מה כרוך בהדברת יונים?

יונים הפכו למטרד משמעותי עבור בניני מגורים, מבנים ציבוריים ומפעלים. ישנן מספר שיטות להרחקתן. מומלץ להסתייע במרחיקי יונים לפתרון הבעיה. מאמר זה יפרט את האופציות השונות 

 

מטרד ציבורי

בשנים האחרונות יונים הפכו למטרד משמעותי במרחב הציבורי והפרטי. הן מטילות פצצות לא חכמות מהאוויר על ראשיהם של תושבי ותושבות המדינה וכאשר הם נסוגים לבתיהם הם ימצאו יונים מקימות קינים על אדן החלון, במרפסת או במסתורי הכביסה.

הבעיה היא שאותן יונים לא מביאות את השלום והן לא נושאות עלה זית אלא מחלות, טפילים, קרציות, כינים, פטריות, חיידקים וסכנה בריאותית משמעותית לבעלי מחלות רקע. מעבר לסכנות הרפואיות, הצואה והנוצות שלהן היא מפגע אסתטי.

עם השנים פותחו שיטות שונות המאפשרות הדברה והרחקת יונים, ניתן לקרוא עליהן באתרי אינטרנט כמו https://www.nyonim.co.il. נבהיר כי "הדברת יונים" אינה פירושה השמדתן כפי שניתן לחשוב מהדברת חרקים.

 

אמרו לא לקן

עוד לפני נקיטת יוזמות מורכבות של הדברה והרחקת יונים, אחד הפתרונות הפשוטים ביותר להרחקת יונים הוא באמצעות סיכול ניסיונות להקמת קן. בניגוד להריסת בתי מחבלים אין צורך לקבל אישור של בג"צ. כל שצריך לעשות זה לפרק אותו, עדיף כשהוא במהלך ההקמה, אך אפשר גם בשלבים מתקדמים יותר. בלי קן ליונים לא תהיה סיבה לחזור.

 

ספריי דביק או מסריח

שיטה נוספת להרחקת יונים היא באמצעות ספריי שניתן לרכוש בחנויות שונות. מתיזים אותו באזור התכנסות היונים ועל פי הטענה, החומר הדביק יוצר תחושה לא נעימה עבור היונים שנוטשות את המקום. ישנו גם ספריי הגורם לריח הדוחה יונים אך אינו מסריח לבני אדם.

פתרונות אלה זולים יחסית אך לא אפקטיביים במיוחד. הספריי הדביק הוא מגנט ללכלוך ויוצר כתמים במגע עם השמש. הספריי הריחני אינו מחזיק זמן רב באוויר הפתוח ולבטח לא לאחר גשם.

 

דחליל

שיטה זאת גם נחשבת לזולה ואינה מצריכה סיוע של איש מקצוע. דחליל של עורב או עוף טורף אחר מצליח להרתיע את היונים לפרק זמן מסוים, אך לאחר מכן הן מתרגלות לנוכחותו.

 

קפיץ מקפיץ

הוא סליל עשוי נירוסטה שניתן להניח אותו על מעקה בלי חשש שיפגע בילדים בגלל גמישותו. סליל זה מקשה על יונים להתייצב עליו ולכן הן יתרחקו מהאזור לאחר הנחתו. ניתן לשלב את הסליל עם ספריי דביק או ריחני. מומלץ להתייעץ ולהסתייע במרחיקי יונים בעת התקנת הסליל.

 

דוקרני נירוסטה

כמו הסליל הדוקרנים אמורים למנוע מהיונים להתנחל בעמדה האהובה עליהן. בניגוד לסליל, הדוקרנים יכולים לסכן ילדים ואחרים אם הם מונחים באזור עם גישה לתושבי הדירה. הדוקרנים גם לא נחשבים לאסתטיים למי שהדבר חשוב. הדוקרנים הם אמורים למנוע מיונים להתנחל על אדן החלון. הצבתם אינה דורשת קדיחה, שימוש  בדבק יספיק.

 

רשתות

פתרון נוסף של הדברה והרחקת יונים. הוא מונע את גישתן של היונים לאזור המחייה שלהן. החיסרון בשיטה זאת הוא שהרשתות אינן מתאימות להגנה על שטחים גדולים. ישנן רשתות מברזל מגולוון הנחשבות לחזקות והעמידות יותר אך הן כבדות יחסית.

ישנן רשתות מפוליטילן שנחשבות לעמידות יחסית אך לא אסתטיות במיוחד. פתרון אחד לבעיית הנראות היא רשת שקופה מניילון שאינה חזקה כמו ברזל אך עדיין אפקטיבית. אם יש בעיית יונים בבניין משותף, שיתוף פעולה בין הדיירים יכול לפתור את הבעיה עבור כולם על ידי התקנת רשתות בכל הבניין.

 

פתרונות טכנולוגיים

שתי שיטות נוספות להרחקת יונים הם באמצעות רעשים אולטראסונים. צליל זה אינו משפיע על בני אדם אך מבריח יונים. כמו כן ניתן להשתמש בדוקרנים או סליל מחשמלים. פתרונות אלה נחשבים ליקרים יחסית לאחרים.

 

מלכודת יונים

בניגוד לשיטות האחרות שמבריחות יונים, המלכודת לוכדת אותן. פתרון זה מתאים גם למפעלים או חדרי אוכל שמושכים יונים רבות והרחקתם מהמקום מהווה גם דרישה של רשויות הבריאות.

יוֹנָה

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
מקסם את המרחב החיצוני שלך גלה את הפוטנציאל של מטבחי חוץ
מקסם את המרחב החיצוני שלך: גלה את הפוטנציאל של מטבחי חוץ

בשנים האחרונות, הרעיון של ניצול איזורי חוץ זכה לפופולריות עצומה בקרב בעלי הבתים. אנשים מבינים כעת את הפוטנציאל של ניצול השטחים החיצוניים שלהם ליצירת חללים פונקציונליים ומזמינים למנוחה ואירוח. מרכיב מרכזי אחד שהפך למוקד בחללים חיצוניים אלה הוא מטבחי חוץ.

הלוואה מובטחת
כיצד להשתמש בהלוואות בערבות מדינה לאיחוד חובות

איחוד חובות היא אסטרטגיה פיננסית פופולרית המאפשרת לאנשים לשלב מספר חובות להלוואה אחת, מה שמקל על הניהול ועוזר להפחית את שיעורי הריבית הכוללים. אפשרות אחת שיש לקחת בחשבון כאשר מחפשים איחוד חובות היא הלוואה בערבות מדינה. במאמר זה נסביר מהי

3 דברים שכדאי לבדוק לפני שקובעים ניתוח עיניים
3 דברים שכדאי לבדוק לפני שקובעים ניתוח עיניים

תחום רפואת העיניים מתקדם כל העת, ואנו נחשפים לשינויים מרחיקי לכת ומרתקים בענף ניתוחי העיניים.לצד ההליכים החדשניים נוכל למצוא את הניתוחים הפופולאריים והמוכרים יותר, שנמצאים בשימוש כבר עשרות שנים. ניתוח עיניים יכול להיות החלטה משנה חיים, המציעה פוטנציאל לשיפור הראייה

עסקים
כיצד מיתוג בענן מעצים עסקים בסביבה דינמית

בנוף העסקי המהיר והמתפתח של היום, ביסוס של נוכחות מותג חזקה, היא חיונית כדי שחברות ישגשגו. עם הופעת מחשוב הענן, לעסקים יש כעת הזדמנות למנף את הענן למטרות מיתוג, מה שיאפשר להם לנווט בסביבה הדינמית בביטחון. במאמר זה נחקור את