חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

4 דברים שלא ידעתם שבאמריקה עושים אחרת

בתור ישראלים, אנחנו תמיד נושאים את העיניים שלנו למה שקורה באמריקה. לא מעט דברים בישראל הגיעו מאמריקה, אך יש דברים שנשארו ייחודיים רק ליבשת הזו. אותם דברים יכולים לגרום לנו מעט בלבול כאשר אנחנו מנסים לבצע השוואה כיון שאמות המידה שבהן מודדים את אותם דברים שונות מאלו שקיימות אצלנו. אנחנו כאן כדי לספר לכם על אותם דברים.

 

מידות אורך

הדבר הראשון שעליו נדבר הוא מידות האורך שנהוגות באמריקה. בעוד שבישראל מדידה של אורכים, גבהים ומרחקים נעשית רק על ידי השיטה המטרית, באמריקה המידה הרווחת היא אינץ', ובמקרים של מידות גדולות יותר נשתמש ברגל. כדי לבצע המרה של אינץ לס"מ כל מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט להיכנס אל מחשבון המרות ולבצע המרה שיעניק לכם את הערך המדויק.

מידות אורך

מטבע שונה

שינוי נוסף שחשוב להיות מודעים אליו הוא שימוש במטבע שונה הלא הוא הדולר. בעוד שבישראל יש מקומות שבהם מכבדים את הדולר, באמריקה מדובר על המטבע היחיד, ולכן לפני נסיעה לשם כדי להיות מעודכנים מה שער הדולר, ולבצע המרה כבר כאשר אתם נמצאים בישראל. כאשר תגיעו לאמריקה לא בכל מקום תוכלו לבצע המרה של שקלים לדולרים, ולכן כדאי להתארגן על כך מראש.

 

גדלים של מאכלים

הבדל נוסף שקשור למידות בין אמריקה לישראל נוגע לגדלים של מאכלים. האמריקאים מאוד אוהבים לאכול והאוכל שלהם מגיע במידות גדולות הרבה יותר מאלה שאנחנו רגילים להן בארץ. כאשר אתם נמצאים באמריקה ורוצים להזמין אוכל מסוים, לפני שאתם מזמינים את הגודל המקסימלי שיש בתפריט, כדאי לחשוב טוב האם אתם באמת מסוגלים לסיים אותו שהוא פשוט גדול עליכם.

 

מידות נוספות של משקלים ונפחים

בתור ישראלים, כל מידות המשקל שאנחנו מכירים הן בקילוגרמים. בין אם מדובר על גרמים ספורים, קילוגרמים או טונות, אולם בסופו של דבר כפולה מסוימת של גרם. באמריקה יש מידות משקל נוספות שכדאי להכיר. המידות הללו הם פאונד, ליברות ועוד. גם את המידות הללו תוכלו לחשב בעזרת מחשבון המרות, שבו רק תדרשו לבחור את יחס ההמרה שאתם רוצים.

הבדל נוסף קשור למידות הנפח שבהם האמריקאים משתמשים. בעוד שבישראל אנחנו מכירים רק את הליטר, באמריקה יש מידות נוספות של נפח כמו גלון. אז לפני שאתם ממלאים מיכל דלק בתחנה, בדקו שאתם מבינים את המשמעות של כמות הדלק מבחינת ליטרים גם היא נתונה בגלונים.

 

לסיכום

בתור ישראלים יש לנו אהבה מיוחדת לאמריקה, אולם יש כמה דברים שכדאי לדעת שהם עושים קצת שונה מאיתנו. הדבר הראשון הוא הדרך שבה הם מודדים את המרחקים השונים. בעוד שבישראל השיטה המטרית היא זו ששולטת, באמריקה יש דרכים אחרות למדוד מרחקים כמו אינץ' ורגל. בנוסף, המטבע שיש באמריקה שונה מזה שבישראל והגודל של המאכלים הרבה יותר גדול.

אמריקה דברים שונים

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
מעבר לקנדה
חושבים על רילוקיישן לקנדה? ככה תתחילו את התהליך

מעבר דירה למדינה זרה הידוע בתור רילוקיישן הוא תהליך מורכב. כמו כל מעבר דירה, מדובר על שינוי משמעותי, וכאן השינוי הזה גדול עוד יותר. מעבר בין מדינות הוא לא רק מעבר בין מקומות שונים אלא החלפה של תרבות, נורמות, ולמעשה

דירוג אשראי
האם שווה לשלם עבור ייעוץ לשיפור דירוג האשראי?

דירוג אשראי גבוה הוא כלי חשוב להצלחה פיננסית. אנשים רבים מתמודדים עם דירוג אשראי נמוך שעלול להקשות עליהם לקבל הלוואות, משכנתאות וכרטיסי אשראי, ולגרום להם לשלם ריביות גבוהות יותר. במקרים אלו, ייעוץ מקצועי יכול לסייע בשיפור דירוג האשראי ובשיפור המצב

האם ניתן לתבוע חברת תעופה זרה על איחור בטיסת קונקשן
האם ניתן לתבוע חברת תעופה זרה על איחור בטיסת קונקשן?

נסיעה יכולה להיות הרפתקה מרגשת, אבל כשאיחור בטיסת קונקשן הורס את התוכניות שלך, התסכול יכול להופיע במהירות. אם חווית טיסת קונקשן מתעכבת עם חברת תעופה זרה, אתה עשוי לתהות אם יש לך סעד משפטי בישראל. במאמר זה נבחן את האפשרויות

אילו חוזים מחייבים אתכם לחתימת אפוסטיל

חותמת אפוסטיל היא חותמת בינלאומית המאשרת אמיתות ותוקף של חוזים בינלאומיים. חותמת זו נדרשת במקרים רבים לצורך שימוש במסמכים ציבוריים במדינות אחרות. המאמר יפרט אילו חוזים מחייבים אתכם לחתימת אפוסטיל.   מה זה אפוסטיל? אפוסטיל הוא אישור בינלאומי המאמת את