לא רק לגיל השלישי – הכול על כתיבת צוואה בגיל צעיר

בצוואה האדם מורה למי יועבר עזבונו לאחר מותו. באמצעות הצוואה ניתן לקבוע מי יהיו היורשים, בין אם הם קרובי משפחה או אחרים ומה יהיה חלקם בעיזבון. הצוואה מאפשרת לשמור על האינטרסים הכלכליים של המשפחה ברכוש במקרה של פטירה פתאומית ולמנוע הפסדים כספיים גם כאשר העיזבון מחולק בן היורשים הטבעיים. במאמר זה נסביר למה חשוב לערוך צוואה כבר מגיל צעיר.

 

ירושה טבעית

לפי החוק, אדם שנפטר ללא צוואה ויש לו אישה וילדים, מחצית מעיזבונו של המנוח יעבור לאשתו ומחצית לילדיו. כאשר אין לאדם ילדים יועבר חלק להוריו או להורי הוריו. כאשר חלוקה זו אינה בהתאם לרצון המצווה חשוב לכתוב צוואה ולא משנה מהו גילו של  האדם. בסיוע של  עורך דין צוואות וירושות ניתן לתכנן את הירושה ולהימנע מבעיות ומחלוקות משפחתיות.

 

מצבים משפחתיים מורכבים

מצב בו חשוב במיוחד לכתוב צוואה הוא מי שחי בנפרד מבן או בת זוג אך עדיין נשוי לו מבחינה חוקית. גם אם בני זוג נפרדו שנים ארוכות, כל עוד לא קיים צוואה מפורש המורה על כך, בן הזוג לשעבר יהיה זכאי לחלקו בירושה. מצב נוסף בו חשוב לכתוב צוואה הוא מי שנישא בשנים ויש לו ילדים ממשפחתו הקודמת להם הוא מעוניין לדאוג.

 

חלוקה הוגנת

ישנם מצבים בהם אדם כבר דאג להעברת כספים משמעותיים למי מילדיו, למשל בקניית דירה והוא רוצה לוודא שגם שאר הילדים יקבלו את חלקם לכשיגדלו. חשוב לכתוב צוואה המורה זאת אחרת העיזבון יחולק שווה בשווה עם כלל הילדים. גם כאשר ישנם אנשים שתלויים בנפטר מבחינה כלכלית בכתיבת הצוואה ניתן לדאוג להם לכספים ודיור לצורך דאגה לעתידם.

 

נכסי נדלן

בעלות של מספר יורשים על נכס יחדיו אינה בריאה ועלולה להוביל למחלוקות קשות. ניתן בצוואה לכתוב הרואות ברורות כיצד יש לבצע חלוקה של נכס כנגד נכס באופן שימנע מחלוקת מעין אלה. לבני זוג המנהלים משק בית משותף מומלץ לערוך מה שמכונה, צוואה הדדית באופן שמגביל את  יכולתם לשנות את הצוואה ויגן על הילדים ובן/ת הזוג.

 

סטטוס של ידועים בציבור

כאשר בני זוג הם ידועים בציבור באופן עקרוני חלים עליהם דיני ירושה. אך מכיוון שמדובר בסטטוס אותו יש להוכיח, הדבר עלול להצית מחלוקת עם היורשים האחרים וכתיבת צוואה מאפשרת לקבע את זכות הירושה ההדדית.

 

סיכום צוואה בגיל צעיר

לסיכום הנושא, במאמר זה עסקנו בחשיבות של כתיבת צוואה כבר בגיל צעיר. כפי שציינו, ישנם מצבים בהם הדבר חשוב במיוחד למשל כאשר בני הזוג ידועים בציבור או נישאו בפעם השנייה. כתיבת צוואה מאפשרת גם לתכנן את היבטי המיסוי ולמקסם את היתרונות הכלכליים של הדבר.

שופטת

 

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
כאבי כף הרגל והקרסול
למי לפנות כאשר סובלים מכאבי כף רגל וקרסול?

אולי כבר נתקלת בסיטואציה שבה חשת כאב בכף הרגל או בקרסול. אולי לאחר קימה, אולי אחרי הליכה מאומצת או עמידה ממושכת. זה יכול להיות כאב שנע בין חלש ובקושי מורגש, דרך מציק, ועד כאב כה חזק שהוא מגביל תנועה. אז

ויאגרה טבעית – האם זה מסוכן?

ויאגרה, תרופה ידועה לבעיות זיקפה, חוללה מהפכה בטיפול במצב שכיח זה. עם זאת, אנשים מסוימים מחפשים חלופות טבעיות, שהם מאמינים כי הן בטוחות ונגישות יותר. במאמר זה נחקור את המושג ויאגרה טבעית, ונעריך את בטיחותה ויעילותה. על ידי הבנת הסיכונים

3 סיבות לקנות עוקבים ביוטיוב
3 סיבות לקנות עוקבים ביוטיוב

יוטיוב היא הפלטפורמה הרווחת ביותר להפצת סרטונים ברשת. ליוטיוב יש מספר רב של משתמשים ברחבי העולם, והיא יכולה להפוך לכלי פרסום רב עוצמה אם רק יודעים להשתמש בה בצורה נכונה. אחד הדברים הכי חשובים הוא לצבור מהר ככל הניתן מספר

מומחה לכירורגיה
ניווט בדרך למצוינות כירורגית: תכונות שצריך לחפש אצל מנתח כללי ולפרוסקופי

הרפואה המודרנית של ימינו, יחד עם הטכנולוגיה המתקדמת, מאפשרים לנו יחדיו ליהנות ממגוון פרוצדורות רפואיות חדשניות. הניתוחים השונים הם ללא ספק בין הפרוצדורות המורכבות ביותר. המורכבות והסיכונים הטמונים בניתוח כללי בכלל ובניתוח כירורגי בפרט, מחייבים אותנו לבחור במנתח המקצועי והמומלץ