לא רק לגיל השלישי – הכול על כתיבת צוואה בגיל צעיר

בצוואה האדם מורה למי יועבר עזבונו לאחר מותו. באמצעות הצוואה ניתן לקבוע מי יהיו היורשים, בין אם הם קרובי משפחה או אחרים ומה יהיה חלקם בעיזבון. הצוואה מאפשרת לשמור על האינטרסים הכלכליים של המשפחה ברכוש במקרה של פטירה פתאומית ולמנוע הפסדים כספיים גם כאשר העיזבון מחולק בן היורשים הטבעיים. במאמר זה נסביר למה חשוב לערוך צוואה כבר מגיל צעיר.

 

ירושה טבעית

לפי החוק, אדם שנפטר ללא צוואה ויש לו אישה וילדים, מחצית מעיזבונו של המנוח יעבור לאשתו ומחצית לילדיו. כאשר אין לאדם ילדים יועבר חלק להוריו או להורי הוריו. כאשר חלוקה זו אינה בהתאם לרצון המצווה חשוב לכתוב צוואה ולא משנה מהו גילו של  האדם. בסיוע של  עורך דין צוואות וירושות ניתן לתכנן את הירושה ולהימנע מבעיות ומחלוקות משפחתיות.

 

מצבים משפחתיים מורכבים

מצב בו חשוב במיוחד לכתוב צוואה הוא מי שחי בנפרד מבן או בת זוג אך עדיין נשוי לו מבחינה חוקית. גם אם בני זוג נפרדו שנים ארוכות, כל עוד לא קיים צוואה מפורש המורה על כך, בן הזוג לשעבר יהיה זכאי לחלקו בירושה. מצב נוסף בו חשוב לכתוב צוואה הוא מי שנישא בשנים ויש לו ילדים ממשפחתו הקודמת להם הוא מעוניין לדאוג.

 

חלוקה הוגנת

ישנם מצבים בהם אדם כבר דאג להעברת כספים משמעותיים למי מילדיו, למשל בקניית דירה והוא רוצה לוודא שגם שאר הילדים יקבלו את חלקם לכשיגדלו. חשוב לכתוב צוואה המורה זאת אחרת העיזבון יחולק שווה בשווה עם כלל הילדים. גם כאשר ישנם אנשים שתלויים בנפטר מבחינה כלכלית בכתיבת הצוואה ניתן לדאוג להם לכספים ודיור לצורך דאגה לעתידם.

 

נכסי נדלן

בעלות של מספר יורשים על נכס יחדיו אינה בריאה ועלולה להוביל למחלוקות קשות. ניתן בצוואה לכתוב הרואות ברורות כיצד יש לבצע חלוקה של נכס כנגד נכס באופן שימנע מחלוקת מעין אלה. לבני זוג המנהלים משק בית משותף מומלץ לערוך מה שמכונה, צוואה הדדית באופן שמגביל את  יכולתם לשנות את הצוואה ויגן על הילדים ובן/ת הזוג.

 

סטטוס של ידועים בציבור

כאשר בני זוג הם ידועים בציבור באופן עקרוני חלים עליהם דיני ירושה. אך מכיוון שמדובר בסטטוס אותו יש להוכיח, הדבר עלול להצית מחלוקת עם היורשים האחרים וכתיבת צוואה מאפשרת לקבע את זכות הירושה ההדדית.

 

סיכום צוואה בגיל צעיר

לסיכום הנושא, במאמר זה עסקנו בחשיבות של כתיבת צוואה כבר בגיל צעיר. כפי שציינו, ישנם מצבים בהם הדבר חשוב במיוחד למשל כאשר בני הזוג ידועים בציבור או נישאו בפעם השנייה. כתיבת צוואה מאפשרת גם לתכנן את היבטי המיסוי ולמקסם את היתרונות הכלכליים של הדבר.

שופטת

 

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
דליפת מים
גיליתם נזילת מים? תכירו את הסיבות לכך

נזילות של מים עשויות לבוא לידי ביטוי בכל רגע נתון בבתים פרטיים, במגדלי מגורים, במשרדים ועוד. אלו שמגלים כי אירעה נזילה של מים בביתם תוהים לא פעם – מה גרם לכך? והאם הם יכלו למנוע את הדבר? יצאנו לבדוק אחת

פיסול שפתיים
איפה כדאי לעשות טיפולים אסתטיים?

טיפולים אסתטיים הפכו להיות בשנים האחרונות להליך נפוץ מאוד. אם תסתכלו מסביב, אתם תגלו שאנשים רבים בוחרים לבצע הליך כזה או אחר שמאפשר להם להיראות ולהרגיש הרבה יותר טוב. העלייה במספר המתעניינים בתחום גרמה לנו להבין כי עלינו לצאת ולבדוק

פורץ מנעולים
מה כרוך בהכשרת המנעולן?

ההכשרה שנעשית בתחום פריצת מנעולים לכדי איש מקצועי ואמין, לא דורשת הסכמה מיוחדת או לימודים גבוהים אך כן נדרשת מיומנות גבוהה הן מבחינת מתן שירות והן מבחינה מקצועית. ישנם מנעולנים מקצועיים שיש ברשותם אישור מטעם מכון התקנים הישראלי לעמידה בדרישות

נער
מי מתאים להליך השתלת שיער?

בתקופה האחרונה פונים אלינו לא מעט מכרים וקרובי משפחה ששואלים אותנו פרטים אודות השתלת השיער שעברנו. משום מה, אנשים סוברים שאם עברנו את ההשתלה, אנחנו הפכנו בן רגע להיות מומחים בתחום. אתם וודאי מבינים שאין זה נכון ובכל זאת, החלטנו