שינויי המחירים של הדלק – מה חשוב לדעת?

מאחר שהדלק והסולר מיוצרים מחומרי גלם כמו נפט גולמי, והנפט הגולמי מופק במדינות שונות, המחירים של הדלק והסולר תמיד דינאמיים. מעבר לכך, כמובן שיש גם את נושאי המיסוי של כל מדינה על הדלק, ובארץ המיסוי נחשב יחסי גבוה. אם כך, מה אפשר לעשות כדי להוזיל עלויות דלק בבית, או בחברה?

שינויי המחירים של הדלק מובילים נהגים רבים להתקין דלקן אוניברסלי ברכב שלהם. מאחר שמחיריו של הדלק אינם קבועים ובדרך כלל גם די גבוהים, נהגים ונהגות מחפשים אחר דרכים להוזיל עלויות תדלוק. וכשרוכשים חבילות תדלוק מראש, בדרך כלל ניתן להנות מההוזלות האלו. האם גם לכם כדאי להתקין דלקן אוניברסלי ברכב שלכם?

 

האם גם אצלכם מומלץ להתקין דלקן אוניברסלי ברכב?

ובכן, אם אתם נוסעים לא מעט (למעלה מ-25,000 ק"מ בשנה), ייתכן שגם לכם כדאי להתקין דלקן אוניברסלי ברכב שלכם. בימינו ניתן להתקין את הדלקנים האלו דרך חברות פרטיות, כמו כן גם דרך חברות הדלק השונות בשוק.

בין אם אתם מתקינים דרך חברה כזו או אחרת, אתם צריכים לעשות זאת בצורה מקצועית בלבד. באמצעות אנשי המקצוע הרלוונטיים, אתם תוכלו להתקין דלקן שלא יעכב אתכם עם באגים כאלו ואחרים. בסופו של דבר, הכי חשוב שחסכו לעצמכם התעסקויות וכאבי ראש.

 

לשם מה נועד הדלקן האוניברסלי בעצם?

הדלקן האוניברסלי נועד בדיוק למטרה זו שציינו כאן בשורות למעלה, למטרה של נוחות מקסימלית. כערך מוסף משמעותי, אתם בדרך כלל תזכו גם להוזלות מסוימות על התדלוקים ברכב שלכם. הבנזין והסולר, כאמור מופקים מהנפט הגולמי שמיוצר במדינות שונות בעולם, כולל אזורי ערב הסעודית.

אגב, הערת שוליים, האם ידעתם שבערב הסעודית הממשלה מסבסדת דלק לתושבים? כך גם קורה בוונצואלה. ובכן, לאחר שהבנו ממה מייצרים את הדלק ואת הסולר, אנחנו מבינים בעצם מדוע המחירים של הדלק עתידים תמיד להשתנות ואכן משתנים.

 

אז מה ומי בעצם אחראיים על שינויי מחירי הדלק בישראל?

בסופו של דבר, מעבר למיסוי של ישראל על הדלק, שהוא גם ככה גבוה, המדינות שמייצרות את הדלקים והסולר אחראיות גם הן על שינויי מחירי הדלק. בין אם מייבאי את הדלק ממדינה זו או האחרת, בסופו של יום מדינת ישראל נתונה לשינויי מחירים במדינות זרות שלא תמיד תלויות בישראל.

אם אתם מעוניינים לחסוך בעלויות מסוימות על התדלוקים שלכם בבית, או בחברה,  אנו ממליצים על התקנת דלקן אוניברסלי. יחד עם זאת, מבחינה מכאנית, אנחנו גם תמיד נמליץ על תוספים מסוימים שניתן לרכוש בכדי לנקות את המזרקים ברכב. יש לשים לב, יהיה עליכם לרכוש את התוסף המתאים לרכבכם. ישנם סוגים שונים של תוספים אשר תפקידם הוא לנקות את המזרקים במנוע הזרקת דלק. אם אתם נוהגים ברכב עם מנוע סולר, כמובן שתצטרכו לרכוש תוסף תואם.

 

דלק

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
זבוב הבית
הדברת זבובים – הכירו את "זבוב הבית"

זבובים מהווים מטרד ממשי ומעצבן נורא. הם מגיחים בכל פעם שיש אוכל על השולחן, חגים סביב פחי הזבל ונזכרים לזמזם בחוזקה שנייה לפני שאנחנו הולכים לישון. אם מדובר בזבוב סורר שמגיע אחת לכמה זמן ומחבל בשקט שלנו, מילא. אבל מתי

נעל ממותגת
נעלי צעד ראשון – מתי חייבים להחליף נעליים?

טבעם של דברים שהם מקבלים בלאי לאחר שימוש בהם. כך למשל יש להחליף רכב כל כמה שנים וזאת מכיוון שהוא מתקלקל לאחר זמן מה. באותה מידה עולה השאלה מתי עלינו להחליף נעלים ובייחוד נעליים צעד ראשון. עליכם לדעת כי נעלים

צבירת נקודות – איך זה עובד

נהגים המקבלים דו"ח על עבירת תנועה, יקבלו נקודות בנוסף לתשלום קנס או פסילת רישיון נהיגה, בהתאם לעבירת התנועה אותה הם ביצעו. איך עובדת השיטה? על כך – במאמר הבא.   כמה נקודות תקבלו עבור עבירת תנועה? ישנן עבירות תנועה עליהן