לא רק לגיל השלישי – הכול על כתיבת צוואה בגיל צעיר

בצוואה האדם מורה למי יועבר עזבונו לאחר מותו. באמצעות הצוואה ניתן לקבוע מי יהיו היורשים, בין אם הם קרובי משפחה או אחרים ומה יהיה חלקם בעיזבון. הצוואה מאפשרת לשמור על האינטרסים הכלכליים של המשפחה ברכוש במקרה של פטירה פתאומית ולמנוע הפסדים כספיים גם כאשר העיזבון מחולק בן היורשים הטבעיים. במאמר זה נסביר למה חשוב לערוך צוואה כבר מגיל צעיר.

 

ירושה טבעית

לפי החוק, אדם שנפטר ללא צוואה ויש לו אישה וילדים, מחצית מעיזבונו של המנוח יעבור לאשתו ומחצית לילדיו. כאשר אין לאדם ילדים יועבר חלק להוריו או להורי הוריו. כאשר חלוקה זו אינה בהתאם לרצון המצווה חשוב לכתוב צוואה ולא משנה מהו גילו של  האדם. בסיוע של  עורך דין צוואות וירושות ניתן לתכנן את הירושה ולהימנע מבעיות ומחלוקות משפחתיות.

 

מצבים משפחתיים מורכבים

מצב בו חשוב במיוחד לכתוב צוואה הוא מי שחי בנפרד מבן או בת זוג אך עדיין נשוי לו מבחינה חוקית. גם אם בני זוג נפרדו שנים ארוכות, כל עוד לא קיים צוואה מפורש המורה על כך, בן הזוג לשעבר יהיה זכאי לחלקו בירושה. מצב נוסף בו חשוב לכתוב צוואה הוא מי שנישא בשנים ויש לו ילדים ממשפחתו הקודמת להם הוא מעוניין לדאוג.

 

חלוקה הוגנת

ישנם מצבים בהם אדם כבר דאג להעברת כספים משמעותיים למי מילדיו, למשל בקניית דירה והוא רוצה לוודא שגם שאר הילדים יקבלו את חלקם לכשיגדלו. חשוב לכתוב צוואה המורה זאת אחרת העיזבון יחולק שווה בשווה עם כלל הילדים. גם כאשר ישנם אנשים שתלויים בנפטר מבחינה כלכלית בכתיבת הצוואה ניתן לדאוג להם לכספים ודיור לצורך דאגה לעתידם.

 

נכסי נדלן

בעלות של מספר יורשים על נכס יחדיו אינה בריאה ועלולה להוביל למחלוקות קשות. ניתן בצוואה לכתוב הרואות ברורות כיצד יש לבצע חלוקה של נכס כנגד נכס באופן שימנע מחלוקת מעין אלה. לבני זוג המנהלים משק בית משותף מומלץ לערוך מה שמכונה, צוואה הדדית באופן שמגביל את  יכולתם לשנות את הצוואה ויגן על הילדים ובן/ת הזוג.

 

סטטוס של ידועים בציבור

כאשר בני זוג הם ידועים בציבור באופן עקרוני חלים עליהם דיני ירושה. אך מכיוון שמדובר בסטטוס אותו יש להוכיח, הדבר עלול להצית מחלוקת עם היורשים האחרים וכתיבת צוואה מאפשרת לקבע את זכות הירושה ההדדית.

 

סיכום צוואה בגיל צעיר

לסיכום הנושא, במאמר זה עסקנו בחשיבות של כתיבת צוואה כבר בגיל צעיר. כפי שציינו, ישנם מצבים בהם הדבר חשוב במיוחד למשל כאשר בני הזוג ידועים בציבור או נישאו בפעם השנייה. כתיבת צוואה מאפשרת גם לתכנן את היבטי המיסוי ולמקסם את היתרונות הכלכליים של הדבר.

שופטת

 

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
הר הביטוח עם סוכן
השוואת ביטוחים עם סוכן ביטוח או עצמאית

יש לא מעט אתרי ביטוח המציעים עריכת השוואת ביטוחים. המבוטח נדרש להזין פרטי ביטוח מסויים וכך עולים לו ביטוחים זהים / משתלמים יותר. למרות זאת, ההמלצה הכללית היא לערוך השוואת ביטוחים באמצעות סוכן ביטוח ולא באופן עצמאי הדורש ידע רב.

להפיג את הבדידות
בדד אלך: כך תפיגו את הבדידות

בדידות יכולה להגיע לכולם – לא משנה אם אתם מוקפים בחברים, אם יש לכם משפחה מדהימה או תחביבים מגוונים. בעולם המהיר והדיגיטלי שלנו, קל להרגיש מנותק מאחרים, מה שללא ספק גורם לאנשים רבים לחוש תחושת בדידות. עם זאת, ישנם צעדים

ציוד כיבוי אש
איזה ציוד כיבוי אש תצטרכו לעסק שלכם?

בישראל, לכל עסק יש צורך בהוצאת רישיון עסק. בכדי לקבל רישיון זה, יש לעמוד בכללים שונים שתוקנו על ידי משרדי הממשלה השונים ועל ידי הרשות המקומית שבשטחה נמצא העסק. אחד מהתחומים שבהם יש תקנות שיש צורך לעמוד בהן, הוא תחום

דום נשימה בשינה
דום נשימה בשינה – היכן לקבל את הטיפול הטוב ביותר?

ישנן תופעות רפואיות שהנזק שהן יוצרות עשוי להיות רחב. כזאת היא תופעת דום הנשימה במהלך השינה. במצב הפחות חמור, היא פוגעת באיכות החיים וגורמת להתעוררות מעטה במהלך השינה. במקרה החמור יותר, היא עשויה להוביל לכך שהסובל ממנה יתעורר עשרות פעמים