מה כרוך בהדברת יונים?

יונים הפכו למטרד משמעותי עבור בניני מגורים, מבנים ציבוריים ומפעלים. ישנן מספר שיטות להרחקתן. מומלץ להסתייע במרחיקי יונים לפתרון הבעיה. מאמר זה יפרט את האופציות השונות 

 

מטרד ציבורי

בשנים האחרונות יונים הפכו למטרד משמעותי במרחב הציבורי והפרטי. הן מטילות פצצות לא חכמות מהאוויר על ראשיהם של תושבי ותושבות המדינה וכאשר הם נסוגים לבתיהם הם ימצאו יונים מקימות קינים על אדן החלון, במרפסת או במסתורי הכביסה.

הבעיה היא שאותן יונים לא מביאות את השלום והן לא נושאות עלה זית אלא מחלות, טפילים, קרציות, כינים, פטריות, חיידקים וסכנה בריאותית משמעותית לבעלי מחלות רקע. מעבר לסכנות הרפואיות, הצואה והנוצות שלהן היא מפגע אסתטי.

עם השנים פותחו שיטות שונות המאפשרות הדברה והרחקת יונים, ניתן לקרוא עליהן באתרי אינטרנט כמו https://www.nyonim.co.il. נבהיר כי "הדברת יונים" אינה פירושה השמדתן כפי שניתן לחשוב מהדברת חרקים.

 

אמרו לא לקן

עוד לפני נקיטת יוזמות מורכבות של הדברה והרחקת יונים, אחד הפתרונות הפשוטים ביותר להרחקת יונים הוא באמצעות סיכול ניסיונות להקמת קן. בניגוד להריסת בתי מחבלים אין צורך לקבל אישור של בג"צ. כל שצריך לעשות זה לפרק אותו, עדיף כשהוא במהלך ההקמה, אך אפשר גם בשלבים מתקדמים יותר. בלי קן ליונים לא תהיה סיבה לחזור.

 

ספריי דביק או מסריח

שיטה נוספת להרחקת יונים היא באמצעות ספריי שניתן לרכוש בחנויות שונות. מתיזים אותו באזור התכנסות היונים ועל פי הטענה, החומר הדביק יוצר תחושה לא נעימה עבור היונים שנוטשות את המקום. ישנו גם ספריי הגורם לריח הדוחה יונים אך אינו מסריח לבני אדם.

פתרונות אלה זולים יחסית אך לא אפקטיביים במיוחד. הספריי הדביק הוא מגנט ללכלוך ויוצר כתמים במגע עם השמש. הספריי הריחני אינו מחזיק זמן רב באוויר הפתוח ולבטח לא לאחר גשם.

 

דחליל

שיטה זאת גם נחשבת לזולה ואינה מצריכה סיוע של איש מקצוע. דחליל של עורב או עוף טורף אחר מצליח להרתיע את היונים לפרק זמן מסוים, אך לאחר מכן הן מתרגלות לנוכחותו.

 

קפיץ מקפיץ

הוא סליל עשוי נירוסטה שניתן להניח אותו על מעקה בלי חשש שיפגע בילדים בגלל גמישותו. סליל זה מקשה על יונים להתייצב עליו ולכן הן יתרחקו מהאזור לאחר הנחתו. ניתן לשלב את הסליל עם ספריי דביק או ריחני. מומלץ להתייעץ ולהסתייע במרחיקי יונים בעת התקנת הסליל.

 

דוקרני נירוסטה

כמו הסליל הדוקרנים אמורים למנוע מהיונים להתנחל בעמדה האהובה עליהן. בניגוד לסליל, הדוקרנים יכולים לסכן ילדים ואחרים אם הם מונחים באזור עם גישה לתושבי הדירה. הדוקרנים גם לא נחשבים לאסתטיים למי שהדבר חשוב. הדוקרנים הם אמורים למנוע מיונים להתנחל על אדן החלון. הצבתם אינה דורשת קדיחה, שימוש  בדבק יספיק.

 

רשתות

פתרון נוסף של הדברה והרחקת יונים. הוא מונע את גישתן של היונים לאזור המחייה שלהן. החיסרון בשיטה זאת הוא שהרשתות אינן מתאימות להגנה על שטחים גדולים. ישנן רשתות מברזל מגולוון הנחשבות לחזקות והעמידות יותר אך הן כבדות יחסית.

ישנן רשתות מפוליטילן שנחשבות לעמידות יחסית אך לא אסתטיות במיוחד. פתרון אחד לבעיית הנראות היא רשת שקופה מניילון שאינה חזקה כמו ברזל אך עדיין אפקטיבית. אם יש בעיית יונים בבניין משותף, שיתוף פעולה בין הדיירים יכול לפתור את הבעיה עבור כולם על ידי התקנת רשתות בכל הבניין.

 

פתרונות טכנולוגיים

שתי שיטות נוספות להרחקת יונים הם באמצעות רעשים אולטראסונים. צליל זה אינו משפיע על בני אדם אך מבריח יונים. כמו כן ניתן להשתמש בדוקרנים או סליל מחשמלים. פתרונות אלה נחשבים ליקרים יחסית לאחרים.

 

מלכודת יונים

בניגוד לשיטות האחרות שמבריחות יונים, המלכודת לוכדת אותן. פתרון זה מתאים גם למפעלים או חדרי אוכל שמושכים יונים רבות והרחקתם מהמקום מהווה גם דרישה של רשויות הבריאות.

יוֹנָה

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
ליטיגציה משפטית
מהי ליטיגציה משפטית?

ליטיגציה משפטית זהו מונח שלא מוכר למרבית הציבור הרחב. אנשים רבים נוטים לחשוב שעורך דין הוא דמות משפטית העוסקת בכל תחומי המשפט. אלו שמבינים בתחום מעט יותר, יודעים שעורך דין מסוים מתמקצע בתחום משפטי אחד – למשל פלילי, מקרקעין, מיסים

חדר ישיבות
החיים שלנו תותים – 3 דרכים לשדרוג המשרד

בשנים האחרונות ישנה עלייה משמעותית במודעות שנוגעת לסידור נכון של סביבת העבודה במשרדים שונים. עובדה זו גרמה לנו להבין כי עלינו לצאת בסדרת מדריכים מקיפה שתציג בכל פעם טיפים שונים בנושא. מדריך זה הוא ה – 1 בסדרה, והפעם, נציג

אתר אינטרנט
מתי נרצה לקדם את העסק בגוגל באופן אורגני?

אם לעסק שלכם יש אתר איכותי שלא מקבל מספיק כניסות, הבעיה נעוצה כנראה בכך שהאתר שלכם כנראה לא מקבל מספיק חשיפה. הסיבה לכך היא שהלקוחות לא ממש מודעים לקיומו, וכאשר הם מחפשים את המוצר שאתם מציעים הם מגיעים לאתרים של

בית חכם
האם מגורים בבית חכם בטוחים לילדים? 

כל מי ששומע שיש לנו בית חכם מוצא את עצמו שואל אותנו לפחות 10 שאלות רצופות שנוגעות לשימוש בו, לבטיחות ולנוחות. עובדה זו גרמה לנו להבין שהגיע הזמן שנוציא את המידע לאור ונכתוב סדרת מדריכים שתענה בכל פעם על שאלה