על פי מה נקבעים מחירי טבעות היהלומים?

טבעות הן אחד התכשיטים העתיקים והאהובים בעולם. טבעת משמשת גברים ונשים כאחד ומסמלת, פעמים רבות, מידע על העונד אותה: על תפקידו ומעמדו של העונד, על המוסד האקדמי בו למד, או על קבוצת הספורט בה הוא חבר. המוכרות מכולן הן טבעות האירוסין. על פי המסורת, את טבעת האירוסין קונה החתן לכלתו והיא טבעת משובצת יהלום. אבל כמה עולה טבעת כזו?

 

למה טבעת?

טבעת יהלום היא התכשיט המוכר ביותר בשיבוץ יהלום, ככל הנראה בגלל הפופולריות הרבה והנמשכת של מנהג הצעת הנישואין עם טבעת אירוסין משובצת יהלום.

טבעת כזו היא סמל לאהבה חזקה ונצחית אבל זהו גם סמל להשקעה אמיתית ופיזית בקשר ועבור רבים ורבות, יש חשיבות רבה לטבעת היהלום בתהליך הצעת הנישואין והיא חלק בלתי נפרד ממנו. לכן טבעת יהלום, למשל אלה מבית ניו דיימונד New Diamond, היא חלק מהותי בהצעת נישואין.

 

למה יהלום?

מרילין מונרו שרה שיהלומים הם חבריה הטובים ביותר של האישה. אנחנו לא מצטרפים לדעתה אבל מבינים לגמרי מאין הגיעה המחשבה הזו. יהלום הוא החומר החזק ביותר בטבע וככזה, נוטה להישמר היטב.

תכשיטים משובצי יהלומים ובניהם טבעות יהלומים הם פריטים יקרים שנשמרים ומועברים בירושה במשפחה וכן נחשבים לרכוש בעל ערך רב, שיכול לשמש גם לחליפין וגם להוכחת מעמדו של בעל היהלום. כל אלה גורמים לטבעת יהלום להיות יקרת ערך ממשי וכן יקרת ערך סנטימנטלי.

 

זהב עולה כסף

המתכת ממנה עשויה טבעת היהלום עצמה היא מתכת יקרה, בדרך כלל סוג של זהב כמו זהב לבן או זהב צהוב ולפעמים עשויה מכסף. אבל למרבה ההפתעה, למרות שזהב הוא חומר יקר ויוקרתי, כמות המתכת בטבעות יהלומים היא קטנה במיוחד. בעיקר כאשר היקף הטבעת בדרך כלל דק ועדין. לכן ההשפעה של סוג המתכת ממנה עשויה הטבעת משפיע רק באופן זעום על מחירה של טבעת היהלום.

 

כמה עולה?

מחירה של טבעת יהלום מושפע, כאמור, בעיקר מערך היהלום עצמו. מחיר היהלום מושפע ממספר פרמטרים כמו משקל היהלום שהוא משפיע מרכזי על המחיר, שיכול להכפיל ולשלש את ערכו. גם צבע וניקיון היהלום משפיעים על מחירו ומדורגים בסולם קבוע של ציונים. ככל שהציון גבוה יותר, כך גם המחיר.

משקל היהלום, ניקיונו וצבעו הם פרמטרים טבעיים של היהלום אבל הפרמטרים של איכות הליטוש וצורת היהלום נקבעים בתהליך העיבוד. צורת יהלום שגורמת לפחת רב בחומר הגלם תהיה צורת יהלום יקרה. צורת חיתוך עגולה היא הצורה היקרה ביותר משום שחיתוכה דורש אובדן רב של יהלום גלם.

 

מי מוכר?

בדרך כלל, בוחרים לקנות טבעות יהלומים בחנויות מוכרות וותיקות לתכשיטים. בחנות מקצועית כזו, תמצאו טבעות יהלום משובצות ומוכנות לקניה וגם יהלומים וטבעות שניתן לשלב זה בזה ליצירת טבעת יהלום בעיצוב אישי של הרוכש או של הרוכשת.

בחנות כזו תוכלו לקבל גם מידע מהימן ורשום אודות איכות היהלום וכן אודות גודלו ואודות איכות החיתוך והליטוש שלו. בנוסף, ברכישה אחראית בחנות, תוכלו להניח שתזכו לשירות טוב עבור התכשיט שלכם גם אם חלפו שנים מאז נרכש.

טבעות יהלום

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
הר הביטוח עם סוכן
השוואת ביטוחים עם סוכן ביטוח או עצמאית

יש לא מעט אתרי ביטוח המציעים עריכת השוואת ביטוחים. המבוטח נדרש להזין פרטי ביטוח מסויים וכך עולים לו ביטוחים זהים / משתלמים יותר. למרות זאת, ההמלצה הכללית היא לערוך השוואת ביטוחים באמצעות סוכן ביטוח ולא באופן עצמאי הדורש ידע רב.

להפיג את הבדידות
בדד אלך: כך תפיגו את הבדידות

בדידות יכולה להגיע לכולם – לא משנה אם אתם מוקפים בחברים, אם יש לכם משפחה מדהימה או תחביבים מגוונים. בעולם המהיר והדיגיטלי שלנו, קל להרגיש מנותק מאחרים, מה שללא ספק גורם לאנשים רבים לחוש תחושת בדידות. עם זאת, ישנם צעדים

ציוד כיבוי אש
איזה ציוד כיבוי אש תצטרכו לעסק שלכם?

בישראל, לכל עסק יש צורך בהוצאת רישיון עסק. בכדי לקבל רישיון זה, יש לעמוד בכללים שונים שתוקנו על ידי משרדי הממשלה השונים ועל ידי הרשות המקומית שבשטחה נמצא העסק. אחד מהתחומים שבהם יש תקנות שיש צורך לעמוד בהן, הוא תחום

דום נשימה בשינה
דום נשימה בשינה – היכן לקבל את הטיפול הטוב ביותר?

ישנן תופעות רפואיות שהנזק שהן יוצרות עשוי להיות רחב. כזאת היא תופעת דום הנשימה במהלך השינה. במצב הפחות חמור, היא פוגעת באיכות החיים וגורמת להתעוררות מעטה במהלך השינה. במקרה החמור יותר, היא עשויה להוביל לכך שהסובל ממנה יתעורר עשרות פעמים