6 יתרונות של גינון הידרופוני על גינון רגיל

גינון הידרופוני – מהפכה שלה היבטים רבים: לתעשייה, לתזונה, לאקולוגיה ולחקלאות. אפילו ההלכה מתייחסת לגידולים הידרופוניים.

מהם היתרונות המדהימים של גינון הידרופוני על גינון רגיל? הידרוסטאר מגישים באהבה: הבשורה הירוקה

 

1.   חיסכון

היתרון הגדול ביותר של גינון הידרופוני הוא החיסכון האדיר – במשאבים ובמאמץ, כפי שנראה בהמשך המאמר.

 

חיסכון במים

בגינון הידרופוני החומרים המזינים של הצמח ניתנים לו כשהם מומסים במי ההשקיה שלו. כלומר, במקום שהם יימצאו באופן טבעי, כמו בגידול באדמה, גינון הידרופוני מספק את היונים הללו לצמח ע"י מים.

היינו חושבים שהזנת צמח באמצעות מים דורשת כמות מים גדולה יותר. ועל זה נאמר – היינו חושבים, אז היינו טועים.
זה בדיוק להפך!

דווקא הגינון ההידרופוני, במצע מנותק ולא באדמה, דורש הרבה פחות מים!

חיסכון במשאב היקר הזה הוא בשורה לכולנו.

 

חיסכון בדישון

בנוסף לחיסכון במים, גינון הידרופוני דורש גם הרבה פחות חומרי דישון. זה מתאפשר בגלל השליטה בחומרי הדישון שדורש כל צמח, התאמה מדויקת דשל חומרי דישון וכמויות.

 

2.   ידידותיות אקולוגית

אם אתם מתעניינים בגינון הידרופוני, אתם וודאי מאוהדי הסביבה הירוקה. ואכן,זוהי בשורה נוספת של גינון הידרופוני: בקרה מרובה על תהליכי הגידול מאפשרת מינימום נזק סביבתי. גדלים הרבה פחות צמחים פגומים, פסולת ומקורות אפשריים לעובש וזיהומים.

 

3.   טיפול פשוט ונגיש יותר

בהידרוסטאר מאמינים שכל אחד יכול לעסוק בחקלאות ברמה זו או אחרת. עם הכשרה מתאימה והשקעה מינימלית, חקלאות אינה מנת חלקם של תושבי הקיבוצים. הטיפול בצמחים במסגרת גינון הידרופוני הוא פשוט, קל ומינימלי הרבה יותר. כדי לדעת איך לגדל בבית צמחים בגינון הידרופוני, היכנסו לאתר של הידרוסטאר ותהפכו לחלק ממשפחת החקלאות בישראל.

 

4.   בריא יותר: ללא הדברה וריסוס

הרחק מהאדמה, הצמחים גדלים באופן בטוח יותר. תחת עין פקוחה ובוחנת, אין צורך לחשוש ממזיקים:  חרקים, מכרסמים, חיידקים ועובש. זה מאפשר לנו לוותר על ריסוס והדברה. חלמתם פעם לאכול ירקות כמו שהם, מבלי שספגו חומרים כימיים במהלך הגידול? עם גינון הידרופוני החלום הזה קורה. בהידרוסטאר מזהירים: מי שטועם, מתמכר.

 

5.   תשואות גבוהות יותר

בגינון הידרופוני הצמחים מוגנים. ממה?

  • ממזיקים ומכרסמים
  • מזיהומי אוויר
  • מנזקי מזג אוויר: לחות ויובש קיצוניים או טמפרטורה הרסנית
  • מעובש וריקבון

כל אלו הופכים את התוצרת למשובחת יותר. אין כמעט פסולת בתוצרי הגינון ההידרופוני. לא רק שההשקעה נמוכה יותר, התשואה גם גבוהה הרבה יותר.

 

6.   ירוק בעיר

כמובן, הגינון ההידרופוני מאפשר לנו לחיות ירוק – גם בעיר!

חיי העיר מנותקים יותר מהטבע ומאופיינים במזון תעשייתי, אוויר מזוהם יותר, בניינים גבוהים וקצב חיים מהיר יותר.

דווקא בחיים כאלה חשוב יותר לשמור על הטבע קרוב אלינו!

גינון הידרופוני מאפשר לנו לנשום ירוק, להריח את הטבע, לאכול טבעי, להתחבר לטבע ולחסוך במשאבים. כל אילו מאפשרים לנו לחיות ירוק!

צמח

 

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
מקסם את המרחב החיצוני שלך גלה את הפוטנציאל של מטבחי חוץ
מקסם את המרחב החיצוני שלך: גלה את הפוטנציאל של מטבחי חוץ

בשנים האחרונות, הרעיון של ניצול איזורי חוץ זכה לפופולריות עצומה בקרב בעלי הבתים. אנשים מבינים כעת את הפוטנציאל של ניצול השטחים החיצוניים שלהם ליצירת חללים פונקציונליים ומזמינים למנוחה ואירוח. מרכיב מרכזי אחד שהפך למוקד בחללים חיצוניים אלה הוא מטבחי חוץ.

הלוואה מובטחת
כיצד להשתמש בהלוואות בערבות מדינה לאיחוד חובות

איחוד חובות היא אסטרטגיה פיננסית פופולרית המאפשרת לאנשים לשלב מספר חובות להלוואה אחת, מה שמקל על הניהול ועוזר להפחית את שיעורי הריבית הכוללים. אפשרות אחת שיש לקחת בחשבון כאשר מחפשים איחוד חובות היא הלוואה בערבות מדינה. במאמר זה נסביר מהי

3 דברים שכדאי לבדוק לפני שקובעים ניתוח עיניים
3 דברים שכדאי לבדוק לפני שקובעים ניתוח עיניים

תחום רפואת העיניים מתקדם כל העת, ואנו נחשפים לשינויים מרחיקי לכת ומרתקים בענף ניתוחי העיניים.לצד ההליכים החדשניים נוכל למצוא את הניתוחים הפופולאריים והמוכרים יותר, שנמצאים בשימוש כבר עשרות שנים. ניתוח עיניים יכול להיות החלטה משנה חיים, המציעה פוטנציאל לשיפור הראייה

עסקים
כיצד מיתוג בענן מעצים עסקים בסביבה דינמית

בנוף העסקי המהיר והמתפתח של היום, ביסוס של נוכחות מותג חזקה, היא חיונית כדי שחברות ישגשגו. עם הופעת מחשוב הענן, לעסקים יש כעת הזדמנות למנף את הענן למטרות מיתוג, מה שיאפשר להם לנווט בסביבה הדינמית בביטחון. במאמר זה נחקור את