6 יתרונות של גינון הידרופוני על גינון רגיל

גינון הידרופוני – מהפכה שלה היבטים רבים: לתעשייה, לתזונה, לאקולוגיה ולחקלאות. אפילו ההלכה מתייחסת לגידולים הידרופוניים.

מהם היתרונות המדהימים של גינון הידרופוני על גינון רגיל? הידרוסטאר מגישים באהבה: הבשורה הירוקה

 

1.   חיסכון

היתרון הגדול ביותר של גינון הידרופוני הוא החיסכון האדיר – במשאבים ובמאמץ, כפי שנראה בהמשך המאמר.

 

חיסכון במים

בגינון הידרופוני החומרים המזינים של הצמח ניתנים לו כשהם מומסים במי ההשקיה שלו. כלומר, במקום שהם יימצאו באופן טבעי, כמו בגידול באדמה, גינון הידרופוני מספק את היונים הללו לצמח ע"י מים.

היינו חושבים שהזנת צמח באמצעות מים דורשת כמות מים גדולה יותר. ועל זה נאמר – היינו חושבים, אז היינו טועים.
זה בדיוק להפך!

דווקא הגינון ההידרופוני, במצע מנותק ולא באדמה, דורש הרבה פחות מים!

חיסכון במשאב היקר הזה הוא בשורה לכולנו.

 

חיסכון בדישון

בנוסף לחיסכון במים, גינון הידרופוני דורש גם הרבה פחות חומרי דישון. זה מתאפשר בגלל השליטה בחומרי הדישון שדורש כל צמח, התאמה מדויקת דשל חומרי דישון וכמויות.

 

2.   ידידותיות אקולוגית

אם אתם מתעניינים בגינון הידרופוני, אתם וודאי מאוהדי הסביבה הירוקה. ואכן,זוהי בשורה נוספת של גינון הידרופוני: בקרה מרובה על תהליכי הגידול מאפשרת מינימום נזק סביבתי. גדלים הרבה פחות צמחים פגומים, פסולת ומקורות אפשריים לעובש וזיהומים.

 

3.   טיפול פשוט ונגיש יותר

בהידרוסטאר מאמינים שכל אחד יכול לעסוק בחקלאות ברמה זו או אחרת. עם הכשרה מתאימה והשקעה מינימלית, חקלאות אינה מנת חלקם של תושבי הקיבוצים. הטיפול בצמחים במסגרת גינון הידרופוני הוא פשוט, קל ומינימלי הרבה יותר. כדי לדעת איך לגדל בבית צמחים בגינון הידרופוני, היכנסו לאתר של הידרוסטאר ותהפכו לחלק ממשפחת החקלאות בישראל.

 

4.   בריא יותר: ללא הדברה וריסוס

הרחק מהאדמה, הצמחים גדלים באופן בטוח יותר. תחת עין פקוחה ובוחנת, אין צורך לחשוש ממזיקים:  חרקים, מכרסמים, חיידקים ועובש. זה מאפשר לנו לוותר על ריסוס והדברה. חלמתם פעם לאכול ירקות כמו שהם, מבלי שספגו חומרים כימיים במהלך הגידול? עם גינון הידרופוני החלום הזה קורה. בהידרוסטאר מזהירים: מי שטועם, מתמכר.

 

5.   תשואות גבוהות יותר

בגינון הידרופוני הצמחים מוגנים. ממה?

  • ממזיקים ומכרסמים
  • מזיהומי אוויר
  • מנזקי מזג אוויר: לחות ויובש קיצוניים או טמפרטורה הרסנית
  • מעובש וריקבון

כל אלו הופכים את התוצרת למשובחת יותר. אין כמעט פסולת בתוצרי הגינון ההידרופוני. לא רק שההשקעה נמוכה יותר, התשואה גם גבוהה הרבה יותר.

 

6.   ירוק בעיר

כמובן, הגינון ההידרופוני מאפשר לנו לחיות ירוק – גם בעיר!

חיי העיר מנותקים יותר מהטבע ומאופיינים במזון תעשייתי, אוויר מזוהם יותר, בניינים גבוהים וקצב חיים מהיר יותר.

דווקא בחיים כאלה חשוב יותר לשמור על הטבע קרוב אלינו!

גינון הידרופוני מאפשר לנו לנשום ירוק, להריח את הטבע, לאכול טבעי, להתחבר לטבע ולחסוך במשאבים. כל אילו מאפשרים לנו לחיות ירוק!

צמח

 

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
חדר ישיבות
החיים שלנו תותים – 3 דרכים לשדרוג המשרד

בשנים האחרונות ישנה עלייה משמעותית במודעות שנוגעת לסידור נכון של סביבת העבודה במשרדים שונים. עובדה זו גרמה לנו להבין כי עלינו לצאת בסדרת מדריכים מקיפה שתציג בכל פעם טיפים שונים בנושא. מדריך זה הוא ה – 1 בסדרה, והפעם, נציג

אתר אינטרנט
מתי נרצה לקדם את העסק בגוגל באופן אורגני?

אם לעסק שלכם יש אתר איכותי שלא מקבל מספיק כניסות, הבעיה נעוצה כנראה בכך שהאתר שלכם כנראה לא מקבל מספיק חשיפה. הסיבה לכך היא שהלקוחות לא ממש מודעים לקיומו, וכאשר הם מחפשים את המוצר שאתם מציעים הם מגיעים לאתרים של

בית חכם
האם מגורים בבית חכם בטוחים לילדים? 

כל מי ששומע שיש לנו בית חכם מוצא את עצמו שואל אותנו לפחות 10 שאלות רצופות שנוגעות לשימוש בו, לבטיחות ולנוחות. עובדה זו גרמה לנו להבין שהגיע הזמן שנוציא את המידע לאור ונכתוב סדרת מדריכים שתענה בכל פעם על שאלה

מארז קוקטיילים
כך תבחרו מארז אלכוהול מושלם לחג

חגי תשרי כבר בפתח, והחיפושים הקדחתניים אחר מתנות אידיאליות לחג כבר בעיצומם. רבים מתלבטים בין עציץ חדש, מתנה לעיצוב הבית או ללכת על בטוח ולרכוש שוברי קנייה. אם אתם מחפשים מתנה קלילה, כיפית ומשמחת עבור קרובים צעירים או חובבי שתייה,