4 דברים שלא ידעתם שבאמריקה עושים אחרת

בתור ישראלים, אנחנו תמיד נושאים את העיניים שלנו למה שקורה באמריקה. לא מעט דברים בישראל הגיעו מאמריקה, אך יש דברים שנשארו ייחודיים רק ליבשת הזו. אותם דברים יכולים לגרום לנו מעט בלבול כאשר אנחנו מנסים לבצע השוואה כיון שאמות המידה שבהן מודדים את אותם דברים שונות מאלו שקיימות אצלנו. אנחנו כאן כדי לספר לכם על אותם דברים.

 

מידות אורך

הדבר הראשון שעליו נדבר הוא מידות האורך שנהוגות באמריקה. בעוד שבישראל מדידה של אורכים, גבהים ומרחקים נעשית רק על ידי השיטה המטרית, באמריקה המידה הרווחת היא אינץ', ובמקרים של מידות גדולות יותר נשתמש ברגל. כדי לבצע המרה של אינץ לס"מ כל מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט להיכנס אל מחשבון המרות ולבצע המרה שיעניק לכם את הערך המדויק.

מידות אורך

מטבע שונה

שינוי נוסף שחשוב להיות מודעים אליו הוא שימוש במטבע שונה הלא הוא הדולר. בעוד שבישראל יש מקומות שבהם מכבדים את הדולר, באמריקה מדובר על המטבע היחיד, ולכן לפני נסיעה לשם כדי להיות מעודכנים מה שער הדולר, ולבצע המרה כבר כאשר אתם נמצאים בישראל. כאשר תגיעו לאמריקה לא בכל מקום תוכלו לבצע המרה של שקלים לדולרים, ולכן כדאי להתארגן על כך מראש.

 

גדלים של מאכלים

הבדל נוסף שקשור למידות בין אמריקה לישראל נוגע לגדלים של מאכלים. האמריקאים מאוד אוהבים לאכול והאוכל שלהם מגיע במידות גדולות הרבה יותר מאלה שאנחנו רגילים להן בארץ. כאשר אתם נמצאים באמריקה ורוצים להזמין אוכל מסוים, לפני שאתם מזמינים את הגודל המקסימלי שיש בתפריט, כדאי לחשוב טוב האם אתם באמת מסוגלים לסיים אותו שהוא פשוט גדול עליכם.

 

מידות נוספות של משקלים ונפחים

בתור ישראלים, כל מידות המשקל שאנחנו מכירים הן בקילוגרמים. בין אם מדובר על גרמים ספורים, קילוגרמים או טונות, אולם בסופו של דבר כפולה מסוימת של גרם. באמריקה יש מידות משקל נוספות שכדאי להכיר. המידות הללו הם פאונד, ליברות ועוד. גם את המידות הללו תוכלו לחשב בעזרת מחשבון המרות, שבו רק תדרשו לבחור את יחס ההמרה שאתם רוצים.

הבדל נוסף קשור למידות הנפח שבהם האמריקאים משתמשים. בעוד שבישראל אנחנו מכירים רק את הליטר, באמריקה יש מידות נוספות של נפח כמו גלון. אז לפני שאתם ממלאים מיכל דלק בתחנה, בדקו שאתם מבינים את המשמעות של כמות הדלק מבחינת ליטרים גם היא נתונה בגלונים.

 

לסיכום

בתור ישראלים יש לנו אהבה מיוחדת לאמריקה, אולם יש כמה דברים שכדאי לדעת שהם עושים קצת שונה מאיתנו. הדבר הראשון הוא הדרך שבה הם מודדים את המרחקים השונים. בעוד שבישראל השיטה המטרית היא זו ששולטת, באמריקה יש דרכים אחרות למדוד מרחקים כמו אינץ' ורגל. בנוסף, המטבע שיש באמריקה שונה מזה שבישראל והגודל של המאכלים הרבה יותר גדול.

אמריקה דברים שונים

תוכן עניינים

צור עמנו קשר עכשיו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך
הר הביטוח עם סוכן
השוואת ביטוחים עם סוכן ביטוח או עצמאית

יש לא מעט אתרי ביטוח המציעים עריכת השוואת ביטוחים. המבוטח נדרש להזין פרטי ביטוח מסויים וכך עולים לו ביטוחים זהים / משתלמים יותר. למרות זאת, ההמלצה הכללית היא לערוך השוואת ביטוחים באמצעות סוכן ביטוח ולא באופן עצמאי הדורש ידע רב.

להפיג את הבדידות
בדד אלך: כך תפיגו את הבדידות

בדידות יכולה להגיע לכולם – לא משנה אם אתם מוקפים בחברים, אם יש לכם משפחה מדהימה או תחביבים מגוונים. בעולם המהיר והדיגיטלי שלנו, קל להרגיש מנותק מאחרים, מה שללא ספק גורם לאנשים רבים לחוש תחושת בדידות. עם זאת, ישנם צעדים

ציוד כיבוי אש
איזה ציוד כיבוי אש תצטרכו לעסק שלכם?

בישראל, לכל עסק יש צורך בהוצאת רישיון עסק. בכדי לקבל רישיון זה, יש לעמוד בכללים שונים שתוקנו על ידי משרדי הממשלה השונים ועל ידי הרשות המקומית שבשטחה נמצא העסק. אחד מהתחומים שבהם יש תקנות שיש צורך לעמוד בהן, הוא תחום

דום נשימה בשינה
דום נשימה בשינה – היכן לקבל את הטיפול הטוב ביותר?

ישנן תופעות רפואיות שהנזק שהן יוצרות עשוי להיות רחב. כזאת היא תופעת דום הנשימה במהלך השינה. במצב הפחות חמור, היא פוגעת באיכות החיים וגורמת להתעוררות מעטה במהלך השינה. במקרה החמור יותר, היא עשויה להוביל לכך שהסובל ממנה יתעורר עשרות פעמים