מהן ההשלכות של רשלנות רפואית בלידה?

רשלנות רפואית באירוע שאמור להיות המאושר ביותר בחיי הורים הוא אירוע טראומתי עם השלכות לשנים רבות. במצב שכזה יש להתייעץ עם עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית ולהגיש תביעה, במקרה הצורך.

 

עוגמת נפש

בעיה רפואית המתגלה במהלך לידה ומסכנת את היולדת ו/או את העובר הן סיוט עבור כל משפחה. מצב זה עלול לחרוץ את גורלם של העובר ואמו היולדת לשנים של סבל פיזי ונפשי, נכות, מחלות, ניתוחים ובמקרי קיצון למוות. בהתאם לגודל הנזק שנגרם. לעיתים מתברר כי הנזק נגרם כתוצאה של רשלנות רפואית בלידה.

פירוש הדבר הוא כי ניתן היה למנוע את המצב אם הצוות הרפואי היה פועל בהתאם למצופה והנדרש ממנו. עוגמת הנפש הגדולה שנוצרת כתוצאה מכך עלולה להשפיע על שאר בני המשפחה הגרעינית ועל תפקודה כמשפחה בגלל המצב הרפואי החדש.

 

מתחמשים בעורך דין

אחת ההשלכות המצערות של אירוע כזה היא ההתגוננות המשפטית המיידית של המוסד הרפואי המטפל לצד הטיפול הרפואי שהם מחויבים להעניק. נדירים הם המקרים בהם בית החולים ייקח על עצמו אחריות מלאה ויודה כי התרחשה רשלנות רפואית בלידה.

זאת הסיבה שעל המשפחה לדאוג לעצמה ולהיעזר בסיוע משפטי של עורכי דין המתמחים ברשלנות רפואית. איתם ניתן יהיה לקבל פיצוי כספי שיכלול את עוגמת הנפש ואת הטיפולים הרפואיים הנדרשים לטפל בבעיה הרפואית או בנכות של העובר, האם או שניהם.

 

מהי רשלנות רפואית בלידה?

למרות שעולם הרפואה התקדם משמעותית מאז המהפכה התעשייתית והטכנולוגית ואחוזי התמותה בילודה צנחו משמעותית אין זה אומר שכל סיבוך רפואי בלידה פירושו רשלנות רפואית. לכל פרוצדורה רפואית יש סיכונים שעשויים להתממש למרות שהצוות הרפואי פעל כשורה.

עם זאת, ברגע שצוות רפואי חורג מהתנהלות רפואית תקינה ומהסטנדרטים הדרושים וחריגה זאת גורמת לנזק גופי – מדובר ברשלנות רפואית. הרשלנות יכולה להיות כתוצאה מבחירה שגויה בטכניקת לידה או ממחדל במעקב אחרי היולדת.

יש לזכור כי אישה היולדת לראשונה עשויה לשהות בבית החולים כ-15 שעות וקרוב לעשר שעות ללידות נוספות. במשך זמן זה היולדת והעובר שלה חייבים להיות תחת פיקוח רפואי עד אחרי הלידה.

 

תביעת רשלנות רפואית

אם עולה חשד כי סיבוך רפואי בלידה נוצר כתוצאה מרשלנות רפואית בלידה מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בנושא. באמצעות המסמכים והתיעוד הרפואי של מומחה בעל התמחות רלוונטית ניתן יהיה להעריך שהתרחשה רשלנות רפואית. בשלב זה על התובעים לשקול אם הם מעוניינים לפתוח בהליך משפטי.

במקרים רבים עולה חשש מפני עלות התהליך ואורכו. ברוב התיקים של רשלנות רפואית שכר הטרחה הוא חלק מוסכם של הפיצוי שיתקבל, שמקרה של זכייה. ההליך המשפטי עצמו עלול להמשך בין 3 עד 5 שנים, אך הפיצוי יכול לסייע רבות למשפחה שחוותה טראומה באירוע שאמור להיות משמח.

רשלנות רפואית בלידה

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
כאבי כף הרגל והקרסול
למי לפנות כאשר סובלים מכאבי כף רגל וקרסול?

אולי כבר נתקלת בסיטואציה שבה חשת כאב בכף הרגל או בקרסול. אולי לאחר קימה, אולי אחרי הליכה מאומצת או עמידה ממושכת. זה יכול להיות כאב שנע בין חלש ובקושי מורגש, דרך מציק, ועד כאב כה חזק שהוא מגביל תנועה. אז

ויאגרה טבעית – האם זה מסוכן?

ויאגרה, תרופה ידועה לבעיות זיקפה, חוללה מהפכה בטיפול במצב שכיח זה. עם זאת, אנשים מסוימים מחפשים חלופות טבעיות, שהם מאמינים כי הן בטוחות ונגישות יותר. במאמר זה נחקור את המושג ויאגרה טבעית, ונעריך את בטיחותה ויעילותה. על ידי הבנת הסיכונים

3 סיבות לקנות עוקבים ביוטיוב
3 סיבות לקנות עוקבים ביוטיוב

יוטיוב היא הפלטפורמה הרווחת ביותר להפצת סרטונים ברשת. ליוטיוב יש מספר רב של משתמשים ברחבי העולם, והיא יכולה להפוך לכלי פרסום רב עוצמה אם רק יודעים להשתמש בה בצורה נכונה. אחד הדברים הכי חשובים הוא לצבור מהר ככל הניתן מספר

מומחה לכירורגיה
ניווט בדרך למצוינות כירורגית: תכונות שצריך לחפש אצל מנתח כללי ולפרוסקופי

הרפואה המודרנית של ימינו, יחד עם הטכנולוגיה המתקדמת, מאפשרים לנו יחדיו ליהנות ממגוון פרוצדורות רפואיות חדשניות. הניתוחים השונים הם ללא ספק בין הפרוצדורות המורכבות ביותר. המורכבות והסיכונים הטמונים בניתוח כללי בכלל ובניתוח כירורגי בפרט, מחייבים אותנו לבחור במנתח המקצועי והמומלץ