מהו סל שיקום מביטוח לאומי ולמי מגיע

יש דבר אחד שמשותף למרבית אזרחי ישראל וזו העובדה שהם לא מכירים באופן מקיף את המושגים השונים שנוגעים למוסד לביטוח הלאומי. כדי לשנות את המצב ולהעלות את המודעות בתחום, החלטנו לכתוב סדרת מדריכים שתעסוק במושגים שונים ששגורים בשפת המוסד המדובר. המדריך הנוכחי הוא ה – 3 בסדרה. הפעם, נתמקד במושג סל שיקום ונסביר כמובן למי הוא מגיע. הישארו אתנו ותקבלו את כל המידע הנחוץ לכם.

 

הגורמים שליוו אותנו בכתיבת המדריך

המדריך הנוכחי נכתב לאחר ששוחחנו עם גורמים שמבינים דבר או שניים בסל שיקום שמגיע להם מטעם המוסד לביטוח לאומי. שכן, גם במדריכים הקודמים, בחרנו לפנות אל אזרחים שמסתייעים בסל זה. אתם וודאי תוהים כיצד הגענו דווקא אליהם. אז נציין בפניכם שפרסמנו פוסט ברשת חברתית מוכרת וביקשנו מאנשים שיש להם סל שיקום לפנות אלינו ולמסור לנו את כל המידע שחשוב שנדע בנושא. ראוי לציין שציינו בפוסט זה כי אנו כותבים מדריך שיעסוק בעניין זה. זו ההזדמנות להודות לכל אלו שסייעו לנו בכתיבת המדריך. שכן, בזכותם, מדריך זה רואה אור.

 

מהו סל שיקום?

כעת, כשיש לכם את הרקע שנוגע לכתיבת המדריך, אפשר להתעמק בהסבר מעמיק אודות סל שיקום ביטוח לאומי. סל השיקום הוא בעצם חלק מתוכנית שיקום רחבה שמוענקת עבור אנשים עם מוגבלות, אלמנים ואלמנות כדי שאלו יוכלו להשתלב בשוק העבודה. סל השיקום כולל את הדברים הבאים:

  • אבחון תעסוקתי שיכוון את האזרח אל התחום שמעניין אותו
  • לימודים מקצועיים או אקדמאיים בהתאם לבחירת המשתקם
  • מימון של אביזרי לימוד שוני
  • תמיכה כלכלית ונפשית במהלך הלימודים
  • סיוע בהליך ההשמה בעבודה בסופו של דבר

 

מי יכול להסתייע בסל השיקום המדובר?

אזרחי המדינה בעלי מוגבלות שיש להם לפחות 20% אחוזי נכות שנקבעו להם מטעם המוסד לביטוח הלאומי יכולים להיות זכאים לקבלת סל השיקום. אזרחים אלו צריכים לפנות אל עובדי השיקום במוסד הביטוח הלאומי כדי שאלו יבחנו את הזכאות שלהם. ראוי לציין כי עובד שיקום קבוע ילווה את האדם עם המוגבלות מתחילת ההליך ועד סיומו.

 

למה זה כדאי?

אם אתם סבורים שיש לכם זכאות לקבלת סל שיקום, כדאי שתדעו שכדאי לכם להשתמש בו. שכן, מדובר בהליך שיאפשר לכם לקבל ליווי צמוד, צעד אחר צעד עד שתגיעו אל המקצוע שתמיד חלמתם לעסוק בו. אם אתם עדיין לא יודעים במה אתם רוצים להתמקצע, אז ההליך המדובר משתלם לכם עוד יותר. שכן, תוכלו לקבל הכוונה מקצועית ממוקדת שתאפשר לכם בסופו של דבר לצאת עם מקצוע, למרות חוסר הוודאות שאתם חווים כעת.

 

 כמה מילים לסיום

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את כל המידע המפורט אודות סל שיקום מביטוח לאומי, למי הוא מגיע ולמה כדאי לנצל אותו כל עוד יש לכם זכאות.

סל שיקום

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
חדר ישיבות
החיים שלנו תותים – 3 דרכים לשדרוג המשרד

בשנים האחרונות ישנה עלייה משמעותית במודעות שנוגעת לסידור נכון של סביבת העבודה במשרדים שונים. עובדה זו גרמה לנו להבין כי עלינו לצאת בסדרת מדריכים מקיפה שתציג בכל פעם טיפים שונים בנושא. מדריך זה הוא ה – 1 בסדרה, והפעם, נציג

אתר אינטרנט
מתי נרצה לקדם את העסק בגוגל באופן אורגני?

אם לעסק שלכם יש אתר איכותי שלא מקבל מספיק כניסות, הבעיה נעוצה כנראה בכך שהאתר שלכם כנראה לא מקבל מספיק חשיפה. הסיבה לכך היא שהלקוחות לא ממש מודעים לקיומו, וכאשר הם מחפשים את המוצר שאתם מציעים הם מגיעים לאתרים של

בית חכם
האם מגורים בבית חכם בטוחים לילדים? 

כל מי ששומע שיש לנו בית חכם מוצא את עצמו שואל אותנו לפחות 10 שאלות רצופות שנוגעות לשימוש בו, לבטיחות ולנוחות. עובדה זו גרמה לנו להבין שהגיע הזמן שנוציא את המידע לאור ונכתוב סדרת מדריכים שתענה בכל פעם על שאלה

מארז קוקטיילים
כך תבחרו מארז אלכוהול מושלם לחג

חגי תשרי כבר בפתח, והחיפושים הקדחתניים אחר מתנות אידיאליות לחג כבר בעיצומם. רבים מתלבטים בין עציץ חדש, מתנה לעיצוב הבית או ללכת על בטוח ולרכוש שוברי קנייה. אם אתם מחפשים מתנה קלילה, כיפית ומשמחת עבור קרובים צעירים או חובבי שתייה,