מספר יתרונות בולטים במכתב התראה לפני תביעה

אחת מהסצנות המוכרות ביותר בתכניות המשפטיות בטלוויזיה היא דמותו של השליח המגיע אל דמות ההמומה ומושיט לה מעטפה עם הזמנה לדיון משפטי.

במציאות, פעמים רבות כאשר ישנו צד המעוניין לפתוח בהליך משפטי כנגד צד אחר, מקובל לשלוח מכתב התראה אודות הכוונה לפתוח בהליכים אלו.

מטרת המכתב היא כמובן ליידע את הצד השני, מתן הסבר על נסיבות השליחה וכמובן מאפשר לו להגיב ואולי אף לשנות את דעתך. למכתב התראה ישנם יתרונות כמו גם חסרונות אותם נמנה במאמר זה.

 

יתרונות בשליחת מכתב ההתראה לפני תביעה

  1. היתרון של מכתב התראה לפני תביעה הוא קודם כל מה שנקרא לו העדה על תום לב. מי ששולח את מכתב ההתראה לפני התביעה בעצם מעיד בכך שהוא פועל בתום לב בכל הקשור לתביעה. המכתב מבטא את רצונו לסיים ולפתור את הבעיה מחוץ למסדרונות בית המשפט וכי הוא ניסה לעשות כל שביכולתו כדי שכך יקרה. שליחת המכתב יכולה לשמש לאחר מכן בהליך עצמו כראיה על כך שפותח ההליך תם לב.
  2. יתרון נוסף למכתב ההתראה היא כי הוא מסייע לבסס את עמדתה של התביעה בהליך המשפטי. מכתב ההתראה מניח את התשתית הראשונה לצד התביעה.
  3. היתרון השלישי למכתב התראה והוא גם כנראה החשוב ביותר, זה שיתכן ומכתב ההתראה יעזור לפתור את הסכסוך מחוץ לכתליי בית המשפט. המכתב יכול להוות פתח לקיומו של משא ומתן והגעה להסדרים.

 

חסרונות בשליחת מכתב התראה לפני תביעה

לצד היתרונות, ישנם גם חסרונות בשליחת המכתב, בייחוד אם לא עושים זאת בצורה הנכונה.

  1. שליחתו של מכתב ההתראה עלולה לא רק שלא לסייע בפתרון הסכסוך, אלא גם לגרום להגדלתו. המכתב יכול להתפרש כאיום או כביטול קשרי חברות במידה והיו בין הצדדים. לכן, כדאי לחשוב טוב האם שליחת המכתב תביא תועלת יותר מאשר הנזק שהוא עלול לגרום.
  2. שליחת מכתב ההתראה תחשוף את טענותיו של התובע ובכך ייהרס אלמנט ההפתעה שחשוב להליך המשפטי. בנסיבות מסוימות כאשר הטיעונים לא גלויים לצד השני הדבר תורם להצלחת ההליך. לכן, חשוב מאוד לשים לי כי מכתב ההתראה יהיה מפורט וברור אולם לא בצורה אשר עלולה לפגוע באינטרס של הצד התובע ואשר עלולה להזיק לו בהליך המשפטי.

 

לסיכום

בין אם אתם מעוניינים לשלוח מכתב התראה ובין אם קיבלתם אחד כזה, מומלץ כצעד ראשון לפנות אל עורך דין.

במידה וקיבלתם מכתב התראה הדבר האחרון שעליכם לעשות הוא לנסות להשיב באופן עצמאי.

כל תשובה שתענו שהיא לא מדויקת עלולה לשמש כנגדכם בעתיד. בנוסף, לאור החסרונות שמנינו כאן, במידה ואתם הצד שמעוניין לנקוט בהליכים המשפטיים, כדאי להתייעץ עם עורך דין מהי הדרך הנכונה ביותר לכתוב את המכתב.

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
מדוע עדיף לפנות למרכז גמילה ולא לעשות זאת לבד
מדוע עדיף לפנות למרכז גמילה ולא לעשות זאת לבד

התגברות על התמכרות היא מסע מאתגר הדורש תמיכה, הדרכה וסביבה מובנית. בעוד שחלקם עשויים לנסות להתמודד עם התמכרות בעצמם, פנייה לעזרה ממרכז גמילה מקצועי היא לרוב הבחירה הטובה ביותר. במאמר זה, נבדוק את הסיבות לכך שמועיל ללכת למרכז גמילה במקום

האתגר של ללכת לבד
האתגר של גמילה מאלכוהול לבד: הבנת המסע

יציאה למסע של החלמה מהתמכרות היא מאמץ אמיץ ומשנה. עם זאת, האתגר מתעצם כאשר מתמודדים עם הגמילה מאלכוהול בלבד. מאמר זה נועד לשפוך אור על הקשיים לעבור את תהליך ההחלמה ללא סיוע מקצועי ומדגיש את החשיבות של פנייה לתמיכה בשלב

איתור ביטוח פנסיה
מדוע שכירים מוותרים כל כך בקלות על הכסף מה שמגיע להם על פי חוק

בעולם של היום, שבו עובדים יותר ויותר מודעים לזכויותיהם, זה עשוי להיראות מביך שעובדים מפקירים לרוב ברצון את הכסף המגיע להם על פי חוק. למרות חוקי העבודה והתקנות הרבים שנועדו להגן על האינטרסים שלהם, עובדים מוצאים את עצמם לעתים קרובות

שירותי ענן
אילו פתרונות יכולה לספק חברת שירותי ענן

בנוף הדיגיטלי המתפתח במהירות של היום, עסקים מסתמכים יותר ויותר על שירותי ענן כדי לייעל את הפעילות שלהם, לשפר את המדרגיות ולשפר את היעילות. בין הספקים המובילים בשוק נמנים שירותי ענן של Nebius. בבלוג זה, נחקור את מגוון הפתרונות שמציע