חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לא רק לגיל השלישי – הכול על כתיבת צוואה בגיל צעיר

בצוואה האדם מורה למי יועבר עזבונו לאחר מותו. באמצעות הצוואה ניתן לקבוע מי יהיו היורשים, בין אם הם קרובי משפחה או אחרים ומה יהיה חלקם בעיזבון. הצוואה מאפשרת לשמור על האינטרסים הכלכליים של המשפחה ברכוש במקרה של פטירה פתאומית ולמנוע הפסדים כספיים גם כאשר העיזבון מחולק בן היורשים הטבעיים. במאמר זה נסביר למה חשוב לערוך צוואה כבר מגיל צעיר.

 

ירושה טבעית

לפי החוק, אדם שנפטר ללא צוואה ויש לו אישה וילדים, מחצית מעיזבונו של המנוח יעבור לאשתו ומחצית לילדיו. כאשר אין לאדם ילדים יועבר חלק להוריו או להורי הוריו. כאשר חלוקה זו אינה בהתאם לרצון המצווה חשוב לכתוב צוואה ולא משנה מהו גילו של  האדם. בסיוע של  עורך דין צוואות וירושות ניתן לתכנן את הירושה ולהימנע מבעיות ומחלוקות משפחתיות.

 

מצבים משפחתיים מורכבים

מצב בו חשוב במיוחד לכתוב צוואה הוא מי שחי בנפרד מבן או בת זוג אך עדיין נשוי לו מבחינה חוקית. גם אם בני זוג נפרדו שנים ארוכות, כל עוד לא קיים צוואה מפורש המורה על כך, בן הזוג לשעבר יהיה זכאי לחלקו בירושה. מצב נוסף בו חשוב לכתוב צוואה הוא מי שנישא בשנים ויש לו ילדים ממשפחתו הקודמת להם הוא מעוניין לדאוג.

 

חלוקה הוגנת

ישנם מצבים בהם אדם כבר דאג להעברת כספים משמעותיים למי מילדיו, למשל בקניית דירה והוא רוצה לוודא שגם שאר הילדים יקבלו את חלקם לכשיגדלו. חשוב לכתוב צוואה המורה זאת אחרת העיזבון יחולק שווה בשווה עם כלל הילדים. גם כאשר ישנם אנשים שתלויים בנפטר מבחינה כלכלית בכתיבת הצוואה ניתן לדאוג להם לכספים ודיור לצורך דאגה לעתידם.

 

נכסי נדלן

בעלות של מספר יורשים על נכס יחדיו אינה בריאה ועלולה להוביל למחלוקות קשות. ניתן בצוואה לכתוב הרואות ברורות כיצד יש לבצע חלוקה של נכס כנגד נכס באופן שימנע מחלוקת מעין אלה. לבני זוג המנהלים משק בית משותף מומלץ לערוך מה שמכונה, צוואה הדדית באופן שמגביל את  יכולתם לשנות את הצוואה ויגן על הילדים ובן/ת הזוג.

 

סטטוס של ידועים בציבור

כאשר בני זוג הם ידועים בציבור באופן עקרוני חלים עליהם דיני ירושה. אך מכיוון שמדובר בסטטוס אותו יש להוכיח, הדבר עלול להצית מחלוקת עם היורשים האחרים וכתיבת צוואה מאפשרת לקבע את זכות הירושה ההדדית.

 

סיכום צוואה בגיל צעיר

לסיכום הנושא, במאמר זה עסקנו בחשיבות של כתיבת צוואה כבר בגיל צעיר. כפי שציינו, ישנם מצבים בהם הדבר חשוב במיוחד למשל כאשר בני הזוג ידועים בציבור או נישאו בפעם השנייה. כתיבת צוואה מאפשרת גם לתכנן את היבטי המיסוי ולמקסם את היתרונות הכלכליים של הדבר.

שופטת

 

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
אוטו
מחפשים רכב לכמה ימים? הנה ארבעה דברים שחשוב לקחת בחשבון

השכרת רכב לטווח קצר היא תחום שהולך ותופס יותר ויותר תאוצה בארץ בשנים האחרונות. להשכרת רכב לכמה ימים יש הרבה יתרונות ואם עושים זאת בחברה טובה, מקצועית ואמינה ההשכרה תהיה בראש שקט ותוכלו להנות מהיתרונות של אוטו טוב לכמה ימים

ייעוץ בתוכנית פרישה
לקראת הפרישה לפנסיה – זה המידע הנחוץ

נהוג לומר שהחיים האמיתיים מתחילים ביום הפרישה לפנסיה. שכן, זו תקופה שמאפשרת להגשים חלומות, למצוא מחדש תחביבים אבודים וליהנות מכל רגע, מבלי לחוות סטרס מיותר שעולה לא פעם בדרך או בעת ההגעה למקום העבודה. מדריך זה ירכז בפניכם את כל

איך בוחרים את המשכנתא הטובה ביותר
איך בוחרים את המשכנתא הטובה ביותר?

רכישת דירה היא אחת ההשקעות החשובות ביותר בחיינו. רבים מאיתנו נעזרים במשכנתא כדי לממן את הרכישה, ולכן חשוב להבין כיצד להתנהל. יתרה מכך, בחירת המשכנתא הטובה ביותר עשויה לחסוך לכם סכומים משמעותיים לאורך זמן. המאמר יסביר איך בוחרים את המשכנתא הטובה ביותר

תקרה אקוסטית
תקרה אקוסטית – הכירו את צורות ההתקנה הקיימות

סביר להניח שעברתם אינספור פעמים מתחת לתקרות אקוסטיות מעוצבות ולא עצרתם לרגע לחשוב איך הן הגיעו לשם. אם כך, זו העת להקדיש כמה רגעים ולהכיר את אופן ההתקנה הייחודי של תקרה זו, כדי שתוכלו לדעת מעתה ואילך מה דרוש כדי