Search
Close this search box.

החשיבות של ציוד מגן בקארטינג: בטיחות לפני הכל

קארטינג, רכיבה במכוניות מרוץ, הוא ספורט שמבוצע כשהנהג נמצא בתוך המכונית. על פניו המכונית מגינה על הנהג מפני פציעות, אך זוהי טעות נפוצה! לציוד מגן יש חשיבות אדירה בקארטינג ויש להקפיד עליו במיוחד כדי למנוע סכנה. במאמר זה נפרט על ציוד המגן שיש לקארטינג, וכמה חשוב להשתמש בו.

 

איזה ציוד מגן יש בקארטינג?

נהגי קארטינג מקצועיים לבושים מכף רגל ועד ראש. החשובה מכל היא קסדה מקצועית שמכסה את כל הפנים. לקסדות של קארטינג יש תקני בטיחות מחמירים שנועדו לבחון שגם במצבי קיצון של מהירות או פגיעה חזקה היא שומרת על הראש של הנהג. לחלק מהקסדות יש גם התקן להגנה על הצוואר, וחשוב לשים לב שבתחרויות מסוימות יש דרישה להוריד אותו/להשאיר אותו.

בנוסף ישנה חליפת מירוצים שמיוצרת מאריג מיוחד לפי תקני בטיחות מחמירים, כפפות לאחיזה טובה של ההגה, מגיני צלעות מיוחדים ועוד שלל ציוד שנועד לשמור על הנהג. חשוב לזכור שבמקומות המיועדים לחובבים כמו חוג קארטינג מפעיל החוג כנראה יספק את הציוד, כך שלא צריך לרכוש בסכום יקר.

אדם נוהג בקארטינג

הגנה מפני פציעות

התפקיד החשוב ביותר של ציוד מגן בקארטינג הוא שמירה על הנהג מפני פציעות שיכולות להתרחש במקרה של תאונה. הציוד נועד לשמור על הנהג גם בזמן הנהיגה עצמה – למשל מגיני הצלעות ששומרים על הצלעות של הנהג שיכולות לספוג חבלות בזמן סיבובים מהכוח הצנטריפוגלי. אי לבישת ציוד מגן היא מסוכנת מאוד ויכולה להוביל לפציעה חמורה ואפילו למוות של הנהג בעת פציעה. ציוד המגן לקארטינג עובר מבחנים מיוחדים לקביעת תקן בטיחות, כך שיש לרכוש רק מחברות מוכרות ומקצועיות.

 

הגנה מחום ומשריפה

בנוסף, ציוד מגן לקארטינג נועד לשמור על הנהג במקרה של חום ושריפה. בעוד שרבים מכינים את עצמם לאפשרות של פציעה בזמן נהיגה במכוניות קארטינג, שריפה היא אפשרות שפחות חושבים עליה. בגלל המהירות הגדולה של המכונית והחיכוך בינה לבין הכביש יכולים להיווצר תנאים טובים להתפתחות של שריפה מסוכנת.

בנוסף החיכוך יוצר חום רב, שגם אם לא מוביל לשריפה יכול להוביל לכוויות ומכות חום אצל הנהג. כל הציוד המקצועי לקארטינג עשוי מבדים מיוחדים חסיני חום ושריפה, כך שאם ברשותכם ציוד מקצועי מחברה מוכרת אתם יכולים להיות בטוחים שהוא יגן עליכם במקרה של חיכוך גדול או התלקחות שריפה.

 

סיכום

ציוד המגן הוא חיוני בזמן קארטינג ומציל חיים. ציוד המגן שומר על הנהג מפני פציעות וחבלות וגם מפני שריפה או חום רב במיוחד. הציוד לקארטינג כולל הגנה מכף רגל ועד ראש, ביגוד מיוחד וכמובן קסדה מקצועית. כשעושים קארטינג במקומות מוסמכים כמו חוג קארטינג מקצועי יסופק לכם כל ההדרכה והציוד הדרוש כדי שתוכלו לנסוע בבטחה וליהנות מהנהיגה בלי חשש.

רכב קארט וקסדות

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
מכירת זהב
איך מוכרים זהב בישראל?

זהב – המתכת יקרת הערך שכישפה את האנושות. לאורך ההיסטוריה אנשים סחרו והשתמשו בזהב ליצור תכשיטים, מטבעות ועוד. גם היום ההשקעה בזהב נחשבת להשקעה יציבה וסולידית שכן הזהב שומר על מחירו ולרוב המחיר במגמת עלייה. מסיבה זו הרבה אנשים משקיעים

בגדים יוקרתיים
שילובים יצירתיים של פריטים זולים עם בגדים יוקרתיים

יצירתיות היא מילת מפתח בסיסית בתחום האופנה. שכן, היא הבסיס המושלם שמאפשר להמציא לוקים מנצחים. עובדה זו גרמה לנו לבחון את הנושא מקרוב, במטרה להכיר בשילובים הנפוצים ביותר ולהציג אותם בפניכם. הישארו כאן ותגלו מה עליכם לעשות כדי לצאת מהבית

מִטְבָּח
איך טוחן אשפה יכול לחסוך לכם זמן ומאמץ במטבח?

האם חשבתם פעם כמה זמן ומאמץ אתם מבזבזים על זריקת שאריות מזון לפח? בכל יום, אנחנו מוצאים את עצמנו משליכים שאריות מזון כמו קליפות ירקות, שאריות ארוחה, קליפות ביצים ועוד, לפח. הפעולה הפשוטה הזאת, שלמים נדמה שהיא לוקחת רק כמה

מערכת יחסים למרחקים ארוכים
צעצועים לזוגות למרחקים ארוכים: לשמור על החום גם מרחוק

בעולם המודרני, האינטרנטי והדיגיטלי בו אנחנו חיים זוגות רבים מוצאים את עצמם, לפחות לתקופה מסוימת, מנהלים מערכת יחסים מרחוק, מה שנקרא באנגלית long distant relationship . יכול להיות שאחד מבני הזוג נשלח לעבודה בארץ אחרת, אך בני הזוג רוצים להמשיך