למה חשוב לשמור על מרזב תקין?

אין ספק כי גשמים הם דבר מבורך, אך כשהם מצטברים על הגג או במרפסת שלנו, הם עלולים לגרום לנו לנזקים מהותיים. כדי להתמודד עם בעיה זו אנחנו נעזרים במרזב, המהווה רכיב חשוב ביותר לשטחים אלו, כשהוא מסייע בניקוז המים שהצטברו והובלתם למקומות פתוחים

 

תפקיד המרזב

העולם שלנו מורכב במרביתו ממאגרי מים, אשר השימוש בהם נחוץ לקיומם של כלל בעלי החיים באשר הם, אך אין סיבה שמים אלו ימלאו גם את הבית שלנו. דירות בבנייני מגורים, בעלות מרפסות או גגות, כמו גם בתים פרטיים, עלולים לסבול בתקופת החורף מחדירתם והצטברותם של מי הגשמים, תופעה העלולה לגרום להיחלשות המבנה, עובש ורטיבויות, שיגרמו לנו לפנות לאינסטלטור איתור נזילות מקצועי.

כדי להתמודד עם תופעה זו, המרזב מסייע לנו בקליטת מי הגשמים והזרמתם אל השטחים הפתוחים, באופן המונע את הצטברותם וחדירתם אל המבנה. מעבר לתפקיד בסיסי זה, למרזב יש גם תפקיד נוסף, כשהוא משמש גם למחזור המים.

 

סוגי מרזבים

ניתן למצוא כיום מגוון סוגי מרזבים העשויים מחומרים שונים, כאשר הנפוצים שבהם הם מרזבים העשויים מ – PVC, אבץ, או פח. בנוסף על סוג החומר המבדיל בין המרזבים, ניתן לראות הבדל נוסף ביניהם גם במיקום התקנת המרזב, המתאפשר הן באופן חיצוני למבנה והן באופן פנימי (נמצא בעיקר במבנים חדשים).

בעוד שהמרזבים החיצוניים פשוטים להתקנה, ניקוי והחלפה במידת הצורך, המרזבים הפנימיים קצת יותר קשים לתיקון ותפעול, אך מהווים פתרון אסתטי ומתקדם לעומת המרזבים הישנים בעלי הצינורות הדבוקים למבנה.

 

חשיבות השמירה על מרזב תקין

ראינו אם כן, כי הצטברות של מים על גבי הגג, או המרפסת, כמו גם חדירה שלהם אל הבית שלנו, עלולה לגרום לנזקים מהותיים למבנה ולהוצאות תיקון גבוהות במיוחד. אך מעבר לבעיות הרטיבות והחלשת המבנה, הצטברות של מים עלולה להוות מקור להופעתם של יתושים, חיידקים ומזיקים שונים, אשר בסופו של דבר מהווים מטרד ומפגע בריאותי.

תקלה במרזב עלולה להיגרם בעיקר עקב סתימה כתוצאה מחדירת עצמים זרים ו/או כתוצאה מכמויות מים חריגות, אותן המרזב אינו מצליח לקלוט כראוי. לפיכך, חשוב מאוד לשמור על תחזוקה נאותה ופעילות תקינה של המרזבים, באופן שיאפשר להם לקלוט בהצלחה את כלל כמויות המים המוזרמות אליהם ולהזרים אותם בצורה חלקה ומהירה אל המקומות המיועדים.

 

כיצד נשמור על מרזב תקין?

ככלל, מומלץ לשמור על פעילות תחזוקה סדירה וקבועה של המרזב ולא להגיע למצב חירום בו המים כבר עולים על גדותיהם והולכים ומצטברים. כך, במיוחד לפני עונת החורף, מומלץ לבדוק את כלל המקטעים של המרזב ולוודא כי המים אכן זורמים באופן חלק לאורך כל המרזב. בנוסף, חשוב לנקות אותו מעלים, אבנים וכל חפץ אחר העלול לעכב את זרימת המים.

 

מרזב

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
שעון ומטבעות
מהו יועץ שיווקי? מה בדיוק תפקידו?

יועץ שיווקי הנו אדם המומחה במתן ייעוץ שיווקי לעסק ולחברה, למען הגדלת מספר הלקוחות שלה ושיפור השם והמותג שלה. יועץ שיווקי הוא אדם שמתמחה בשיווק וכך מסוגל לייעץ לחברה כדי לשפר את האסטרטגיה השיווקית והתוצאות שזו מקנה לה. יועצים שיווקיים

בחירת משמורת
ההבדל בין משמורת מלאה למשמורת חלקית

אם הגעתם לכאן, סביר להניח שאתם נמצאים בפני הליך של גירושים שמעורבים בו ילדים מתחת לגיל 18. אם אתם נמצאים בתחילת ההליך, חשוב מאוד שתקראו את כל הפרטים הנוגעים למשמורת של הילדים. ככל שתדעו יותר, כך תוכלו להיות יותר חכמים

כמה חשוב שתהיה לכם ברכת הבית במקום המגורים?

ברכת הבית היא דרך מעולה ליצור חיבור אל עולם התוכן היהודי, להתכתב עם פולקלור של שנים רבות ולהביע הערכה למסורת ולדת. בנוסף, אין ספק לגבי האופן שבו ברכת הבית משדרגת את חלל הפנים ומאפשרת לעצב אותו באופן אינטימי ומשפחתי סוגים