חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

באילו מקרים ניתן להוזיל מס שבח?

מוכרים נכס נדל"ן? כדאי שתכירו את מס שבח כחלק מעלויות העסקה שלך. מס שבח מביא בחשבון את רווח ההון שלכם ממכירת נכס הנדל"ן ומטיל עליכם מס בגובה רבע מהרווח הנובע מעסקת הנדל"ן. בשורות הבאות נסקור את האפשרויות להוזיל את מס השבח, כאשר מדובר באחד מהרכיבים המשמעותיים אליהם יש להתייחס בבואכם לבצע עסקת מכר נדל"ן. במקרים מסוימים קובע החוק אפשרות לקבלת פטור ממס שבח וניתן להוזיל כך את עלויות העסקה. 

 

השיטה הלינארית לחישוב מס שבח

החל משנת 2014 נהוגה השיטה הליניארית לחישוב מס שבח. שיטה זו מיטיבה עם מוכרי הדירות. אופן החישוב של השיטה הליניארית, הוא חישוב מספר השנים בהן החזיקו מוכרי הדירה את דירתם. החזקת דירה למשך שנים רבות יותר, תוביל להפחתת מס השבח. לעומת זאת, החזקה לתקופה קצרה יותר תעלה את החבות לתשלום מס שבח.

המועד הקובע לחישוב ההנחה במס הוא 1.1.2014 יום קביעת ההנחה והמס יחושב על פי כל תקופה בנפרד. לבחינת אפשרות לפריסת מס ניתן להיוועץ עם עו"ד משה קריסי .

 

בעלות על דירת מגורים יחידה

אם בבעלותכם דירה יחידה למגורים, ניתן לקבל פטור ממס שבח. לכך מתווסף תנאי נוסף והוא שלא מכרתם דירה בשנה וחצי האחרונות. ככל שבבעלותכם דירה נוספת או חלק מדירה נוספת, לא תהיו זכאים לקבל את הפטור. תנאי חשוב נוסף הוא שעליכם להיות תושבי ישראל כדי להיות זכאים לקבל את הפטור. העמידה בתנאי רלוונטית ליום מכירת הדירה, כך שתנאי הפטור ייבחנו במועד זה לא לפני ולא אחרי.

 

תמ"א 38 בשיפוץ מבנה מגורים קיים

בפרויקטים שכאלה, נהוג לשפץ את הבניין ולחזק אותו מפני רעידות אדמה ולשדרג את הבית המשותף, בתוספת מעלית ובחדר או חדרים לדירת המגורים. ניתן לקבל פטור ממס שבח על התמורה הניתנת בדרך של בנייה, כלומר עבור עליית ערך הנכס כתוצאה משיפוץ פני הבניין ובנייה בשטח המשותף לכלל הדיירים. במידה ולא יחוזק הבניין מפני רעידות אדמה – לא יתקבל הפטור.

 

דירה שהועברה בירושה

בעת קבלת דירה בירושה לא יחויבו הרוכשים במס שבח. כלומר, אין מס שבח כשמקבלים דירה בירושה. בחינה נוספת של הזכאות לפטור תתקיים בעת מכירת הדירה אשר הועברה בירושה. ככל שניתנה יותר מדירה אחת, לא יתקבל פטור עבור יותר מדירה אחת. באשר לדירה אחת, נחזור לכלל הראשון ונבחן האם המוריש מכר דירת מגורים בשנה וחצי האחרונות. אם לא עשה כן, יינתן פטור. אם כן, לא יינתן פטור.

 

דירה שנתקבלה במתנה

בדומה לדירה שהועברה בירושה, המקבל דירה במתנה לא יהא חייב במס שבח. יחד עם

זאת, בעת מכירת הדירה יחושב מסך השבח מיום רכישת הדירה ולא מיום קבלת המתנה,

ומקבל המתנה יישא בהוצאות המס עבור כל התקופה.

מַס

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
האם קיים ביטוח קבוצתי לעובדים מרחוק
האם קיים ביטוח קבוצתי לעובדים מרחוק?

בשנים האחרונות שיטת העבודה מרחוק הפכה לנפוצה מאוד. כאשר יותר ויותר חברות מאמצות הסדרי עבודה גמישים, הסוגיה של מתן הטבות לעובדים מרחוק עלתה לכותרות. אחד מהטבות אלו הוא ביטוח קבוצתי, שבאופן מסורתי הוצע לעובדים העובדים פיזית במקום העבודה. עכשיו, נשאלת

ביטוח נסיעות לחו_ל
איך מגייסים עובדים בצורה חכמה?

בעולם העסקי המשתנה בו אנו חיים, אין ספק כי הגיוס והשילוב של עובדים הוא אחד מאתגרי המנהיגות המרכזיים ביותר. היכולת למצוא ולשמור על צוות מוצלח היא קריטית בהצלחת כל עסק. עם התרחבות הטכנולוגיה והשינויים המהירים בשוק העבודה, צריך להיות מעודכנים

עורך דין צבאי
קבילת מפקדים בצה"ל עם עורך דין צבאי מקצועי

השירות הצבאי בצה"ל יכול להיות חוויה משמעותית שתלך איתנו לכל החיים, אך לעיתים הוא עלול להיות חוויה קשה. כחיילים אנו עלולים להיתקל באדישות ובאטימות המערכת ולהרגיש חסרי אונים. לצורך התמודדות עם מקרים כאלה הוקמה נציבות קבילות החיילים – מערכת שמטרתה

הידרופוני
איך מגדלים ירקות בשיטה הידרופונית?

מעוניינים לדעת איך מגדלים ירקות בשיטה הידרופונית? שמעתם כבר על השיטה החדשנית וכעת אתם רוצים לדעת איך זה עובד והם זה יכול להיות רלוונטי עבורכם ועבור הבית שלכם? חלמתם תמיד לראות הרבה ירוק בעיניים במרפסת או אפילו בסלון? נהדר! אתם