מהי ליטיגציה משפטית?

ליטיגציה משפטית זהו מונח שלא מוכר למרבית הציבור הרחב. אנשים רבים נוטים לחשוב שעורך דין הוא דמות משפטית העוסקת בכל תחומי המשפט. אלו שמבינים בתחום מעט יותר, יודעים שעורך דין מסוים מתמקצע בתחום משפטי אחד – למשל פלילי, מקרקעין, מיסים ועוד. אלו שמבינים אפילו יותר, יודעים שגם בתוך הסיווגים לתחומים קיים סיווג נוסף – ליטיגציה. 

 

מה היא ליטיגציה?

יש כאלו שקוראים לליטיגציה "אמנות ההתדיינות", יש כאלו המכנים אותה מקצוע הטיעון. בגדול, ליטיגציה הוא מונח נהוג ומקובל למקצוע הטיעון בבית המשפט. ברוב המקרים, אכן עורך דין הוא זה שמחזיק במקצוע זה אך לא תמיד, למשל בישראל ישנם ליטיגטורים רבניים. ניתן למצוא כאן בעלי מקצוע העוסקים בליטיגציה https://www.ordanlaw.co.il.

התחומים בהם עוסקת הליטיגציה בהיבט המשפטי הם פליליים, מנהליים וגם אזרחיים. בתוך התחום האזרחי כלולה גם ליטיגציה מסחרית. כאמור, לא כל עורכי הדין עוסקים בליטיגציה, ישנם עורכי דין שעוסקים רק בייעוץ משפטי, ישנם כאלו שרק בוחנים מסמכים משפטיים. אלו העוסקים בליטיגציה – הם אלו שמייצגים נאשמים או תובעים בבתי המשפט.

 

מה זה ליטיגטור ובשביל מה צריכים אותו?

במידה ואתם זקוקים לייצוג משפטי, בין אם אתם בצד הנאשם ובין או בצד התובע, ליטיגטור יהיה זה שייצג אתכם בבית המשפט. ליטיגטור מוצלח יהיה עורך דין שיודע להגיע לבית המשפט, לעמוד שם ולהציג טיעונים באופן רהוט ומשכנע כך שלמיוצג שלו יהיו את הסיכויים הטובים ביותר לצאת מהמשפט כשידו על העליונה.

מעבר להבנה עמוקה בתחום המשפטי בו הליטיגטור עוסק, הוא יהיה חייב להחזיק ביכולות נוספות כמו נקודת מבט רחבה, מהירות תגובה ומחשבה, גמישות מחשבתית. כל אלו תכונות שעורך דין אשר יושב במשרד ועוסק רק בכתיבה ובקריאה פחות זקוק להם, בית המשפט היא זירה בה הכול יכול להשתנות ברגע אחד ולכן רק אנשים בעלי תכונות ייחודיות יתאימו לעבודה הזאת.

 

מאפייני אישיות וליטיגציה – מה הקשר?

כאמור, ישנם עורכי דין אשר מכירים את הספרות המשפטית על הפרטים הקטנים ביותר שלה, הם ידעו לשלוף פסיקות ענייניות מלפני עשרות שנים, אך כליטיגטורים עלולים להיות איומים ונוראיים. ליטיגטור טוב חייב להיות בעל הבנה עמוקה של בני אדם, להחזיק באישיות משכנעת וכריזמטית, בעל יכולות חברתיות ובין אישיות גבוהות מאוד ובעיקר – בעל תשוקה בלתי נגמרת לניצחון.

מעבר למשמעויות העמוקות של בית המשפט, בסוף מדובר בזירה בה שני צדדים מתחרים זה בזה בכדי להציג ניצחון, אדם שחדוות הניצחון לא זורמת לו בדם לא יוכל לעסוק באופן מוצלח בליטיגציה. יחד עם זאת, כשמדברים על ניצחון חשוב לזכור שמדובר במונח יחסי.

למשל, מיוצג שהחומר הראייתי נגדו הוא רחב היקף והלכה למעשה לא ניתן לצאת מההליך המשפטי בלי עונש, הניצחון עבורו יהיה מזעור נזקים עד כמה שניתן. לסיכום, ליטיגטור טוב יהיה כזה בעל תכונות אישיות ייחודיות ובעל הבנה משפטית עמוקה ונרחבת.

ליטיגציה משפטית

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
האם שווה לקנות אייפון 14?

המכשיר המוביל כיום בעולם הסלולר הוא אייפון 14 ולא מעט אנשי שואלים את עצמם האם באמת כדאי לקנות את המכשיר הזה. התשובה לשאלה הזו אינה חד משמעית, ותלויה במספר פרמטרים. כמובן, אנחנו יכולים להגיד לכם די בוודאות שאם תקנו את

ספרי עיון
מהם ספרי עיון

מעוניינים להרחיב את האופקים, ללמוד לעומק נושא מסויים, לרכוש כלים חשובים להצלחה בחיים? הינכם מוזמנים לפנות למדף ספרי העיון בחנות הספרים 'סיפור פשוט' הממוקמת בנווה צדק. בחנות תוכלו למצוא שפע של ספרי עיון בנושאים מגוונים ואקטואליים מתמיד, החל מהגות בנושאי

דליפת מים
גיליתם נזילת מים? תכירו את הסיבות לכך

נזילות של מים עשויות לבוא לידי ביטוי בכל רגע נתון בבתים פרטיים, במגדלי מגורים, במשרדים ועוד. אלו שמגלים כי אירעה נזילה של מים בביתם תוהים לא פעם – מה גרם לכך? והאם הם יכלו למנוע את הדבר? יצאנו לבדוק אחת

פיסול שפתיים
איפה כדאי לעשות טיפולים אסתטיים?

טיפולים אסתטיים הפכו להיות בשנים האחרונות להליך נפוץ מאוד. אם תסתכלו מסביב, אתם תגלו שאנשים רבים בוחרים לבצע הליך כזה או אחר שמאפשר להם להיראות ולהרגיש הרבה יותר טוב. העלייה במספר המתעניינים בתחום גרמה לנו להבין כי עלינו לצאת ולבדוק