Search
Close this search box.

3 סיבות למה חשוב שלחתול שלכם תהיה מזרקת מים

בין אם יש לכם חתול ובין אם אתה רוצים להתחיל לאמץ אחד, חשוב שתדעו שיש להם קטע עם שתיית מים. מכל מיני סיבות חתולים לא נוהגים לשתות הרבה מים וזה פוגע בהם. תאמינו או לא הפתרון לכך הוא מזרקת מים. למה? על כך ועוד מוזמנים ומוזמנות לקרוא בכתבה שלפניכם ולרוץ לחנות החיות הקרובה לקנות זאת. 

 

חתולים אוהבים מים?

לפעמים לא ברור אם חתולים אוהבים מים או דווקא סולדים מהם. נראה שמצד אחד הם נוטים לשתות מים ממקומות הזויים כמו אסלה, אמבטיה, הכיור שלכם במטבח ומצד שני הם לא כל כך ממהרים לשתות את המים שיש להם בקערה האישית שלהם. אז איך ניתן להסביר את התופעה הזו?

ניתן לומר כי חתולים הם חיה שבמקור שלה היא חיית מדבר, כך שהיא בעיקר ניזונה ממזון שמגיע בעקבות ציד והיא לא רגילה לשתות מים כך סתם. עם כן, זה לא בהכרח שחתולים לא אוהבים מים, זה העניין שהם אינם רגילים לשתות מים וזו אחת הסיבות שיש לגוון להם את האופציה לשתיית מים כמו באמצעות מזרקת מים לחתול.

סיבה נוספת שכדאי להשקיע בצריכה של מים עבור חתולים, היא העובדה שהם בעיקר אוכלים מזון שהוא יבש וכך נמצאים במצב של חוסר בנוזלים. מצב מסוג זה עלול להיות בעייתי ולפגוע בהם מבחינה בריאותית. כאשר הוא יכול לגרום למחלה בכליות או כזו בדרכי השתן.

בנוסף לאלה, נראה כי חתולים אוהבים לשתות בעיקר מים שזורמים. ייתכן וזאת בשל העובדה שחתולים הם חיה סטרילית וכאשר הם רואים את המים הזורמים הם מרגישים שבטוח יותר לשתות מהם. במזרקת מים לחתולים המים כל הזמן זורמים וזה עשוי לעודד אותם לשתות מים. ניתן לרכוש זאת בכל חנות כך לדוגמא גם חנות חיות בראשון לציון.

 

כמה לשתות?

באופן כללי חשוב להקפיד שחתולים ישתו רק מים, אפילו לא חלב. מבחינת כמות היא נמדדת לפי הגודל של החתול, כאשר על כל קילוגרם שלו הוא צריך לשתות בין 22 ל- 32 מ"ל. כך לדוגמא במידה וזה חתול בגודל ממוצע ששוקל 4 עד 5 ק"ג הוא צריך לשתות כ- 120 מ"מ מים ביום.

חשוב להקפיד על הכמות המומלצת בכדי שהחתול שלכם לא יפתח בעיות בריאות בעקבות חוסר נוזל בגופו. כמו כן, חשוב להחליף את המים שלו בקערה פעם יותר או פעמיים אפילו, לבדוק שהם נקיים בלי לכלוך, שאריות אוכל, או חרקים, שערות מהפרווה שלו ועוד.

 

בסיכומו של דבר

חתולים נוהגים לשתות מים שנראים להם נקיים, כמו מים זורמים. רכישה של מזרקת מים לחתולים עשויה לעודד אותם לשתות, דבר שחשוב בעיקר להם. כיוון וחתולים רגילים לא לשתות הרבה והגוף שלהם עם מזון יבש, בעיקר חשוב להקפיד שישתו כמו הכמות המומלצת להם.

מזרקת מים לחתול

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
מכירת זהב
איך מוכרים זהב בישראל?

זהב – המתכת יקרת הערך שכישפה את האנושות. לאורך ההיסטוריה אנשים סחרו והשתמשו בזהב ליצור תכשיטים, מטבעות ועוד. גם היום ההשקעה בזהב נחשבת להשקעה יציבה וסולידית שכן הזהב שומר על מחירו ולרוב המחיר במגמת עלייה. מסיבה זו הרבה אנשים משקיעים

בגדים יוקרתיים
שילובים יצירתיים של פריטים זולים עם בגדים יוקרתיים

יצירתיות היא מילת מפתח בסיסית בתחום האופנה. שכן, היא הבסיס המושלם שמאפשר להמציא לוקים מנצחים. עובדה זו גרמה לנו לבחון את הנושא מקרוב, במטרה להכיר בשילובים הנפוצים ביותר ולהציג אותם בפניכם. הישארו כאן ותגלו מה עליכם לעשות כדי לצאת מהבית

מִטְבָּח
איך טוחן אשפה יכול לחסוך לכם זמן ומאמץ במטבח?

האם חשבתם פעם כמה זמן ומאמץ אתם מבזבזים על זריקת שאריות מזון לפח? בכל יום, אנחנו מוצאים את עצמנו משליכים שאריות מזון כמו קליפות ירקות, שאריות ארוחה, קליפות ביצים ועוד, לפח. הפעולה הפשוטה הזאת, שלמים נדמה שהיא לוקחת רק כמה

מערכת יחסים למרחקים ארוכים
צעצועים לזוגות למרחקים ארוכים: לשמור על החום גם מרחוק

בעולם המודרני, האינטרנטי והדיגיטלי בו אנחנו חיים זוגות רבים מוצאים את עצמם, לפחות לתקופה מסוימת, מנהלים מערכת יחסים מרחוק, מה שנקרא באנגלית long distant relationship . יכול להיות שאחד מבני הזוג נשלח לעבודה בארץ אחרת, אך בני הזוג רוצים להמשיך