4 דברים שלא ידעתם שבאמריקה עושים אחרת

בתור ישראלים, אנחנו תמיד נושאים את העיניים שלנו למה שקורה באמריקה. לא מעט דברים בישראל הגיעו מאמריקה, אך יש דברים שנשארו ייחודיים רק ליבשת הזו. אותם דברים יכולים לגרום לנו מעט בלבול כאשר אנחנו מנסים לבצע השוואה כיון שאמות המידה שבהן מודדים את אותם דברים שונות מאלו שקיימות אצלנו. אנחנו כאן כדי לספר לכם על אותם דברים.

 

מידות אורך

הדבר הראשון שעליו נדבר הוא מידות האורך שנהוגות באמריקה. בעוד שבישראל מדידה של אורכים, גבהים ומרחקים נעשית רק על ידי השיטה המטרית, באמריקה המידה הרווחת היא אינץ', ובמקרים של מידות גדולות יותר נשתמש ברגל. כדי לבצע המרה של אינץ לס"מ כל מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט להיכנס אל מחשבון המרות ולבצע המרה שיעניק לכם את הערך המדויק.

מידות אורך

מטבע שונה

שינוי נוסף שחשוב להיות מודעים אליו הוא שימוש במטבע שונה הלא הוא הדולר. בעוד שבישראל יש מקומות שבהם מכבדים את הדולר, באמריקה מדובר על המטבע היחיד, ולכן לפני נסיעה לשם כדי להיות מעודכנים מה שער הדולר, ולבצע המרה כבר כאשר אתם נמצאים בישראל. כאשר תגיעו לאמריקה לא בכל מקום תוכלו לבצע המרה של שקלים לדולרים, ולכן כדאי להתארגן על כך מראש.

 

גדלים של מאכלים

הבדל נוסף שקשור למידות בין אמריקה לישראל נוגע לגדלים של מאכלים. האמריקאים מאוד אוהבים לאכול והאוכל שלהם מגיע במידות גדולות הרבה יותר מאלה שאנחנו רגילים להן בארץ. כאשר אתם נמצאים באמריקה ורוצים להזמין אוכל מסוים, לפני שאתם מזמינים את הגודל המקסימלי שיש בתפריט, כדאי לחשוב טוב האם אתם באמת מסוגלים לסיים אותו שהוא פשוט גדול עליכם.

 

מידות נוספות של משקלים ונפחים

בתור ישראלים, כל מידות המשקל שאנחנו מכירים הן בקילוגרמים. בין אם מדובר על גרמים ספורים, קילוגרמים או טונות, אולם בסופו של דבר כפולה מסוימת של גרם. באמריקה יש מידות משקל נוספות שכדאי להכיר. המידות הללו הם פאונד, ליברות ועוד. גם את המידות הללו תוכלו לחשב בעזרת מחשבון המרות, שבו רק תדרשו לבחור את יחס ההמרה שאתם רוצים.

הבדל נוסף קשור למידות הנפח שבהם האמריקאים משתמשים. בעוד שבישראל אנחנו מכירים רק את הליטר, באמריקה יש מידות נוספות של נפח כמו גלון. אז לפני שאתם ממלאים מיכל דלק בתחנה, בדקו שאתם מבינים את המשמעות של כמות הדלק מבחינת ליטרים גם היא נתונה בגלונים.

 

לסיכום

בתור ישראלים יש לנו אהבה מיוחדת לאמריקה, אולם יש כמה דברים שכדאי לדעת שהם עושים קצת שונה מאיתנו. הדבר הראשון הוא הדרך שבה הם מודדים את המרחקים השונים. בעוד שבישראל השיטה המטרית היא זו ששולטת, באמריקה יש דרכים אחרות למדוד מרחקים כמו אינץ' ורגל. בנוסף, המטבע שיש באמריקה שונה מזה שבישראל והגודל של המאכלים הרבה יותר גדול.

אמריקה דברים שונים

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
מדוע עדיף לפנות למרכז גמילה ולא לעשות זאת לבד
מדוע עדיף לפנות למרכז גמילה ולא לעשות זאת לבד

התגברות על התמכרות היא מסע מאתגר הדורש תמיכה, הדרכה וסביבה מובנית. בעוד שחלקם עשויים לנסות להתמודד עם התמכרות בעצמם, פנייה לעזרה ממרכז גמילה מקצועי היא לרוב הבחירה הטובה ביותר. במאמר זה, נבדוק את הסיבות לכך שמועיל ללכת למרכז גמילה במקום

האתגר של ללכת לבד
האתגר של גמילה מאלכוהול לבד: הבנת המסע

יציאה למסע של החלמה מהתמכרות היא מאמץ אמיץ ומשנה. עם זאת, האתגר מתעצם כאשר מתמודדים עם הגמילה מאלכוהול בלבד. מאמר זה נועד לשפוך אור על הקשיים לעבור את תהליך ההחלמה ללא סיוע מקצועי ומדגיש את החשיבות של פנייה לתמיכה בשלב

איתור ביטוח פנסיה
מדוע שכירים מוותרים כל כך בקלות על הכסף מה שמגיע להם על פי חוק

בעולם של היום, שבו עובדים יותר ויותר מודעים לזכויותיהם, זה עשוי להיראות מביך שעובדים מפקירים לרוב ברצון את הכסף המגיע להם על פי חוק. למרות חוקי העבודה והתקנות הרבים שנועדו להגן על האינטרסים שלהם, עובדים מוצאים את עצמם לעתים קרובות

שירותי ענן
אילו פתרונות יכולה לספק חברת שירותי ענן

בנוף הדיגיטלי המתפתח במהירות של היום, עסקים מסתמכים יותר ויותר על שירותי ענן כדי לייעל את הפעילות שלהם, לשפר את המדרגיות ולשפר את היעילות. בין הספקים המובילים בשוק נמנים שירותי ענן של Nebius. בבלוג זה, נחקור את מגוון הפתרונות שמציע