיודע להתמודד עם פיזור של חיידקים בחלל האוויר. מנגד, במעבדה שבה אנו עורכים ניסויים כימיים, יש צורך בהתקנה של מנדף שנועד לנידוף של חומרים כימיים.

עוד נתון שצריך לקחת בחשבון הוא הגודל של המנדף. עליכם לזכור שההפשטות של החומרים בחלל המעבדה לא נמצאת תחת השליטה שלכם, והמנדף צריך להיות בעוצמה כזו שמסוגלת לנדף את כל מה שנשאר בחלל האוויר של המעבדה. לאור זאת, העוצמה של המנדף היא נגזרת של גודל המעבדה וכמובן רמת הסיכון שיש בהצטברות של החומרים איתם אתם עובדים במעבדה.

 

התקנה נכונה

אחרי שרכשתם מנדף, יש שני דברים שחשוב לעשות. הדבר הראשון הוא התקנה נכונה של המנדף, כך שהמיקום שלו יאפשר לו לנדף את כל החומרים המסוכנים בצורה יעילה. בנוסף, עליכם להקפיד לתחזק את המנדף בצורה נכונה, וכמובן לעשות בו שימוש על פי ההוראות. מנדף למעבדה הוא לא מכשיר זול, וכדי לא להגיע למצב שבו המנדף שלכם תקול עליכם להקפיד על שימוש לפי ההוראות.

 

לסיכום

אחד הכלים החשובים ביותר בכל מעבדה הוא המנדף. התפקיד של המנדף הוא לנקות את האוויר בתום ניסוי. את המנדפים יש לחלק לשני סוגים, כימי וביולוגי, כאשר כל מנדף מיועד לסוג אחר של מעבדות. עליכם להקפיד לרכוש מנדף מספיק עוצמתי לגודל המעבדה שלכם, וכמובן לא לשכוח להשתמש בו על פי ההוראות אותן קיבלתם כדי לשמור עליו תקין.

מכסה מנוע מעבדה

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
מכירת זהב
איך מוכרים זהב בישראל?

זהב – המתכת יקרת הערך שכישפה את האנושות. לאורך ההיסטוריה אנשים סחרו והשתמשו בזהב ליצור תכשיטים, מטבעות ועוד. גם היום ההשקעה בזהב נחשבת להשקעה יציבה וסולידית שכן הזהב שומר על מחירו ולרוב המחיר במגמת עלייה. מסיבה זו הרבה אנשים משקיעים

בגדים יוקרתיים
שילובים יצירתיים של פריטים זולים עם בגדים יוקרתיים

יצירתיות היא מילת מפתח בסיסית בתחום האופנה. שכן, היא הבסיס המושלם שמאפשר להמציא לוקים מנצחים. עובדה זו גרמה לנו לבחון את הנושא מקרוב, במטרה להכיר בשילובים הנפוצים ביותר ולהציג אותם בפניכם. הישארו כאן ותגלו מה עליכם לעשות כדי לצאת מהבית

מִטְבָּח
איך טוחן אשפה יכול לחסוך לכם זמן ומאמץ במטבח?

האם חשבתם פעם כמה זמן ומאמץ אתם מבזבזים על זריקת שאריות מזון לפח? בכל יום, אנחנו מוצאים את עצמנו משליכים שאריות מזון כמו קליפות ירקות, שאריות ארוחה, קליפות ביצים ועוד, לפח. הפעולה הפשוטה הזאת, שלמים נדמה שהיא לוקחת רק כמה

מערכת יחסים למרחקים ארוכים
צעצועים לזוגות למרחקים ארוכים: לשמור על החום גם מרחוק

בעולם המודרני, האינטרנטי והדיגיטלי בו אנחנו חיים זוגות רבים מוצאים את עצמם, לפחות לתקופה מסוימת, מנהלים מערכת יחסים מרחוק, מה שנקרא באנגלית long distant relationship . יכול להיות שאחד מבני הזוג נשלח לעבודה בארץ אחרת, אך בני הזוג רוצים להמשיך