חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כיצד ניתן לבצע קידוחים בבטונייט?

בעת ביצוע של קידוח מורכב, אחת הסכנות הגדולות היא קריסה של הקרקע שבה נעשה הקידוח לתוך עצמה, דבר שלא יאפשר להשלים את הקידוח כפי שתוכנן מראש. אחד הפתרונות האפשריים במקרה הזה הוא פשוט לחזק את הקרקע שסביב הקידוח, וכך לאפשר למקדח לסיים את העבודה ללא חשש. אנחנו כאן כדי לספר לכם על החומר שבעזרתו אפשר לעשות את זה.

 

ביצוע קידוחים מורכבים

ביצוע של קידוחים מורכבים הוא מלאכה קשה שצריכה להיעשות רק בידי אנשי מקצוע שמוסמכים לכך Geotest. במהלך הקידוח אנחנו עלולים להיתקל באתגרים מורכבים, כאשר אחד הבולטים שבהם הוא קריסה של הקרקע לתוך עצמה. כאשר אנחנו נכנסים לעומק משמעותי בקרקע, לא תמיד ניתן לצפות מה החוזק של השכבות הפנימיות וצריך להיות ערוכים לכל תרחיש.

קידוחי בנטונייט

חיזוק הקרקע

במקרים שבהם אנחנו חוששים מקריסת הקרקע, יש צורך לבצע חיזוק של הקרקע עוד לפני שאנחנו נכנסים אליה. אחת השיטות לעשות את זה היא בעזרת קידוחי בנטונייט. בקידוח הזה אנחנו מחדירים אל הקרקע חומר שנקרא בנטונייט והוא למעשה דואג לחיזוק של הקרקע ומונע מצב שבו היא תקרוס לתוך עצמה במהלך הקידוח או לאחריו.

 

בנטונייט

החומר הזה הוא חומר חזק במיוחד, בעל תכונות מיוחדות. מדובר על חומר טבעי, שכאשר הוא נמצא במגע עם מים הוא הופך למעין ג'ל שמרפד את הקרקע ומונע קריסה שלה לתוך עצמה. החומר משמש גם בתחום החקלאי, אולם בתחום הבנייה הוא מה שמאפשר לנו במקרים רבים לבצע קידוחים עמוקים בלי לחשוש מקריסה של הקרקע.

 

מניעה של כניסת מים

בשל החוזק הרב של הבנטונייט, שימוש נוסף שלו הוא במניעה של כניסת מי תהום לתוך קידוח. בקידוחים רבים, לאו דווקא למטרות בניין קלאסיות, אנחנו מגיעים לעומקים שבהם כבר יש מי תהום, והמים הללו עלולים לחדור לתוך הקידוח ולגרום לו נזק. גם במקרים הללו הבנטונייט יכול לעזור לנו וברגע שנשים אותו בתוך הקידוח נוכל להיות רגועים שלא תהיה חדירה של מי תהום.

קידוחי בנטונייט

פגיעה בסביבה

אחד הקשיים הגדולים בענף הבנייה הוא איך לעבוד בקרקע בלי לגרום לסביבה שלה נזק גדול. החומרים העוצמתיים שאיתם אנחנו עובדים בדרך כלל אינם הדבר הכי טוב לסביבה, אולם בכל הנוגע לבנטונייט הדבר הזה פשוט לא נכון. הבנטונייט הוא חומר לא מזהם, והוא נחשב ידידותי לסביבה מה שמאפשר לנו לעשות בו שימוש בלי חשש לגרום לפגיעה סביבתית.

 

לסיכום

בנטונייט הוא מינרל עם תכונות מיוחדות שמאפשר לנו לבצע קידוחים בצורה בטוחה יותר. השימוש בו נעשה כאשר אנחנו חוששים מקריסת הקרקע בעת קידוח, ואז אנחנו מחדירים אותו לקרקע בעת הקידוח על מנת שהוא יחזק את הסביבה של הקידוח וימנע מהקרקע ליפול. הבנטונייט הוא חומר שגם מונע חדירה של מים, והיתרון הגדול שלו הוא שמדובר על חומר שנחשב ידידותי לסביבה.

קידוחי בנטונייט

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
איש עובד מתחת למנדף
חשיבותם של מנדפים איכותיים במעבדות כימיות וביולוגיות

אם יש לכם מעבדה ואתם מבצעים בה ניסויים ביולוגיים או כימיים, אחד הדברים הכי חשובים הוא כמובן הקפדה על כללי הבטיחות הנדרשים מהעובדים במעבדה. אף אחד מאיתנו לא רוצה שבמשמרת שלו תהיה בעיה בטיחותית, וזו הסיבה שאתם צריכים לרכוש ציוד

מופע קסמים
5 רעיונות להפעלות לילדים לימי הולדת!

לארגן יום הולדת לילד שלנו הוא לא תמיד הדבר הכי פשוט. יכול להיות כי אנחנו הורים יצירתיים ואז זה יהיה קל יותר ויכול להיות כי אנחנו פחות יצירתיים ובמקרה כזה, אנחנו נצטרך עזרה. קיימים מגוון הפעלות שניתן לעשות כדי לשפר

משחק פוקר
שלושה משחקי אסטרטגיה ששווה להכיר

משחקי אסטרטגיה הפכו בשנים האחרונות להיות מאד פופולריים. למעשה, הם תמיד היו אהובים מאד על בני האדם אבל בעידן הנוכחי בו גדלה הערכה של הפרט לזמן הפנוי,  וגם נכנסנו לעידן האינטרנט המופלא, כמות האנשים שנהנים ממשחקי אסטרטגיה ממגוון סוגים רק