מספר יתרונות בולטים במכתב התראה לפני תביעה

אחת מהסצנות המוכרות ביותר בתכניות המשפטיות בטלוויזיה היא דמותו של השליח המגיע אל דמות ההמומה ומושיט לה מעטפה עם הזמנה לדיון משפטי.

במציאות, פעמים רבות כאשר ישנו צד המעוניין לפתוח בהליך משפטי כנגד צד אחר, מקובל לשלוח מכתב התראה אודות הכוונה לפתוח בהליכים אלו.

מטרת המכתב היא כמובן ליידע את הצד השני, מתן הסבר על נסיבות השליחה וכמובן מאפשר לו להגיב ואולי אף לשנות את דעתך. למכתב התראה ישנם יתרונות כמו גם חסרונות אותם נמנה במאמר זה.

 

יתרונות בשליחת מכתב ההתראה לפני תביעה

  1. היתרון של מכתב התראה לפני תביעה הוא קודם כל מה שנקרא לו העדה על תום לב. מי ששולח את מכתב ההתראה לפני התביעה בעצם מעיד בכך שהוא פועל בתום לב בכל הקשור לתביעה. המכתב מבטא את רצונו לסיים ולפתור את הבעיה מחוץ למסדרונות בית המשפט וכי הוא ניסה לעשות כל שביכולתו כדי שכך יקרה. שליחת המכתב יכולה לשמש לאחר מכן בהליך עצמו כראיה על כך שפותח ההליך תם לב.
  2. יתרון נוסף למכתב ההתראה היא כי הוא מסייע לבסס את עמדתה של התביעה בהליך המשפטי. מכתב ההתראה מניח את התשתית הראשונה לצד התביעה.
  3. היתרון השלישי למכתב התראה והוא גם כנראה החשוב ביותר, זה שיתכן ומכתב ההתראה יעזור לפתור את הסכסוך מחוץ לכתליי בית המשפט. המכתב יכול להוות פתח לקיומו של משא ומתן והגעה להסדרים.

 

חסרונות בשליחת מכתב התראה לפני תביעה

לצד היתרונות, ישנם גם חסרונות בשליחת המכתב, בייחוד אם לא עושים זאת בצורה הנכונה.

  1. שליחתו של מכתב ההתראה עלולה לא רק שלא לסייע בפתרון הסכסוך, אלא גם לגרום להגדלתו. המכתב יכול להתפרש כאיום או כביטול קשרי חברות במידה והיו בין הצדדים. לכן, כדאי לחשוב טוב האם שליחת המכתב תביא תועלת יותר מאשר הנזק שהוא עלול לגרום.
  2. שליחת מכתב ההתראה תחשוף את טענותיו של התובע ובכך ייהרס אלמנט ההפתעה שחשוב להליך המשפטי. בנסיבות מסוימות כאשר הטיעונים לא גלויים לצד השני הדבר תורם להצלחת ההליך. לכן, חשוב מאוד לשים לי כי מכתב ההתראה יהיה מפורט וברור אולם לא בצורה אשר עלולה לפגוע באינטרס של הצד התובע ואשר עלולה להזיק לו בהליך המשפטי.

 

לסיכום

בין אם אתם מעוניינים לשלוח מכתב התראה ובין אם קיבלתם אחד כזה, מומלץ כצעד ראשון לפנות אל עורך דין.

במידה וקיבלתם מכתב התראה הדבר האחרון שעליכם לעשות הוא לנסות להשיב באופן עצמאי.

כל תשובה שתענו שהיא לא מדויקת עלולה לשמש כנגדכם בעתיד. בנוסף, לאור החסרונות שמנינו כאן, במידה ואתם הצד שמעוניין לנקוט בהליכים המשפטיים, כדאי להתייעץ עם עורך דין מהי הדרך הנכונה ביותר לכתוב את המכתב.

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
ילד צולל
שלושה סוגי בריכות שחייה פופולאריות בשוק שחובה להכיר

בריכה מתנפחת או שקועה? עם דק עץ מעל או יציקת בטון? שוק הבריכות המפותח של אלפיים עשרים ואחת מציע מענד רחב של אפשרויות לרכישת בריכה ביתית. הנה שלושה סוגי בריכות שאפשר לרכוש ולהתקין או לבנות בבית, בקלי קלות. בשנים האחרונות

אישה עושה ספורט
מה ההבדל בין רצועות שונות להליכונים?

קניתם הליכון, התמדתם בכושר מאז, שימנם את רצועת ההליכון שלכם, שמרתם על ניקיון יסודי של ההליכון ועדיין, קרה וההליכון שלכם נשחק באופן שמצריך תיקון מידי בשביל שתוכלו להמשיך ולהתאמן על ההליכון היקר לכם. מה עושים? מה כדי לדעת על רצועות

מטייל
קמפינג ברמת הגולן? הנה כל מה שתזדקקו

משפחות וחברים שאוהבים לטייל ולבלות ביחד בקמפינג מתמקמים באזורים שונים ואטרקטיביים ברמת הגולן. על מנת שהקמפינג יהיה יעיל, בין אם מדובר על אזור הכינרת ובין אם על אחת משמורות הטבע המיועדות לצורך זה, יש להצטייד בהתאם. למה תזדקקו?  על כך

חתן וכלה
כמה עולה תכנון חתונה שנייה מבלי להיכנס להוצאות מיותרות

כמה עולה תכנון חתונה שנייה מבלי להיכנס להוצאות מיותרות כשמדובר על פרק ב' ומחליטים להתחתן, לא תמיד ניתן לעשות זאת בגדול כמו בחתונה הראשונה, במיוחד כשיש לכל אחד מהצדדים משפחה לפרנס. ניתן לעשות זאת גם אחרת! המאמר יפרט כמה עולה