מהו סל שיקום מביטוח לאומי ולמי מגיע

יש דבר אחד שמשותף למרבית אזרחי ישראל וזו העובדה שהם לא מכירים באופן מקיף את המושגים השונים שנוגעים למוסד לביטוח הלאומי. כדי לשנות את המצב ולהעלות את המודעות בתחום, החלטנו לכתוב סדרת מדריכים שתעסוק במושגים שונים ששגורים בשפת המוסד המדובר. המדריך הנוכחי הוא ה – 3 בסדרה. הפעם, נתמקד במושג סל שיקום ונסביר כמובן למי הוא מגיע. הישארו אתנו ותקבלו את כל המידע הנחוץ לכם.

 

הגורמים שליוו אותנו בכתיבת המדריך

המדריך הנוכחי נכתב לאחר ששוחחנו עם גורמים שמבינים דבר או שניים בסל שיקום שמגיע להם מטעם המוסד לביטוח לאומי. שכן, גם במדריכים הקודמים, בחרנו לפנות אל אזרחים שמסתייעים בסל זה. אתם וודאי תוהים כיצד הגענו דווקא אליהם. אז נציין בפניכם שפרסמנו פוסט ברשת חברתית מוכרת וביקשנו מאנשים שיש להם סל שיקום לפנות אלינו ולמסור לנו את כל המידע שחשוב שנדע בנושא. ראוי לציין שציינו בפוסט זה כי אנו כותבים מדריך שיעסוק בעניין זה. זו ההזדמנות להודות לכל אלו שסייעו לנו בכתיבת המדריך. שכן, בזכותם, מדריך זה רואה אור.

 

מהו סל שיקום?

כעת, כשיש לכם את הרקע שנוגע לכתיבת המדריך, אפשר להתעמק בהסבר מעמיק אודות סל שיקום ביטוח לאומי. סל השיקום הוא בעצם חלק מתוכנית שיקום רחבה שמוענקת עבור אנשים עם מוגבלות, אלמנים ואלמנות כדי שאלו יוכלו להשתלב בשוק העבודה. סל השיקום כולל את הדברים הבאים:

  • אבחון תעסוקתי שיכוון את האזרח אל התחום שמעניין אותו
  • לימודים מקצועיים או אקדמאיים בהתאם לבחירת המשתקם
  • מימון של אביזרי לימוד שוני
  • תמיכה כלכלית ונפשית במהלך הלימודים
  • סיוע בהליך ההשמה בעבודה בסופו של דבר

 

מי יכול להסתייע בסל השיקום המדובר?

אזרחי המדינה בעלי מוגבלות שיש להם לפחות 20% אחוזי נכות שנקבעו להם מטעם המוסד לביטוח הלאומי יכולים להיות זכאים לקבלת סל השיקום. אזרחים אלו צריכים לפנות אל עובדי השיקום במוסד הביטוח הלאומי כדי שאלו יבחנו את הזכאות שלהם. ראוי לציין כי עובד שיקום קבוע ילווה את האדם עם המוגבלות מתחילת ההליך ועד סיומו.

 

למה זה כדאי?

אם אתם סבורים שיש לכם זכאות לקבלת סל שיקום, כדאי שתדעו שכדאי לכם להשתמש בו. שכן, מדובר בהליך שיאפשר לכם לקבל ליווי צמוד, צעד אחר צעד עד שתגיעו אל המקצוע שתמיד חלמתם לעסוק בו. אם אתם עדיין לא יודעים במה אתם רוצים להתמקצע, אז ההליך המדובר משתלם לכם עוד יותר. שכן, תוכלו לקבל הכוונה מקצועית ממוקדת שתאפשר לכם בסופו של דבר לצאת עם מקצוע, למרות חוסר הוודאות שאתם חווים כעת.

 

 כמה מילים לסיום

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את כל המידע המפורט אודות סל שיקום מביטוח לאומי, למי הוא מגיע ולמה כדאי לנצל אותו כל עוד יש לכם זכאות.

סל שיקום

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
מדוע עדיף לפנות למרכז גמילה ולא לעשות זאת לבד
מדוע עדיף לפנות למרכז גמילה ולא לעשות זאת לבד

התגברות על התמכרות היא מסע מאתגר הדורש תמיכה, הדרכה וסביבה מובנית. בעוד שחלקם עשויים לנסות להתמודד עם התמכרות בעצמם, פנייה לעזרה ממרכז גמילה מקצועי היא לרוב הבחירה הטובה ביותר. במאמר זה, נבדוק את הסיבות לכך שמועיל ללכת למרכז גמילה במקום

האתגר של ללכת לבד
האתגר של גמילה מאלכוהול לבד: הבנת המסע

יציאה למסע של החלמה מהתמכרות היא מאמץ אמיץ ומשנה. עם זאת, האתגר מתעצם כאשר מתמודדים עם הגמילה מאלכוהול בלבד. מאמר זה נועד לשפוך אור על הקשיים לעבור את תהליך ההחלמה ללא סיוע מקצועי ומדגיש את החשיבות של פנייה לתמיכה בשלב

איתור ביטוח פנסיה
מדוע שכירים מוותרים כל כך בקלות על הכסף מה שמגיע להם על פי חוק

בעולם של היום, שבו עובדים יותר ויותר מודעים לזכויותיהם, זה עשוי להיראות מביך שעובדים מפקירים לרוב ברצון את הכסף המגיע להם על פי חוק. למרות חוקי העבודה והתקנות הרבים שנועדו להגן על האינטרסים שלהם, עובדים מוצאים את עצמם לעתים קרובות

שירותי ענן
אילו פתרונות יכולה לספק חברת שירותי ענן

בנוף הדיגיטלי המתפתח במהירות של היום, עסקים מסתמכים יותר ויותר על שירותי ענן כדי לייעל את הפעילות שלהם, לשפר את המדרגיות ולשפר את היעילות. בין הספקים המובילים בשוק נמנים שירותי ענן של Nebius. בבלוג זה, נחקור את מגוון הפתרונות שמציע