חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

על פי מה נקבעים מחירי טבעות היהלומים?

טבעות הן אחד התכשיטים העתיקים והאהובים בעולם. טבעת משמשת גברים ונשים כאחד ומסמלת, פעמים רבות, מידע על העונד אותה: על תפקידו ומעמדו של העונד, על המוסד האקדמי בו למד, או על קבוצת הספורט בה הוא חבר. המוכרות מכולן הן טבעות האירוסין. על פי המסורת, את טבעת האירוסין קונה החתן לכלתו והיא טבעת משובצת יהלום. אבל כמה עולה טבעת כזו?

 

למה טבעת?

טבעת יהלום היא התכשיט המוכר ביותר בשיבוץ יהלום, ככל הנראה בגלל הפופולריות הרבה והנמשכת של מנהג הצעת הנישואין עם טבעת אירוסין משובצת יהלום.

טבעת כזו היא סמל לאהבה חזקה ונצחית אבל זהו גם סמל להשקעה אמיתית ופיזית בקשר ועבור רבים ורבות, יש חשיבות רבה לטבעת היהלום בתהליך הצעת הנישואין והיא חלק בלתי נפרד ממנו. לכן טבעת יהלום, למשל אלה מבית ניו דיימונד New Diamond, היא חלק מהותי בהצעת נישואין.

 

למה יהלום?

מרילין מונרו שרה שיהלומים הם חבריה הטובים ביותר של האישה. אנחנו לא מצטרפים לדעתה אבל מבינים לגמרי מאין הגיעה המחשבה הזו. יהלום הוא החומר החזק ביותר בטבע וככזה, נוטה להישמר היטב.

תכשיטים משובצי יהלומים ובניהם טבעות יהלומים הם פריטים יקרים שנשמרים ומועברים בירושה במשפחה וכן נחשבים לרכוש בעל ערך רב, שיכול לשמש גם לחליפין וגם להוכחת מעמדו של בעל היהלום. כל אלה גורמים לטבעת יהלום להיות יקרת ערך ממשי וכן יקרת ערך סנטימנטלי.

 

זהב עולה כסף

המתכת ממנה עשויה טבעת היהלום עצמה היא מתכת יקרה, בדרך כלל סוג של זהב כמו זהב לבן או זהב צהוב ולפעמים עשויה מכסף. אבל למרבה ההפתעה, למרות שזהב הוא חומר יקר ויוקרתי, כמות המתכת בטבעות יהלומים היא קטנה במיוחד. בעיקר כאשר היקף הטבעת בדרך כלל דק ועדין. לכן ההשפעה של סוג המתכת ממנה עשויה הטבעת משפיע רק באופן זעום על מחירה של טבעת היהלום.

 

כמה עולה?

מחירה של טבעת יהלום מושפע, כאמור, בעיקר מערך היהלום עצמו. מחיר היהלום מושפע ממספר פרמטרים כמו משקל היהלום שהוא משפיע מרכזי על המחיר, שיכול להכפיל ולשלש את ערכו. גם צבע וניקיון היהלום משפיעים על מחירו ומדורגים בסולם קבוע של ציונים. ככל שהציון גבוה יותר, כך גם המחיר.

משקל היהלום, ניקיונו וצבעו הם פרמטרים טבעיים של היהלום אבל הפרמטרים של איכות הליטוש וצורת היהלום נקבעים בתהליך העיבוד. צורת יהלום שגורמת לפחת רב בחומר הגלם תהיה צורת יהלום יקרה. צורת חיתוך עגולה היא הצורה היקרה ביותר משום שחיתוכה דורש אובדן רב של יהלום גלם.

 

מי מוכר?

בדרך כלל, בוחרים לקנות טבעות יהלומים בחנויות מוכרות וותיקות לתכשיטים. בחנות מקצועית כזו, תמצאו טבעות יהלום משובצות ומוכנות לקניה וגם יהלומים וטבעות שניתן לשלב זה בזה ליצירת טבעת יהלום בעיצוב אישי של הרוכש או של הרוכשת.

בחנות כזו תוכלו לקבל גם מידע מהימן ורשום אודות איכות היהלום וכן אודות גודלו ואודות איכות החיתוך והליטוש שלו. בנוסף, ברכישה אחראית בחנות, תוכלו להניח שתזכו לשירות טוב עבור התכשיט שלכם גם אם חלפו שנים מאז נרכש.

טבעות יהלום

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
מעבר לקנדה
חושבים על רילוקיישן לקנדה? ככה תתחילו את התהליך

מעבר דירה למדינה זרה הידוע בתור רילוקיישן הוא תהליך מורכב. כמו כל מעבר דירה, מדובר על שינוי משמעותי, וכאן השינוי הזה גדול עוד יותר. מעבר בין מדינות הוא לא רק מעבר בין מקומות שונים אלא החלפה של תרבות, נורמות, ולמעשה

דירוג אשראי
האם שווה לשלם עבור ייעוץ לשיפור דירוג האשראי?

דירוג אשראי גבוה הוא כלי חשוב להצלחה פיננסית. אנשים רבים מתמודדים עם דירוג אשראי נמוך שעלול להקשות עליהם לקבל הלוואות, משכנתאות וכרטיסי אשראי, ולגרום להם לשלם ריביות גבוהות יותר. במקרים אלו, ייעוץ מקצועי יכול לסייע בשיפור דירוג האשראי ובשיפור המצב

האם ניתן לתבוע חברת תעופה זרה על איחור בטיסת קונקשן
האם ניתן לתבוע חברת תעופה זרה על איחור בטיסת קונקשן?

נסיעה יכולה להיות הרפתקה מרגשת, אבל כשאיחור בטיסת קונקשן הורס את התוכניות שלך, התסכול יכול להופיע במהירות. אם חווית טיסת קונקשן מתעכבת עם חברת תעופה זרה, אתה עשוי לתהות אם יש לך סעד משפטי בישראל. במאמר זה נבחן את האפשרויות

אילו חוזים מחייבים אתכם לחתימת אפוסטיל

חותמת אפוסטיל היא חותמת בינלאומית המאשרת אמיתות ותוקף של חוזים בינלאומיים. חותמת זו נדרשת במקרים רבים לצורך שימוש במסמכים ציבוריים במדינות אחרות. המאמר יפרט אילו חוזים מחייבים אתכם לחתימת אפוסטיל.   מה זה אפוסטיל? אפוסטיל הוא אישור בינלאומי המאמת את